Wardle Children's Aquathlon            
Overall Finish List            
April 01, 2012            
What's My Time Ltd    www.whatsmytime.co.uk            
                   
TriStar Start                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Sadie Mannion 1 8 F  0- 8 1      1:49.6 1      3:47.5 5:37.1
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Rhys Ashton 3 8 M  0- 8 1      1:23.4 1      3:27.0 4:50.4
2 Jason Wiikinson 74 8 M  0- 8 2      1:55.4 3      3:51.4 5:46.8
3 Oliver Taylor 2 8 M  0- 8 3      2:14.1 2      3:41.3 5:55.4
4 Dennis Howarth 72 8 M  0- 8 4      3:12.0 4      6:19.1 9:31.1
                   
Super Sprint                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Hannah Smith 71 9 F  9-16 1      2:03.5 1      4:39.2 6:42.7
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Kieran Kelly 91 9 M  9-16 1      3:21.6 1      4:14.7 7:36.4
                   
                   
                   
                   
                   
TriStar 1                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Ruby Yates 10 9 F  9-10 1      3:10.5 4      6:08.1 9:18.6
2 Lucy Kitching 70 10 F  9-10 2      3:34.6 1      5:57.8 9:32.5
3 Marnie Mannion 9 10 F  9-10 3      3:52.8 2      5:59.5 9:52.3
4 Sophie Kettlewell 73 9 F  9-10 5      3:57.0 3      6:04.1 10:01.2
5 Evelyn Larder 15 9 F  9-10 4      3:56.9 5      6:29.9 10:26.8
6 Alysha Garton 6 10 F  9-10 6      4:07.0 7      6:42.3 10:49.4
7 Zoe Holliday 4 9 F  9-10 7      4:41.5 6      6:38.8 11:20.4
8 Carrie-Anne Lee 7 10 F  9-10 8      5:05.6 8      6:57.3 12:02.9
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Adam Akik 8 10 M  9-10 1      3:41.6 3      5:26.3 9:07.9
2 Solomon Johl 14 10 M  9-10 2      3:45.0 5      5:29.9 9:15.0
3 Kyle Jones 5 10 M  9-10 3      4:09.0 1      5:12.2 9:21.2
4 Kieran Kinealy 11 10 M  9-10 4      4:17.8 2      5:24.7 9:42.5
5 Elliot Livingston 13 10 M  9-10 5      4:19.1 4      5:26.5 9:45.6
6 Joseph Foster 12 10 M  9-10 6      4:22.6 6      6:08.1 10:30.7
                   
Sprint                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Samuel Foster 17 14 M 11-16 1      3:19.4 1      5:21.9 8:41.3
                   
TriStar 2                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Abigail Saker 34 12 F 11-12 2      4:08.2 2      6:10.8 10:19.1
2 Francesca Brint 32 12 F 11-12 7      4:31.6 1      5:59.0 10:30.6
3 Niamh Nugent 40 12 F 11-12 3      4:12.0 3      6:22.4 10:34.4
4 Lauren Cooley 35 11 F 11-12 1      4:04.0 4      6:52.4 10:56.5
5 Holly Kitching 90 12 F 11-12 5      4:23.3 5      6:59.4 11:22.7
6 Sophie Hall 18 11 F 11-12 8      4:38.5 6      7:01.4 11:39.9
7 Tallulah Cullen 31 12 F 11-12 6      4:28.5 10      7:35.1 12:03.6
8 Alexandra Barnsley 27 12 F 11-12 11      5:06.5 8      7:15.7 12:22.3
9 Megan Barnsley 23 12 F 11-12 10      5:05.3 9      7:26.7 12:32.1
10 Georgia Haworth 28 11 F 11-12 12      5:28.9 7      7:12.1 12:41.1
11 Amy Kettlewell 92 12 F 11-12 9      4:46.1 11      7:55.7 12:41.9
12 Katie Smith 41 12 F 11-12 4      4:16.5 12      8:38.4 12:54.9
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Jack Mitchelljackm 42 12 M 11-12 1      3:52.7 2      6:21.9 10:14.7
2 Matthew Holliday 30 11 M 11-12 2      4:39.4 1      6:21.6 11:01.1
3 Benjamin Livingston 29 12 M 11-12 7      4:56.7 3      6:30.6 11:27.4
4 George Robinson 36 11 M 11-12 5      4:48.6 5      6:40.3 11:28.9
5 Xavier O'hare 25 11 M 11-12 8      5:04.2 4      6:30.9 11:35.1
6 Daniel Howatson 37 11 M 11-12 4      4:47.4 7      6:56.2 11:43.7
7 Finn Kerry 39 11 M 11-12 6      4:51.5 6      6:53.0 11:44.5
8 Benjamin Fisher 24 11 M 11-12 3      4:47.3 9      7:25.6 12:13.0
9 Jack Taylor 21 11 M 11-12 10      5:41.9 8      7:25.0 13:07.0
10 Lewis Maylor 19 11 M 11-12 11      5:52.3 10      7:32.1 13:24.5
11 Rory Fitzgerald 22 11 M 11-12 9      5:14.5 11      8:11.7 13:26.2
                   
                   
TriStar 3                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Olivia Green 52 13 F 13-14 1      6:10.0 2     10:07.3 16:17.3
2 Eleanor Tuite 120 13 F 13-14 2      6:32.9 1     10:00.8 16:33.7
3 Maia Johl 48 13 F 13-14 3      7:01.6 3     11:03.3 18:04.9
4 Savannah Morgan 47 13 F 13-14 4      7:24.7 4     12:17.0 19:41.8
5 Millie Coates-Enright 45 13 F 13-14 5      7:50.8 5     12:27.4 20:18.2
6 Niamh Murphy 44 14 F 13-14 6      7:58.3 7     12:43.2 20:41.5
7 Ellie O'hare 43 14 F 13-14 7      8:03.4 6     12:41.9 20:45.4
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Daniel Brint 51 14 M 13-14 2      6:37.5 1      9:05.8 15:43.3
2 Christopher Luff 49 13 M 13-14 1      6:36.1 2      9:25.7 16:01.9
3 Philip Whitham 53 13 M 13-14 3      6:48.1 3     10:15.4 17:03.6
4 Kieran Lee 46 14 M 13-14 5      8:48.6 4     10:35.7 19:24.3
5 Shea Kerry 50 14 M 13-14 4      8:04.8 5     11:29.8 19:34.6
                   
Youth                  
                   
Female Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Lucy Whalley 130 15 F 15-16 1      6:20.0 1     17:08.0 23:28.0
2 Katy Morgan 58 15 F 15-16 2      6:38.7 2     18:08.8 24:47.5
3 Lucy Ireland 57 15 F 15-16 3      7:36.4 3     19:31.2 27:07.6
                   
Male Finishers                  
Place Name Bib Age Age Group Swim + T1 Rank Swim + T1 Time Run Rank Run Time Total Time
1 Joseph Akik 56 15 M 15-16 1      5:44.7 1     15:34.1 21:18.8
2 Niall Murphy 54 16 M 15-16 2      7:21.9 2     15:52.7 23:14.6
 

What's My Time