Stirling Duathlon

 

Provisional Results.

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Full Results Download

Last updated 23:22 26/03/18

Standard Distance

Stirling Standard Duathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No Penalty
1 George Goodwin 443 Male 1 M Senior 1 00:34:57.0 00:00:42.6 01:04:42.1 00:00:40.6 00:17:07.3 01:58:09.6 Rugby Triathlon Club S1078147
2 Fraser Cartmell 474 Male 2 M Senior 2 00:37:07.9 00:00:36.7 01:04:39.2 00:00:28.8 00:18:08.3 02:01:00.9 Stirling Triathlon Club S1037813
3 John Lenehan 467 Male 3 M Senior 3 00:36:10.5 00:00:43.3 01:06:44.6 00:00:32.6 00:17:50.7 02:02:01.5 Unattached S10111025
4 Ewan Taylor 487 Male 4 M Senior 4 00:37:32.5 00:00:35.9 01:04:17.2 00:00:31.8 00:19:37.0 02:02:34.4 Velocity 44 S1034664
5 Brian McLellan 478 Male 5 M Senior 5 00:37:06.7 00:00:34.7 01:07:25.8 00:00:35.3 00:19:20.7 02:05:03.1 Grangemouth Triathlon Club S1059613
6 Craig Hamilton 483 Male 6 M Senior 6 00:38:44.6 00:00:39.7 01:07:05.6 00:00:29.3 00:19:16.3 02:06:15.5 Lanark Triathlon Club S1045919
7 David Thompson 491 Male 7 M Senior 7 00:38:29.3 00:00:42.7 01:07:34.5 00:00:29.8 00:19:21.6 02:06:37.9 Rock 2 Roll CC E1052943
8 Stuart Paterson 446 Male 8 M Senior 8 00:37:15.3 00:01:06.3 01:08:54.1 00:00:46.8 00:19:13.8 02:07:16.2 Grangemouth Triathlon Club S1055479
9 Dominic Sharkey 453 Male 9 M Senior 9 00:40:59.3 00:00:52.3 01:06:58.3 00:00:36.9 00:19:01.8 02:08:28.7 Campbeltown Running Club S10105777
10 Martin Gore 482 Male 10 M Senior 10 00:37:24.2 00:00:38.7 01:10:48.0 00:00:35.1 00:19:50.6 02:09:16.6 HartreeJETS/LBFRS S1035053
11 Philip Hall 514 Male 11 M Veteran 1 00:42:44.6 00:01:01.6 01:03:27.3 00:00:40.3 00:21:53.4 02:09:47.2 Alnwick District Triathlon Club E1067106
12 Sean Calder 484 Male 12 M Senior 11 00:37:30.0 00:00:48.8 01:11:28.8 00:01:00.6 00:19:24.7 02:10:12.8 GRC Tri S1060796
13 James Adamson 455 Male 13 M Senior 12 00:38:37.3 00:00:42.5 01:11:47.1 00:00:39.5 00:19:33.1 02:11:19.5 Unattached S1034308
14 John MacNamara 504 Male 14 M Veteran 2 00:39:10.2 00:00:45.2 01:11:19.0 00:00:34.3 00:19:31.1 02:11:19.8 Fusion Triathlon Club S1060560
15 Duncan Chedburn 463 Male 15 M Senior 13 00:40:55.9 00:00:50.2 01:09:00.2 00:00:56.7 00:20:07.3 02:11:50.3 Unattached S1063880
16 Finlay McAndrew 457 Male 16 M Senior 14 00:40:16.3 00:00:43.1 01:09:19.4 00:00:33.0 00:21:11.7 02:12:03.6 M.E.T.A S1034650
17 Paul Miller 525 Male 17 M Veteran 3 00:39:56.8 00:00:54.5 01:10:56.3 00:00:39.9 00:19:37.9 02:12:05.3 Unattached S1040255
18 David Fraser 507 Male 18 M Veteran 4 00:39:10.0 00:00:57.9 01:12:12.5 00:00:38.9 00:19:28.3 02:12:27.6 Edinburgh RC S1034700
19 Brian Stevenson 500 Male 19 M Veteran 5 00:41:44.2 00:00:57.6 01:08:45.9 00:01:09.9 00:20:18.2 02:12:55.8 Unattached S10106727
20 Niku Dhillon 448 Male 20 M Senior 15 00:39:34.5 00:01:07.6 01:13:44.0 00:00:42.2 00:18:46.4 02:13:54.8 Dundee University Triathlon Club
21 Stephen Hogarth 534 Male 21 M Veteran 6 00:40:51.0 00:00:42.6 01:10:41.2 00:00:46.8 00:20:55.0 02:13:56.5 Grangemouth Triathlon Club S1044749
22 Tom Jessop 465 Male 22 M Senior 16 00:37:50.1 00:00:41.8 01:16:08.0 00:00:53.9 00:18:24.0 02:13:57.8 Ayrodynamic Triathlon Club S10110879
23 Alvaro Martin Hernandez 472 Male 23 M Senior 17 00:39:58.8 00:01:02.3 01:11:43.9 00:00:45.1 00:20:46.9 02:14:17.1 Pentland Triathletes S1055379
24 David Horne 522 Male 24 M Veteran 7 00:40:14.4 00:00:48.8 01:11:21.6 00:00:48.6 00:21:23.1 02:14:36.4 TrYthan S1038262
25 Alan Holmes 502 Male 25 M Veteran 8 00:46:27.6 00:00:36.4 01:05:24.1 00:00:37.3 00:21:52.5 02:14:57.9 Fusion Triathlon Club S1084149
26 Mike Harvey 560 Male 26 M Super Veteran 1 00:40:58.8 00:00:55.1 01:11:22.8 00:00:42.3 00:21:08.3 02:15:07.3 Perth Triathlon Club S1049196
27 James Beattie 521 Male 27 M Veteran 9 00:39:34.1 00:01:25.0 01:11:19.2 00:00:42.9 00:20:17.6 02:15:18.9 Unattached S10113821 +00:02:00.0
28 Debbie Greig 404 Female 1 F Senior 1 00:40:25.4 00:00:41.4 01:11:22.0 00:00:50.2 00:20:18.2 02:15:37.1 Speedhub Racing Team S1057528 +00:02:00.0
29 Alistair McKean 469 Male 28 M Senior 18 00:41:24.6 00:01:14.0 01:12:12.2 00:00:44.0 00:20:04.6 02:15:39.3 Grangemouth Triathlon Club S1067594
30 Eliot Sedman 492 Male 29 M Senior 19 00:37:05.9 00:00:45.7 01:18:29.0 00:00:39.9 00:18:43.6 02:15:44.2 Grangemouth Triathlon Club S10111730
31 Ronan Anderson 489 Male 30 M Senior 20 00:41:44.6 00:00:35.2 01:12:18.4 00:00:38.4 00:20:55.6 02:16:12.2 Fleet Feet Triathletes S1063304
32 Robin Downie 444 Male 31 M Senior 21 00:42:40.2 00:01:27.6 01:10:58.8 00:01:01.9 00:21:24.2 02:17:32.7 Unattached S10110949
33 Craig Adams 466 Male 32 M Senior 22 00:45:43.4 00:01:07.4 01:07:44.1 00:00:49.5 00:22:31.1 02:17:55.4 Unattached
34 Andrew Kirkman 516 Male 33 M Veteran 10 00:43:03.9 00:00:33.4 01:12:00.5 00:00:26.4 00:22:12.7 02:18:16.9 Unattached E1052523
35 Adam Szymoszowskyj 454 Male 34 M Senior 23 00:38:55.5 00:00:51.7 01:16:41.1 00:00:44.7 00:21:08.5 02:18:21.5 Edinburgh Triathletes S1095636
36 Kirsty O'Brien 410 Female 2 F Senior 2 00:43:03.7 00:00:47.7 01:12:03.7 00:00:43.7 00:21:47.4 02:18:26.2 Lanark Triathlon Club S1034060
37 Jonathan Aitken 535 Male 35 M Senior 24 00:42:01.8 00:00:31.1 01:12:50.5 00:00:26.6 00:22:45.3 02:18:35.3 G Squad S1047377
38 Richard Bruton 494 Male 36 M Senior 25 00:40:03.6 00:00:40.5 01:17:34.0 00:00:31.3 00:19:55.7 02:18:45.1 Unattached S1095225
39 Graeme Oudney 464 Male 37 M Senior 26 00:40:02.6 00:01:10.8 01:14:34.6 00:00:53.9 00:22:13.3 02:18:55.2 Unattached S10100305
40 Will Manners 550 Male 38 M Super Veteran 2 00:40:58.4 00:00:43.5 01:15:11.5 00:00:34.5 00:21:58.6 02:19:26.5 Stirling Triathlon Club S1040444
41 Sandy Legget 541 Male 39 M Super Veteran 3 00:45:00.3 00:01:40.3 01:10:27.6 00:01:01.1 00:22:17.1 02:20:26.3 Edinburgh Triathletes S1060051
42 Peter Kadobinskyj 574 Male 40 M Vintage 1 00:42:24.0 00:00:37.9 01:16:03.7 00:00:25.0 00:21:03.8 02:20:34.4 Edinburgh RC S1034121
43 Stuart McElroy 490 Male 41 M Senior 27 00:44:34.8 00:00:46.0 01:11:28.3 00:00:39.6 00:23:41.8 02:21:10.6 Kinross Cycling Club
44 James Smith 456 Male 42 M Senior 28 00:40:15.1 00:00:42.9 01:19:06.9 00:00:38.7 00:20:31.2 02:21:14.8 Unattached S1036652
45 Jeremy Tomlinson 568 Male 43 M Super Veteran 4 00:42:33.9 00:00:44.5 01:16:45.8 00:00:34.7 00:20:48.7 02:21:27.6 Unattached S1034681
46 Phillip Lockwood-Holmes 503 Male 44 M Veteran 11 00:41:43.5 00:01:05.9 01:16:31.0 00:00:39.8 00:21:37.6 02:21:37.8 Edinburgh Triathletes S10109316
47 Tim Brand 563 Male 45 M Super Veteran 5 00:41:35.9 00:01:25.2 01:17:08.7 00:00:42.0 00:21:07.5 02:21:59.3 North Argyll CC S1035324
48 Stephanie Ede 403 Female 3 F Senior 3 00:42:52.7 00:00:43.5 01:16:33.1 00:00:34.5 00:21:16.7 02:22:00.6 Unattached S10110105
49 Romain Borgeal 447 Male 46 M Senior 29 00:42:07.4 00:01:05.0 01:16:59.5 00:00:37.4 00:21:18.5 02:22:07.8 Unattached
50 David McMillan 458 Male 47 M Senior 30 00:42:15.5 00:01:06.8 01:17:16.8 00:01:00.5 00:20:51.6 02:22:31.2 G72 Tri S1045989
51 Callan Rowland 441 Male 48 M Senior 31 00:38:57.9 00:00:52.8 01:19:59.8 00:00:55.6 00:21:59.1 02:22:45.2 Kalenji Team E1081740
52 Paul Chowdhry 529 Male 49 M Veteran 12 00:44:05.4 00:00:51.1 01:15:14.6 00:00:43.1 00:22:01.5 02:22:55.6 Edinburgh Triathletes S1062622
53 Elizabeth Richardson 421 Female 4 F Veteran 1 00:44:16.3 00:01:13.4 01:13:53.9 00:00:47.6 00:22:45.2 02:22:56.4 Edinburgh Triathletes S1034317
54 David Warner 569 Male 50 M Super Veteran 6 00:47:21.3 00:01:09.5 01:10:37.9 00:00:49.5 00:23:02.5 02:23:00.7 Unattached S1052297
55 Andrew Whelan 475 Male 51 M Senior 32 00:37:14.1 00:01:24.3 01:23:37.2 00:01:18.7 00:19:30.0 02:23:04.3 Greenwich Tritons E1086247
56 Steven Honeyman 501 Male 52 M Veteran 13 00:44:06.6 00:01:04.9 01:14:31.0 00:01:06.4 00:22:19.9 02:23:08.7 Stirling Triathlon Club S1040190
57 Gavin Munn 538 Male 53 M Super Veteran 7 00:43:51.6 00:01:21.3 01:15:01.7 00:00:49.6 00:22:32.9 02:23:37.1 Edinburgh #3 S1051830
58 Sam McGrath 442 Male 54 M Senior 33 00:44:12.3 00:01:11.6 01:14:44.3 00:00:59.3 00:22:55.8 02:24:03.1 Glasgow Triathlon Club S10112086
59 Alexander Whyte 573 Male 55 M Vintage 2 00:45:13.8 00:00:41.7 01:14:11.0 00:00:46.4 00:23:21.0 02:24:13.9 Unattached S1041764
60 Martin MaCaulay 462 Male 56 M Senior 34 00:43:28.6 00:01:36.8 01:14:25.2 00:01:14.1 00:23:34.5 02:24:19.2 Unattached
61 Gregor Crawford 451 Male 57 M Senior 35 00:42:52.4 00:00:52.4 01:16:02.8 00:00:58.1 00:23:41.8 02:24:27.5 Unattached S10105308
62 Keira Gore 406 Female 5 F Senior 4 00:41:36.3 00:01:26.5 01:19:47.8 00:00:32.8 00:21:12.5 02:24:36.0 Edinburgh Triathletes/ Hartree JETS S1035102
63 Stuart Penny 561 Male 58 M Super Veteran 8 00:41:10.5 00:01:11.4 01:21:09.6 00:00:43.7 00:20:24.6 02:24:39.7 Chepstow Harriers W1039629
64 Stephen Whiston 558 Male 59 M Super Veteran 9 00:42:47.6 00:01:32.6 01:18:23.6 00:01:04.2 00:21:08.5 02:24:56.5 Mid Argyll Triathlon & Cycle Club S1034049
65 Reid Cunningham 536 Male 60 M Super Veteran 10 00:43:22.3 00:01:09.3 01:16:49.3 00:01:28.4 00:22:22.7 02:25:11.9 Edinburgh RC S1034090
66 Joanne Clark 424 Female 6 F Veteran 2 00:45:20.4 00:00:45.1 01:16:31.9 00:00:42.0 00:22:07.1 02:25:26.4 Unattached S1056573
67 Laura Kent 425 Female 7 F Veteran 3 00:44:05.5 00:01:01.1 01:17:52.6 00:00:51.0 00:22:00.0 02:25:50.2 Perth Triathlon Club S1067431
68 Karl Owens 449 Male 61 M Senior 36 00:43:23.8 00:00:41.3 01:15:34.2 00:00:43.8 00:25:54.6 02:26:17.7 Ayrodynamic Triathlon Club S1069031
69 Tim Baggs 531 Male 62 M Veteran 14 00:45:37.7 00:00:57.5 01:15:54.4 00:00:42.2 00:23:38.4 02:26:50.2 Les Stables Triathlon Camps E1044603
70 David Reid 556 Male 63 M Super Veteran 11 00:45:13.3 00:00:46.0 01:17:06.9 00:00:52.8 00:23:06.7 02:27:05.6 Triathlon Inverness S1052252
71 Ian Bennett 523 Male 64 M Veteran 15 00:46:34.7 00:01:28.1 01:15:08.2 00:00:58.5 00:23:42.5 02:27:51.9 Unattached
72 William Bunyan 576 Male 65 M Vintage 3 00:47:18.9 00:01:05.7 01:15:17.1 00:00:46.1 00:24:34.7 02:29:02.5 Perth Triathlon Club S1087052
73 Andy Craig 493 Male 66 M Senior 37 00:47:11.2 00:01:02.6 01:14:05.8 00:00:38.1 00:26:30.9 02:29:28.5 Silent Wolf
74 David Graham 480 Male 67 M Senior 38 00:49:47.5 00:01:31.2 01:14:07.2 00:01:04.7 00:23:22.7 02:29:53.3 G72 Tri S1057754
75 Dougie Holmes 497 Male 68 M Veteran 16 00:43:31.3 00:01:38.7 01:21:53.0 00:01:19.9 00:21:47.3 02:30:10.2 Glasgow Triathlon Club S10107157
76 Simon Barber 508 Male 69 M Veteran 17 00:42:33.9 00:02:06.5 01:22:41.4 00:01:17.8 00:21:41.7 02:30:21.3 Edinburgh RC S1039091
77 Brendon Jackson 543 Male 70 M Super Veteran 12 00:47:13.6 00:01:34.1 01:16:02.4 00:00:50.8 00:24:44.3 02:30:25.2 Unattached 131229
78 Gareth Piggot 495 Male 71 M Veteran 18 00:46:35.9 00:01:33.4 01:18:24.9 00:01:29.9 00:22:35.0 02:30:39.2 Glenrothes Triathlon Club S1084292
79 Alastair Stewart 575 Male 72 M Vintage 4 00:48:26.4 00:00:54.2 01:16:03.7 00:00:36.0 00:25:04.0 02:31:04.2 Ayrodynamic Triathlon Club S1035420
80 Billy McCord 566 Male 73 M Super Veteran 13 00:47:01.2 00:01:09.9 01:18:20.3 00:00:47.1 00:24:11.5 02:31:30.1 East Fife Triathlon Club S10104566
81 Kevan McCartney 512 Male 74 M Veteran 19 00:49:47.7 00:00:46.6 01:15:37.5 00:00:41.7 00:24:51.8 02:31:45.3 Greenock Glenpark Harriers S1034295
82 Lorna Todd 419 Female 8 F Veteran 4 00:47:01.6 00:00:59.7 01:19:06.3 00:01:30.6 00:23:16.0 02:31:54.3 Ayrodynamic Triathlon Club S1034102
83 Stephen MacIntyre 557 Male 75 M Super Veteran 14 00:48:22.4 00:01:07.4 01:17:42.0 00:00:49.5 00:24:32.3 02:32:33.6 Glasgow Triathlon Club S1034112
84 Steve Ellison 539 Male 76 M Super Veteran 15 00:48:15.8 00:00:55.8 01:18:06.1 00:01:12.9 00:24:10.4 02:32:41.0 Fusion Triathlon Club S1039834
85 Claire Cook 412 Female 9 F Senior 5 00:47:06.7 00:01:00.2 01:20:28.5 00:00:48.6 00:23:22.7 02:32:46.6 Muckle CC Tri Team E1048848
86 Scott Steven 511 Male 77 M Veteran 20 00:47:06.1 00:01:28.4 01:20:01.9 00:01:04.7 00:24:17.0 02:33:58.3 West Lothian Triathlon S1085158
87 Sean Webster 546 Male 78 M Super Veteran 16 00:48:30.4 00:01:12.3 01:18:46.0 00:00:48.2 00:25:12.0 02:34:28.8 Glasgow Triathlon Club S1060978
88 Douglas Adamson 552 Male 79 M Super Veteran 17 00:44:16.3 00:01:06.4 01:23:34.8 00:00:45.9 00:24:47.2 02:34:30.6 Monifieth Triathlon Club S1034395
89 Laura Oudney 405 Female 10 F Senior 6 00:45:52.4 00:01:01.9 01:24:07.6 00:00:59.4 00:22:43.2 02:34:44.5 Unattached S10100303
90 George Pittner 481 Male 80 M Senior 39 00:47:35.2 00:00:43.2 01:22:46.3 00:00:36.8 00:23:08.2 02:34:49.7 Unattached S1040381
91 Suzanne Toppin 431 Female 11 F Veteran 5 00:45:52.4 00:00:45.5 01:23:34.0 00:00:58.9 00:23:44.5 02:34:55.2 Unattached E1062569
92 Neil Dolan 515 Male 81 M Veteran 21 00:45:14.7 00:01:02.5 01:19:57.2 00:00:56.0 00:27:55.5 02:35:06.0 East Fife Triathlon Club 1052240
93 Ken Mortimer 567 Male 82 M Super Veteran 18 00:46:54.3 00:01:31.0 01:20:01.3 00:01:10.6 00:26:13.0 02:35:50.1 Edinburgh Athletic Club S1072526
94 Alasdair Ireland 554 Male 83 M Super Veteran 19 00:47:04.1 00:01:24.0 01:22:10.0 00:00:37.2 00:24:41.3 02:35:56.6 Unattached S10103417
95 Lara Maclean 430 Female 12 F Veteran 6 00:49:38.5 00:01:06.7 01:19:03.5 00:00:41.8 00:25:30.0 02:36:00.5 Fusion Triathlon Club S1052896
96 Duncan Short 517 Male 84 M Veteran 22 00:50:30.5 00:01:07.7 01:18:25.6 00:00:52.4 00:25:07.6 02:36:03.8 Grangemouth Triathlon Club S1085259
97 Will Barbero 488 Male 85 M Senior 40 00:50:25.4 00:02:31.0 01:16:07.6 00:01:25.0 00:25:44.4 02:36:13.4 Unattached S1082805
98 Val Martin 435 Female 13 F Super Veteran 1 00:48:55.2 00:01:17.1 01:21:23.7 00:00:44.7 00:24:49.0 02:37:09.6 Dooleys RT S1034477
99 Martin Durrant 577 Male 86 M Vintage 5 00:50:40.0 00:01:42.0 01:18:21.0 00:01:26.0 00:25:07.7 02:37:16.7 Tattenhall Runners E1080018
100 Craig Trewartha 506 Male 87 M Veteran 23 00:48:58.1 00:01:19.6 01:18:22.6 00:00:56.3 00:27:46.6 02:37:23.3 East Fife Triathlon Club TS1076565
101 Liesbeth Vangenechten 415 Female 14 F Senior 7 00:50:42.4 00:00:57.2 01:21:42.1 00:00:49.3 00:24:24.1 02:38:35.1 Unattached E1050242
102 George Burns 570 Male 88 M Super Veteran 20 00:50:02.3 00:01:00.4 01:21:53.6 00:00:40.3 00:25:29.1 02:39:05.6 Unattached S1036286
103 Allan Ramsay 509 Male 89 M Veteran 24 00:45:13.2 00:01:26.2 01:26:52.1 00:01:17.7 00:24:18.7 02:39:07.8 Unattached
104 Mandy Stewart 407 Female 15 F Senior 8 00:45:24.2 00:00:47.1 01:28:34.9 00:00:41.6 00:24:06.5 02:39:34.3 Ayrodynamic Triathlon Club S1053742
105 Gerard Cowie 496 Male 90 M Veteran 25 00:45:50.4 00:02:05.8 01:25:31.4 00:01:18.3 00:24:48.6 02:39:34.4 Unattached
106 Sarah Shanks 411 Female 16 F Senior 9 00:47:07.4 00:01:06.0 01:27:14.2 00:00:44.2 00:23:58.3 02:40:10.0 Grangemouth Triathlon Club E1056716
107 Frances Butler 423 Female 17 F Veteran 7 00:49:12.2 00:01:19.0 01:24:18.3 00:01:01.3 00:24:50.8 02:40:41.6 Newton Stewart Triathlon Club
108 David Coghlan 537 Male 91 M Super Veteran 21 00:48:10.9 00:01:28.9 01:24:02.4 00:01:19.0 00:26:18.2 02:41:19.4 Unattached
109 Colin Shearer 565 Male 92 M Super Veteran 22 00:52:29.7 00:01:55.7 01:19:54.4 00:01:37.9 00:25:36.0 02:41:33.6 Velo Club Moulin
110 Andy Milne 545 Male 93 M Super Veteran 23 00:46:33.1 00:01:37.4 01:29:00.4 00:01:15.6 00:23:47.2 02:42:13.7 Glenrothes Triathlon Club S1051046
111 Joanne McDowall 422 Female 18 F Veteran 8 00:46:25.7 00:00:59.5 01:30:55.1 00:00:51.9 00:23:24.0 02:42:36.2 Fusion Triathlon Club S10106348
112 Alan Rose 526 Male 94 M Veteran 26 00:52:27.6 00:01:06.0 01:22:45.3 00:00:48.2 00:26:18.5 02:43:25.5 Monifieth Triathlon Club S1046041
113 Linda Lucey 437 Female 19 F Super Veteran 2 00:49:04.0 00:00:31.2 01:27:59.7 00:00:29.5 00:26:04.6 02:44:09.0 Grangemouth Triathlon Club S1072259
114 Dougie Hill 553 Male 95 M Super Veteran 24 00:46:42.9 00:02:00.8 01:31:58.7 00:01:18.6 00:23:20.6 02:45:21.6 Unattached
115 Bill Rees 579 Male 96 M Vintage 6 00:52:12.0 00:01:13.7 01:23:35.2 00:00:53.4 00:27:31.0 02:45:25.2 Glasgow Triathlon Club S1044460
116 Hazel Smyth 413 Female 20 F Senior 10 00:48:38.6 00:01:12.6 01:30:39.1 00:01:12.0 00:24:31.3 02:46:13.5 Unattached
117 Andrew Kirkland 520 Male 97 M Veteran 27 00:52:41.1 00:01:18.1 01:25:17.7 00:01:10.2 00:26:10.5 02:46:37.7 Edinburgh RC S1063283
118 Lorna Sloan 433 Female 21 F Super Veteran 3 00:53:09.8 00:01:13.9 01:24:40.2 00:00:48.9 00:27:16.6 02:47:09.4 Ayrodynamic Triathlon Club VS1032986
119 Adrian Wood 524 Male 98 M Veteran 28 00:45:57.2 00:01:16.6 01:33:59.1 00:01:18.9 00:25:19.6 02:47:51.4 East Fife Triathlon Club S1084108
120 Neil McKinnon 527 Male 99 M Veteran 29 00:52:49.5 00:01:38.7 01:26:35.9 00:01:28.6 00:26:30.6 02:49:03.3 Glenrothes Triathlon Club S10110141
121 Amanda Gow 417 Female 22 F Veteran 9 00:49:48.8 00:01:17.6 01:31:50.8 00:01:10.4 00:25:15.1 02:49:22.8 Unattached
122 Kevin Brosnan 562 Male 100 M Super Veteran 25 00:52:01.8 00:02:27.6 01:24:10.0 00:01:14.1 00:30:16.4 02:50:09.9 Unattached
123 James Shields 581 Male 101 M Super Vintage 1 00:54:43.1 00:01:23.3 01:24:23.3 00:00:56.8 00:29:24.0 02:50:50.5 Lomond Roads Clycling Club S1072405
124 Derek Low 519 Male 102 M Veteran 30 00:51:53.6 00:01:33.1 01:27:48.7 00:01:07.7 00:29:14.1 02:51:37.2 Stirling Triathlon Club
125 Vicki Kennedy 414 Female 23 F Senior 11 00:50:37.9 00:01:04.9 01:33:46.9 00:00:49.6 00:25:44.5 02:52:03.8 G72 Tri S1055037
126 Derek Todhunter 571 Male 103 M Vintage 7 00:52:15.7 00:01:25.4 01:27:40.0 00:00:54.3 00:29:48.7 02:52:04.1 One Life Racing 1041332
127 Mark Bailkoski 542 Male 104 M Super Veteran 26 00:53:20.3 00:03:07.3 01:28:59.7 00:01:34.5 00:25:48.2 02:52:50.0 Unattached
128 Tony Cummins 549 Male 105 M Super Veteran 27 00:53:38.2 00:01:09.7 01:31:01.9 00:00:52.1 00:27:27.9 02:54:09.7 Stirling Triathlon Club S10107892
129 Johnn Willis 477 Male 106 M Senior 41 00:54:12.2 00:01:30.3 01:29:32.5 00:01:27.7 00:27:41.5 02:54:24.1 Glasgow Triathlon Club
130 Scott Walkingshaw 513 Male 107 M Veteran 31 00:56:13.7 00:01:43.6 01:25:54.3 00:01:03.2 00:30:45.6 02:55:40.4 Edinburgh Triathletes S1061279
131 Justine Norman 429 Female 24 F Veteran 10 00:53:59.6 00:00:55.4 01:32:32.0 00:01:04.3 00:27:28.6 02:55:59.8 Alnwick District Triathlon Club E10655465
132 Alan Duff 572 Male 108 M Vintage 8 00:59:04.2 00:01:16.0 01:24:57.0 00:00:24.2 00:30:35.2 02:56:16.5 Glasgow Triathlon Club S1057939
133 Ross Sinclair 461 Male 109 M Senior 42 00:50:38.8 00:01:06.9 01:29:28.0 00:01:17.6 00:33:58.6 02:56:29.9 G72 Tri
134 Eric Easton 533 Male 110 M Veteran 32 00:59:46.9 00:01:33.0 01:18:56.8 00:02:06.7 00:34:18.9 02:56:42.3 Haddington CC
135 Maggie Darroch 438 Female 25 F Super Veteran 4 00:54:56.2 00:01:54.4 01:28:23.3 00:01:17.8 00:30:26.5 02:56:58.1 Glasgow Triathlon Club S1053723
136 James Jones 460 Male 111 M Senior 43 00:50:37.4 00:01:23.4 01:36:35.4 00:01:10.8 00:28:03.9 02:57:50.8 G72 Tri S1090589
137 Neil Hunter 555 Male 112 M Super Veteran 28 00:53:07.5 00:01:19.0 01:33:05.8 00:01:41.8 00:29:45.7 02:58:59.9 Stirling Triathlon Club S1099307
138 Fiona Glasgow 432 Female 26 F Super Veteran 5 00:54:49.5 00:02:00.0 01:34:36.0 00:01:01.8 00:28:21.7 03:00:48.9 Unattached
139 Darren Naughton 582 Male 113 M Senior 44 00:51:52.7 00:01:18.6 01:37:00.4 00:00:47.1 00:30:14.3 03:01:13.1 Unattached
140 Tom Lee-Wah 470 Male 114 M Senior 45 00:50:33.4 00:01:49.8 01:34:44.6 00:02:29.1 00:34:14.8 03:03:51.8 Unattached
141 James Howard Jeffrey 578 Male 115 M Vintage 9 00:50:17.2 00:02:33.8 01:39:06.2 00:01:32.6 00:31:30.0 03:04:59.7 Wakefield Triathlon Club E1038242
142 Gary Clark 510 Male 116 M Veteran 33 00:51:16.3 00:03:03.5 01:39:00.8 00:02:04.4 00:30:59.3 03:06:24.2 Unattached
143 Elspeth Peterson 434 Female 27 F Super Veteran 6 00:55:44.1 00:02:01.7 01:39:09.9 00:01:27.6 00:28:47.8 03:07:11.1 Stirling Triathlon Club S1087693
144 Beth Coghlan 401 Female 28 F Senior 12 00:53:20.3 00:03:31.9 01:42:06.8 00:02:22.9 00:26:52.8 03:08:14.7 Unattached
145 David Young 548 Male 117 M Super Veteran 29 00:55:48.4 00:01:41.1 01:37:06.1 00:01:35.6 00:32:37.1 03:08:48.2 Unattached S10109499
146 Nicola MacLean 428 Female 29 F Veteran 11 00:55:44.6 00:00:55.4 01:45:45.9 00:01:16.9 00:28:26.4 03:12:09.2 Unattached
147 Suzanne Dolan 426 Female 30 F Veteran 12 01:03:00.6 00:01:28.7 01:35:20.0 00:01:07.5 00:31:47.7 03:12:44.5 East Fife Triathlon Club S105 2239
148 Rodger McCarroll 580 Male 118 M Vintage 10 00:54:07.2 00:01:44.5 01:41:25.6 00:01:35.6 00:34:01.8 03:12:54.7 Unattached E10111882
149 Alasdair Purdie 547 Male 119 M Super Veteran 30 00:56:40.8 00:02:38.8 01:36:47.9 00:02:06.4 00:36:11.5 03:14:25.4 Douglas Gardens Triathlon Club
150 Wendi Duncan 223 Female 31 F Veteran 13 01:01:34.2 00:01:48.3 01:39:09.5 00:01:43.2 00:31:44.3 03:15:59.5 Glenrothes Triathlon Club S1083758
151 Debbie Miller 408 Female 32 F Senior 13 00:58:22.6 00:01:42.4 01:44:49.4 00:01:16.8 00:31:41.8 03:17:53.0 Unattached
152 Rosemary Todhunter 440 Female 33 F Super Veteran 7 01:02:58.6 00:01:40.5 01:41:05.6 00:01:08.2 00:34:47.8 03:21:40.6 One Life Racing 131154
153 John Ogilvie 518 Male 120 M Veteran 34 01:04:50.7 00:01:40.1 01:37:32.9 00:02:11.5 00:39:45.0 03:26:00.2 Grangemouth Triathlon Club S10101784
DNF Jim McLuckie 544 Male M Super Veteran 00:51:45.9 00:04:44.6 01:36:53.0 00:01:50.7 Unattached
DNF Gregor Love 530 Male M Veteran 00:44:13.8 00:00:54.4 00:48:08.6 Glasgow Triathlon Club S1035734
DNF Alice Jenkins 402 Female F Senior Unattached S1045873
DNF Elizabeth Nocton 416 Female F Veteran 01:01:32.1 00:02:13.4 01:50:04.9 Buxton AC E1081997
DNF Rebecca Helliwell 420 Female F Veteran 00:57:33.4 00:01:11.5 00:43:56.5 00:01:08.9 00:32:34.1 Mid Argyll Triathlon & Cycle Club S1041841
DNF John Shanks 471 Male M Senior 00:39:59.9 00:01:04.5 00:40:00.8 Grangemouth Triathlon Club E1054017
DNF Ethan James 479 Male M Senior Unattached S10109273
DNF Ross McNaught 452 Male M Senior 00:43:04.5 00:00:50.0 01:21:28.4 00:01:02.3 Stirling Triathlon Club S1045010
DNF Matthew Fayers 445 Male M Senior 00:40:23.7 00:00:41.7 01:14:36.4 00:00:45.0 Royal Navy Triathlon E1080963
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No Penalty

Standard Distance BTF Age Groups

Stirling Standard Duathlon with BTF Age Groups
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No Penalty
1 George Goodwin 443 Male 1 M20-24 1 00:34:57.0 00:00:42.6 01:04:42.1 00:00:40.6 00:17:07.3 01:58:09.6 Rugby Triathlon Club S1078147
2 Fraser Cartmell 474 Male 2 M35-39 1 00:37:07.9 00:00:36.7 01:04:39.2 00:00:28.8 00:18:08.3 02:01:00.9 Stirling Triathlon Club S1037813
3 John Lenehan 467 Male 3 M30-34 1 00:36:10.5 00:00:43.3 01:06:44.6 00:00:32.6 00:17:50.7 02:02:01.5 Unattached S10111025
4 Ewan Taylor 487 Male 4 M35-39 2 00:37:32.5 00:00:35.9 01:04:17.2 00:00:31.8 00:19:37.0 02:02:34.4 Velocity 44 S1034664
5 Brian McLellan 478 Male 5 M35-39 3 00:37:06.7 00:00:34.7 01:07:25.8 00:00:35.3 00:19:20.7 02:05:03.1 Grangemouth Triathlon Club S1059613
6 Craig Hamilton 483 Male 6 M35-39 4 00:38:44.6 00:00:39.7 01:07:05.6 00:00:29.3 00:19:16.3 02:06:15.5 Lanark Triathlon Club S1045919
7 David Thompson 491 Male 7 M35-39 5 00:38:29.3 00:00:42.7 01:07:34.5 00:00:29.8 00:19:21.6 02:06:37.9 Rock 2 Roll CC E1052943
8 Stuart Paterson 446 Male 8 M20-24 2 00:37:15.3 00:01:06.3 01:08:54.1 00:00:46.8 00:19:13.8 02:07:16.2 Grangemouth Triathlon Club S1055479
9 Dominic Sharkey 453 Male 9 M25-29 1 00:40:59.3 00:00:52.3 01:06:58.3 00:00:36.9 00:19:01.8 02:08:28.7 Campbeltown Running Club S10105777
10 Martin Gore 482 Male 10 M35-39 6 00:37:24.2 00:00:38.7 01:10:48.0 00:00:35.1 00:19:50.6 02:09:16.6 HartreeJETS/LBFRS S1035053
11 Philip Hall 514 Male 11 M40-44 1 00:42:44.6 00:01:01.6 01:03:27.3 00:00:40.3 00:21:53.4 02:09:47.2 Alnwick District Triathlon Club E1067106
12 Sean Calder 484 Male 12 M35-39 7 00:37:30.0 00:00:48.8 01:11:28.8 00:01:00.6 00:19:24.7 02:10:12.8 GRC Tri S1060796
13 James Adamson 455 Male 13 M25-29 2 00:38:37.3 00:00:42.5 01:11:47.1 00:00:39.5 00:19:33.1 02:11:19.5 Unattached S1034308
14 John MacNamara 504 Male 14 M40-44 2 00:39:10.2 00:00:45.2 01:11:19.0 00:00:34.3 00:19:31.1 02:11:19.8 Fusion Triathlon Club S1060560
15 Duncan Chedburn 463 Male 15 M30-34 2 00:40:55.9 00:00:50.2 01:09:00.2 00:00:56.7 00:20:07.3 02:11:50.3 Unattached S1063880
16 Finlay McAndrew 457 Male 16 M25-29 3 00:40:16.3 00:00:43.1 01:09:19.4 00:00:33.0 00:21:11.7 02:12:03.6 M.E.T.A S1034650
17 Paul Miller 525 Male 17 M45-49 1 00:39:56.8 00:00:54.5 01:10:56.3 00:00:39.9 00:19:37.9 02:12:05.3 Unattached S1040255
18 David Fraser 507 Male 18 M40-44 3 00:39:10.0 00:00:57.9 01:12:12.5 00:00:38.9 00:19:28.3 02:12:27.6 Edinburgh RC S1034700
19 Brian Stevenson 500 Male 19 M40-44 4 00:41:44.2 00:00:57.6 01:08:45.9 00:01:09.9 00:20:18.2 02:12:55.8 Unattached S10106727
20 Niku Dhillon 448 Male 20 M25-29 4 00:39:34.5 00:01:07.6 01:13:44.0 00:00:42.2 00:18:46.4 02:13:54.8 Dundee University Triathlon Club
21 Stephen Hogarth 534 Male 21 M45-49 2 00:40:51.0 00:00:42.6 01:10:41.2 00:00:46.8 00:20:55.0 02:13:56.5 Grangemouth Triathlon Club S1044749
22 Tom Jessop 465 Male 22 M30-34 3 00:37:50.1 00:00:41.8 01:16:08.0 00:00:53.9 00:18:24.0 02:13:57.8 Ayrodynamic Triathlon Club S10110879
23 Alvaro Martin Hernandez 472 Male 23 M35-39 8 00:39:58.8 00:01:02.3 01:11:43.9 00:00:45.1 00:20:46.9 02:14:17.1 Pentland Triathletes S1055379
24 David Horne 522 Male 24 M45-49 3 00:40:14.4 00:00:48.8 01:11:21.6 00:00:48.6 00:21:23.1 02:14:36.4 TrYthan S1038262
25 Alan Holmes 502 Male 25 M40-44 5 00:46:27.6 00:00:36.4 01:05:24.1 00:00:37.3 00:21:52.5 02:14:57.9 Fusion Triathlon Club S1084149
26 Mike Harvey 560 Male 26 M55-59 1 00:40:58.8 00:00:55.1 01:11:22.8 00:00:42.3 00:21:08.3 02:15:07.3 Perth Triathlon Club S1049196
27 James Beattie 521 Male 27 M45-49 4 00:39:34.1 00:01:25.0 01:11:19.2 00:00:42.9 00:20:17.6 02:15:18.9 Unattached S10113821 +00:02:00.0
28 Debbie Greig 404 Female 1 F30-34 1 00:40:25.4 00:00:41.4 01:11:22.0 00:00:50.2 00:20:18.2 02:15:37.1 Speedhub Racing Team S1057528 +00:02:00.0
29 Alistair McKean 469 Male 28 M30-34 4 00:41:24.6 00:01:14.0 01:12:12.2 00:00:44.0 00:20:04.6 02:15:39.3 Grangemouth Triathlon Club S1067594
30 Eliot Sedman 492 Male 29 M35-39 9 00:37:05.9 00:00:45.7 01:18:29.0 00:00:39.9 00:18:43.6 02:15:44.2 Grangemouth Triathlon Club S10111730
31 Ronan Anderson 489 Male 30 M35-39 10 00:41:44.6 00:00:35.2 01:12:18.4 00:00:38.4 00:20:55.6 02:16:12.2 Fleet Feet Triathletes S1063304
32 Robin Downie 444 Male 31 M20-24 3 00:42:40.2 00:01:27.6 01:10:58.8 00:01:01.9 00:21:24.2 02:17:32.7 Unattached S10110949
33 Craig Adams 466 Male 32 M30-34 5 00:45:43.4 00:01:07.4 01:07:44.1 00:00:49.5 00:22:31.1 02:17:55.4 Unattached
34 Andrew Kirkman 516 Male 33 M45-49 5 00:43:03.9 00:00:33.4 01:12:00.5 00:00:26.4 00:22:12.7 02:18:16.9 Unattached E1052523
35 Adam Szymoszowskyj 454 Male 34 M25-29 5 00:38:55.5 00:00:51.7 01:16:41.1 00:00:44.7 00:21:08.5 02:18:21.5 Edinburgh Triathletes S1095636
36 Kirsty O'Brien 410 Female 2 F35-39 1 00:43:03.7 00:00:47.7 01:12:03.7 00:00:43.7 00:21:47.4 02:18:26.2 Lanark Triathlon Club S1034060
37 Jonathan Aitken 535 Male 35 M30-34 6 00:42:01.8 00:00:31.1 01:12:50.5 00:00:26.6 00:22:45.3 02:18:35.3 G Squad S1047377
38 Richard Bruton 494 Male 36 M35-39 11 00:40:03.6 00:00:40.5 01:17:34.0 00:00:31.3 00:19:55.7 02:18:45.1 Unattached S1095225
39 Graeme Oudney 464 Male 37 M30-34 7 00:40:02.6 00:01:10.8 01:14:34.6 00:00:53.9 00:22:13.3 02:18:55.2 Unattached S10100305
40 Will Manners 550 Male 38 M50-54 1 00:40:58.4 00:00:43.5 01:15:11.5 00:00:34.5 00:21:58.6 02:19:26.5 Stirling Triathlon Club S1040444
41 Sandy Legget 541 Male 39 M50-54 2 00:45:00.3 00:01:40.3 01:10:27.6 00:01:01.1 00:22:17.1 02:20:26.3 Edinburgh Triathletes S1060051
42 Peter Kadobinskyj 574 Male 40 M60-64 1 00:42:24.0 00:00:37.9 01:16:03.7 00:00:25.0 00:21:03.8 02:20:34.4 Edinburgh RC S1034121
43 Stuart McElroy 490 Male 41 M35-39 12 00:44:34.8 00:00:46.0 01:11:28.3 00:00:39.6 00:23:41.8 02:21:10.6 Kinross Cycling Club
44 James Smith 456 Male 42 M25-29 6 00:40:15.1 00:00:42.9 01:19:06.9 00:00:38.7 00:20:31.2 02:21:14.8 Unattached S1036652
45 Jeremy Tomlinson 568 Male 43 M55-59 2 00:42:33.9 00:00:44.5 01:16:45.8 00:00:34.7 00:20:48.7 02:21:27.6 Unattached S1034681
46 Phillip Lockwood-Holmes 503 Male 44 M40-44 6 00:41:43.5 00:01:05.9 01:16:31.0 00:00:39.8 00:21:37.6 02:21:37.8 Edinburgh Triathletes S10109316
47 Tim Brand 563 Male 45 M55-59 3 00:41:35.9 00:01:25.2 01:17:08.7 00:00:42.0 00:21:07.5 02:21:59.3 North Argyll CC S1035324
48 Stephanie Ede 403 Female 3 F25-29 1 00:42:52.7 00:00:43.5 01:16:33.1 00:00:34.5 00:21:16.7 02:22:00.6 Unattached S10110105
49 Romain Borgeal 447 Male 46 M25-29 7 00:42:07.4 00:01:05.0 01:16:59.5 00:00:37.4 00:21:18.5 02:22:07.8 Unattached
50 David McMillan 458 Male 47 M25-29 8 00:42:15.5 00:01:06.8 01:17:16.8 00:01:00.5 00:20:51.6 02:22:31.2 G72 Tri S1045989
51 Callan Rowland 441 Male 48 M20-24 4 00:38:57.9 00:00:52.8 01:19:59.8 00:00:55.6 00:21:59.1 02:22:45.2 Kalenji Team E1081740
52 Paul Chowdhry 529 Male 49 M45-49 6 00:44:05.4 00:00:51.1 01:15:14.6 00:00:43.1 00:22:01.5 02:22:55.6 Edinburgh Triathletes S1062622
53 Elizabeth Richardson 421 Female 4 F40-44 1 00:44:16.3 00:01:13.4 01:13:53.9 00:00:47.6 00:22:45.2 02:22:56.4 Edinburgh Triathletes S1034317
54 David Warner 569 Male 50 M55-59 4 00:47:21.3 00:01:09.5 01:10:37.9 00:00:49.5 00:23:02.5 02:23:00.7 Unattached S1052297
55 Andrew Whelan 475 Male 51 M35-39 13 00:37:14.1 00:01:24.3 01:23:37.2 00:01:18.7 00:19:30.0 02:23:04.3 Greenwich Tritons E1086247
56 Steven Honeyman 501 Male 52 M40-44 7 00:44:06.6 00:01:04.9 01:14:31.0 00:01:06.4 00:22:19.9 02:23:08.7 Stirling Triathlon Club S1040190
57 Gavin Munn 538 Male 53 M50-54 3 00:43:51.6 00:01:21.3 01:15:01.7 00:00:49.6 00:22:32.9 02:23:37.1 Edinburgh #3 S1051830
58 Sam McGrath 442 Male 54 M20-24 5 00:44:12.3 00:01:11.6 01:14:44.3 00:00:59.3 00:22:55.8 02:24:03.1 Glasgow Triathlon Club S10112086
59 Alexander Whyte 573 Male 55 M60-64 2 00:45:13.8 00:00:41.7 01:14:11.0 00:00:46.4 00:23:21.0 02:24:13.9 Unattached S1041764
60 Martin MaCaulay 462 Male 56 M30-34 8 00:43:28.6 00:01:36.8 01:14:25.2 00:01:14.1 00:23:34.5 02:24:19.2 Unattached
61 Gregor Crawford 451 Male 57 M25-29 9 00:42:52.4 00:00:52.4 01:16:02.8 00:00:58.1 00:23:41.8 02:24:27.5 Unattached S10105308
62 Keira Gore 406 Female 5 F30-34 2 00:41:36.3 00:01:26.5 01:19:47.8 00:00:32.8 00:21:12.5 02:24:36.0 Edinburgh Triathletes/ Hartree JETS S1035102
63 Stuart Penny 561 Male 58 M55-59 5 00:41:10.5 00:01:11.4 01:21:09.6 00:00:43.7 00:20:24.6 02:24:39.7 Chepstow Harriers W1039629
64 Stephen Whiston 558 Male 59 M55-59 6 00:42:47.6 00:01:32.6 01:18:23.6 00:01:04.2 00:21:08.5 02:24:56.5 Mid Argyll Triathlon & Cycle Club S1034049
65 Reid Cunningham 536 Male 60 M50-54 4 00:43:22.3 00:01:09.3 01:16:49.3 00:01:28.4 00:22:22.7 02:25:11.9 Edinburgh RC S1034090
66 Joanne Clark 424 Female 6 F40-44 2 00:45:20.4 00:00:45.1 01:16:31.9 00:00:42.0 00:22:07.1 02:25:26.4 Unattached S1056573
67 Laura Kent 425 Female 7 F40-44 3 00:44:05.5 00:01:01.1 01:17:52.6 00:00:51.0 00:22:00.0 02:25:50.2 Perth Triathlon Club S1067431
68 Karl Owens 449 Male 61 M25-29 10 00:43:23.8 00:00:41.3 01:15:34.2 00:00:43.8 00:25:54.6 02:26:17.7 Ayrodynamic Triathlon Club S1069031
69 Tim Baggs 531 Male 62 M45-49 7 00:45:37.7 00:00:57.5 01:15:54.4 00:00:42.2 00:23:38.4 02:26:50.2 Les Stables Triathlon Camps E1044603
70 David Reid 556 Male 63 M50-54 5 00:45:13.3 00:00:46.0 01:17:06.9 00:00:52.8 00:23:06.7 02:27:05.6 Triathlon Inverness S1052252
71 Ian Bennett 523 Male 64 M45-49 8 00:46:34.7 00:01:28.1 01:15:08.2 00:00:58.5 00:23:42.5 02:27:51.9 Unattached
72 William Bunyan 576 Male 65 M60-64 3 00:47:18.9 00:01:05.7 01:15:17.1 00:00:46.1 00:24:34.7 02:29:02.5 Perth Triathlon Club S1087052
73 Andy Craig 493 Male 66 M35-39 14 00:47:11.2 00:01:02.6 01:14:05.8 00:00:38.1 00:26:30.9 02:29:28.5 Silent Wolf
74 David Graham 480 Male 67 M35-39 15 00:49:47.5 00:01:31.2 01:14:07.2 00:01:04.7 00:23:22.7 02:29:53.3 G72 Tri S1057754
75 Dougie Holmes 497 Male 68 M40-44 8 00:43:31.3 00:01:38.7 01:21:53.0 00:01:19.9 00:21:47.3 02:30:10.2 Glasgow Triathlon Club S10107157
76 Simon Barber 508 Male 69 M40-44 9 00:42:33.9 00:02:06.5 01:22:41.4 00:01:17.8 00:21:41.7 02:30:21.3 Edinburgh RC S1039091
77 Brendon Jackson 543 Male 70 M50-54 6 00:47:13.6 00:01:34.1 01:16:02.4 00:00:50.8 00:24:44.3 02:30:25.2 Unattached 131229
78 Gareth Piggot 495 Male 71 M40-44 10 00:46:35.9 00:01:33.4 01:18:24.9 00:01:29.9 00:22:35.0 02:30:39.2 Glenrothes Triathlon Club S1084292
79 Alastair Stewart 575 Male 72 M60-64 4 00:48:26.4 00:00:54.2 01:16:03.7 00:00:36.0 00:25:04.0 02:31:04.2 Ayrodynamic Triathlon Club S1035420
80 Billy McCord 566 Male 73 M55-59 7 00:47:01.2 00:01:09.9 01:18:20.3 00:00:47.1 00:24:11.5 02:31:30.1 East Fife Triathlon Club S10104566
81 Kevan McCartney 512 Male 74 M40-44 11 00:49:47.7 00:00:46.6 01:15:37.5 00:00:41.7 00:24:51.8 02:31:45.3 Greenock Glenpark Harriers S1034295
82 Lorna Todd 419 Female 8 F40-44 4 00:47:01.6 00:00:59.7 01:19:06.3 00:01:30.6 00:23:16.0 02:31:54.3 Ayrodynamic Triathlon Club S1034102
83 Stephen MacIntyre 557 Male 75 M50-54 7 00:48:22.4 00:01:07.4 01:17:42.0 00:00:49.5 00:24:32.3 02:32:33.6 Glasgow Triathlon Club S1034112
84 Steve Ellison 539 Male 76 M50-54 8 00:48:15.8 00:00:55.8 01:18:06.1 00:01:12.9 00:24:10.4 02:32:41.0 Fusion Triathlon Club S1039834
85 Claire Cook 412 Female 9 F35-39 2 00:47:06.7 00:01:00.2 01:20:28.5 00:00:48.6 00:23:22.7 02:32:46.6 Muckle CC Tri Team E1048848
86 Scott Steven 511 Male 77 M40-44 12 00:47:06.1 00:01:28.4 01:20:01.9 00:01:04.7 00:24:17.0 02:33:58.3 West Lothian Triathlon S1085158
87 Sean Webster 546 Male 78 M50-54 9 00:48:30.4 00:01:12.3 01:18:46.0 00:00:48.2 00:25:12.0 02:34:28.8 Glasgow Triathlon Club S1060978
88 Douglas Adamson 552 Male 79 M50-54 10 00:44:16.3 00:01:06.4 01:23:34.8 00:00:45.9 00:24:47.2 02:34:30.6 Monifieth Triathlon Club S1034395
89 Laura Oudney 405 Female 10 F30-34 3 00:45:52.4 00:01:01.9 01:24:07.6 00:00:59.4 00:22:43.2 02:34:44.5 Unattached S10100303
90 George Pittner 481 Male 80 M35-39 16 00:47:35.2 00:00:43.2 01:22:46.3 00:00:36.8 00:23:08.2 02:34:49.7 Unattached S1040381
91 Suzanne Toppin 431 Female 11 F45-49 1 00:45:52.4 00:00:45.5 01:23:34.0 00:00:58.9 00:23:44.5 02:34:55.2 Unattached E1062569
92 Neil Dolan 515 Male 81 M45-49 9 00:45:14.7 00:01:02.5 01:19:57.2 00:00:56.0 00:27:55.5 02:35:06.0 East Fife Triathlon Club 1052240
93 Ken Mortimer 567 Male 82 M55-59 8 00:46:54.3 00:01:31.0 01:20:01.3 00:01:10.6 00:26:13.0 02:35:50.1 Edinburgh Athletic Club S1072526
94 Alasdair Ireland 554 Male 83 M50-54 11 00:47:04.1 00:01:24.0 01:22:10.0 00:00:37.2 00:24:41.3 02:35:56.6 Unattached S10103417
95 Lara Maclean 430 Female 12 F45-49 2 00:49:38.5 00:01:06.7 01:19:03.5 00:00:41.8 00:25:30.0 02:36:00.5 Fusion Triathlon Club S1052896
96 Duncan Short 517 Male 84 M45-49 10 00:50:30.5 00:01:07.7 01:18:25.6 00:00:52.4 00:25:07.6 02:36:03.8 Grangemouth Triathlon Club S1085259
97 Will Barbero 488 Male 85 M35-39 17 00:50:25.4 00:02:31.0 01:16:07.6 00:01:25.0 00:25:44.4 02:36:13.4 Unattached S1082805
98 Val Martin 435 Female 13 F50-54 1 00:48:55.2 00:01:17.1 01:21:23.7 00:00:44.7 00:24:49.0 02:37:09.6 Dooleys RT S1034477
99 Martin Durrant 577 Male 86 M60-64 5 00:50:40.0 00:01:42.0 01:18:21.0 00:01:26.0 00:25:07.7 02:37:16.7 Tattenhall Runners E1080018
100 Craig Trewartha 506 Male 87 M40-44 13 00:48:58.1 00:01:19.6 01:18:22.6 00:00:56.3 00:27:46.6 02:37:23.3 East Fife Triathlon Club TS1076565
101 Liesbeth Vangenechten 415 Female 14 F35-39 3 00:50:42.4 00:00:57.2 01:21:42.1 00:00:49.3 00:24:24.1 02:38:35.1 Unattached E1050242
102 George Burns 570 Male 88 M55-59 9 00:50:02.3 00:01:00.4 01:21:53.6 00:00:40.3 00:25:29.1 02:39:05.6 Unattached S1036286
103 Allan Ramsay 509 Male 89 M40-44 14 00:45:13.2 00:01:26.2 01:26:52.1 00:01:17.7 00:24:18.7 02:39:07.8 Unattached
104 Mandy Stewart 407 Female 15 F30-34 4 00:45:24.2 00:00:47.1 01:28:34.9 00:00:41.6 00:24:06.5 02:39:34.3 Ayrodynamic Triathlon Club S1053742
105 Gerard Cowie 496 Male 90 M40-44 15 00:45:50.4 00:02:05.8 01:25:31.4 00:01:18.3 00:24:48.6 02:39:34.4 Unattached
106 Sarah Shanks 411 Female 16 F35-39 4 00:47:07.4 00:01:06.0 01:27:14.2 00:00:44.2 00:23:58.3 02:40:10.0 Grangemouth Triathlon Club E1056716
107 Frances Butler 423 Female 17 F40-44 5 00:49:12.2 00:01:19.0 01:24:18.3 00:01:01.3 00:24:50.8 02:40:41.6 Newton Stewart Triathlon Club
108 David Coghlan 537 Male 91 M50-54 12 00:48:10.9 00:01:28.9 01:24:02.4 00:01:19.0 00:26:18.2 02:41:19.4 Unattached
109 Colin Shearer 565 Male 92 M55-59 10 00:52:29.7 00:01:55.7 01:19:54.4 00:01:37.9 00:25:36.0 02:41:33.6 Velo Club Moulin
110 Andy Milne 545 Male 93 M50-54 13 00:46:33.1 00:01:37.4 01:29:00.4 00:01:15.6 00:23:47.2 02:42:13.7 Glenrothes Triathlon Club S1051046
111 Joanne McDowall 422 Female 18 F40-44 6 00:46:25.7 00:00:59.5 01:30:55.1 00:00:51.9 00:23:24.0 02:42:36.2 Fusion Triathlon Club S10106348
112 Alan Rose 526 Male 94 M45-49 11 00:52:27.6 00:01:06.0 01:22:45.3 00:00:48.2 00:26:18.5 02:43:25.5 Monifieth Triathlon Club S1046041
113 Linda Lucey 437 Female 19 F55-59 1 00:49:04.0 00:00:31.2 01:27:59.7 00:00:29.5 00:26:04.6 02:44:09.0 Grangemouth Triathlon Club S1072259
114 Dougie Hill 553 Male 95 M50-54 14 00:46:42.9 00:02:00.8 01:31:58.7 00:01:18.6 00:23:20.6 02:45:21.6 Unattached
115 Bill Rees 579 Male 96 M65-69 1 00:52:12.0 00:01:13.7 01:23:35.2 00:00:53.4 00:27:31.0 02:45:25.2 Glasgow Triathlon Club S1044460
116 Hazel Smyth 413 Female 20 F35-39 5 00:48:38.6 00:01:12.6 01:30:39.1 00:01:12.0 00:24:31.3 02:46:13.5 Unattached
117 Andrew Kirkland 520 Male 97 M45-49 12 00:52:41.1 00:01:18.1 01:25:17.7 00:01:10.2 00:26:10.5 02:46:37.7 Edinburgh RC S1063283
118 Lorna Sloan 433 Female 21 F50-54 2 00:53:09.8 00:01:13.9 01:24:40.2 00:00:48.9 00:27:16.6 02:47:09.4 Ayrodynamic Triathlon Club VS1032986
119 Adrian Wood 524 Male 98 M45-49 13 00:45:57.2 00:01:16.6 01:33:59.1 00:01:18.9 00:25:19.6 02:47:51.4 East Fife Triathlon Club S1084108
120 Neil McKinnon 527 Male 99 M45-49 14 00:52:49.5 00:01:38.7 01:26:35.9 00:01:28.6 00:26:30.6 02:49:03.3 Glenrothes Triathlon Club S10110141
121 Amanda Gow 417 Female 22 F40-44 7 00:49:48.8 00:01:17.6 01:31:50.8 00:01:10.4 00:25:15.1 02:49:22.8 Unattached
122 Kevin Brosnan 562 Male 100 M55-59 11 00:52:01.8 00:02:27.6 01:24:10.0 00:01:14.1 00:30:16.4 02:50:09.9 Unattached
123 James Shields 581 Male 101 M70-74 1 00:54:43.1 00:01:23.3 01:24:23.3 00:00:56.8 00:29:24.0 02:50:50.5 Lomond Roads Clycling Club S1072405
124 Derek Low 519 Male 102 M45-49 15 00:51:53.6 00:01:33.1 01:27:48.7 00:01:07.7 00:29:14.1 02:51:37.2 Stirling Triathlon Club
125 Vicki Kennedy 414 Female 23 F35-39 6 00:50:37.9 00:01:04.9 01:33:46.9 00:00:49.6 00:25:44.5 02:52:03.8 G72 Tri S1055037
126 Derek Todhunter 571 Male 103 M60-64 6 00:52:15.7 00:01:25.4 01:27:40.0 00:00:54.3 00:29:48.7 02:52:04.1 One Life Racing 1041332
127 Mark Bailkoski 542 Male 104 M50-54 15 00:53:20.3 00:03:07.3 01:28:59.7 00:01:34.5 00:25:48.2 02:52:50.0 Unattached
128 Tony Cummins 549 Male 105 M50-54 16 00:53:38.2 00:01:09.7 01:31:01.9 00:00:52.1 00:27:27.9 02:54:09.7 Stirling Triathlon Club S10107892
129 Johnn Willis 477 Male 106 M35-39 18 00:54:12.2 00:01:30.3 01:29:32.5 00:01:27.7 00:27:41.5 02:54:24.1 Glasgow Triathlon Club
130 Scott Walkingshaw 513 Male 107 M40-44 16 00:56:13.7 00:01:43.6 01:25:54.3 00:01:03.2 00:30:45.6 02:55:40.4 Edinburgh Triathletes S1061279
131 Justine Norman 429 Female 24 F45-49 3 00:53:59.6 00:00:55.4 01:32:32.0 00:01:04.3 00:27:28.6 02:55:59.8 Alnwick District Triathlon Club E10655465
132 Alan Duff 572 Male 108 M60-64 7 00:59:04.2 00:01:16.0 01:24:57.0 00:00:24.2 00:30:35.2 02:56:16.5 Glasgow Triathlon Club S1057939
133 Ross Sinclair 461 Male 109 M30-34 9 00:50:38.8 00:01:06.9 01:29:28.0 00:01:17.6 00:33:58.6 02:56:29.9 G72 Tri
134 Eric Easton 533 Male 110 M45-49 16 00:59:46.9 00:01:33.0 01:18:56.8 00:02:06.7 00:34:18.9 02:56:42.3 Haddington CC
135 Maggie Darroch 438 Female 25 F55-59 2 00:54:56.2 00:01:54.4 01:28:23.3 00:01:17.8 00:30:26.5 02:56:58.1 Glasgow Triathlon Club S1053723
136 James Jones 460 Male 111 M30-34 10 00:50:37.4 00:01:23.4 01:36:35.4 00:01:10.8 00:28:03.9 02:57:50.8 G72 Tri S1090589
137 Neil Hunter 555 Male 112 M50-54 17 00:53:07.5 00:01:19.0 01:33:05.8 00:01:41.8 00:29:45.7 02:58:59.9 Stirling Triathlon Club S1099307
138 Fiona Glasgow 432 Female 26 F50-54 3 00:54:49.5 00:02:00.0 01:34:36.0 00:01:01.8 00:28:21.7 03:00:48.9 Unattached
139 Darren Naughton 582 Male 113 M35-39 19 00:51:52.7 00:01:18.6 01:37:00.4 00:00:47.1 00:30:14.3 03:01:13.1 Unattached
140 Tom Lee-Wah 470 Male 114 M30-34 11 00:50:33.4 00:01:49.8 01:34:44.6 00:02:29.1 00:34:14.8 03:03:51.8 Unattached
141 James Howard Jeffrey 578 Male 115 M60-64 8 00:50:17.2 00:02:33.8 01:39:06.2 00:01:32.6 00:31:30.0 03:04:59.7 Wakefield Triathlon Club E1038242
142 Gary Clark 510 Male 116 M40-44 17 00:51:16.3 00:03:03.5 01:39:00.8 00:02:04.4 00:30:59.3 03:06:24.2 Unattached
143 Elspeth Peterson 434 Female 27 F50-54 4 00:55:44.1 00:02:01.7 01:39:09.9 00:01:27.6 00:28:47.8 03:07:11.1 Stirling Triathlon Club S1087693
144 Beth Coghlan 401 Female 28 F20-24 1 00:53:20.3 00:03:31.9 01:42:06.8 00:02:22.9 00:26:52.8 03:08:14.7 Unattached
145 David Young 548 Male 117 M50-54 18 00:55:48.4 00:01:41.1 01:37:06.1 00:01:35.6 00:32:37.1 03:08:48.2 Unattached S10109499
146 Nicola MacLean 428 Female 29 F45-49 4 00:55:44.6 00:00:55.4 01:45:45.9 00:01:16.9 00:28:26.4 03:12:09.2 Unattached
147 Suzanne Dolan 426 Female 30 F45-49 5 01:03:00.6 00:01:28.7 01:35:20.0 00:01:07.5 00:31:47.7 03:12:44.5 East Fife Triathlon Club S105 2239
148 Rodger McCarroll 580 Male 118 M65-69 2 00:54:07.2 00:01:44.5 01:41:25.6 00:01:35.6 00:34:01.8 03:12:54.7 Unattached E10111882
149 Alasdair Purdie 547 Male 119 M50-54 19 00:56:40.8 00:02:38.8 01:36:47.9 00:02:06.4 00:36:11.5 03:14:25.4 Douglas Gardens Triathlon Club
150 Wendi Duncan 223 Female 31 F45-49 6 01:01:34.2 00:01:48.3 01:39:09.5 00:01:43.2 00:31:44.3 03:15:59.5 Glenrothes Triathlon Club S1083758
151 Debbie Miller 408 Female 32 F30-34 5 00:58:22.6 00:01:42.4 01:44:49.4 00:01:16.8 00:31:41.8 03:17:53.0 Unattached
152 Rosemary Todhunter 440 Female 33 F55-59 3 01:02:58.6 00:01:40.5 01:41:05.6 00:01:08.2 00:34:47.8 03:21:40.6 One Life Racing 131154
153 John Ogilvie 518 Male 120 M45-49 17 01:04:50.7 00:01:40.1 01:37:32.9 00:02:11.5 00:39:45.0 03:26:00.2 Grangemouth Triathlon Club S10101784
DNF Jim McLuckie 544 Male M50-54 00:51:45.9 00:04:44.6 01:36:53.0 00:01:50.7 Unattached
DNF Gregor Love 530 Male M45-49 00:44:13.8 00:00:54.4 00:48:08.6 Glasgow Triathlon Club S1035734
DNF Alice Jenkins 402 Female F25-29 Unattached S1045873
DNF Elizabeth Nocton 416 Female F40-44 01:01:32.1 00:02:13.4 01:50:04.9 Buxton AC E1081997
DNF Rebecca Helliwell 420 Female F40-44 00:57:33.4 00:01:11.5 00:43:56.5 00:01:08.9 00:32:34.1 Mid Argyll Triathlon & Cycle Club S1041841
DNF John Shanks 471 Male M35-39 00:39:59.9 00:01:04.5 00:40:00.8 Grangemouth Triathlon Club E1054017
DNF Ethan James 479 Male M35-39 Unattached S10109273
DNF Ross McNaught 452 Male M25-29 00:43:04.5 00:00:50.0 01:21:28.4 00:01:02.3 Stirling Triathlon Club S1045010
DNF Matthew Fayers 445 Male M20-24 00:40:23.7 00:00:41.7 01:14:36.4 00:00:45.0 Royal Navy Triathlon E1080963
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No Penalty

Sprint Distance

 

Stirling Sprint Duathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No
1 Forbes Jackson 240 Male 1 M Junior 1 00:17:55.6 00:00:39.1 00:34:52.1 00:00:35.4 00:17:47.5 01:11:49.6 Edinburgh #3 S105 2226
2 Jonathan Jackson 239 Male 2 M Junior 2 00:18:00.2 00:00:31.7 00:34:54.2 00:01:02.6 00:17:50.6 01:12:19.3 Edinburgh #3 S105 2224
3 Andrew Brown 255 Male 3 M Veteran 1 00:18:19.2 00:01:17.1 00:39:02.6 00:00:48.6 00:18:04.0 01:17:31.4 Unattached
4 Craig Ross 251 Male 4 M Senior 1 00:19:53.2 00:00:36.1 00:37:15.2 00:00:53.2 00:19:03.3 01:17:40.9 Glasgow Triathlon Club S1099404
5 Mark Walsh 260 Male 5 M Veteran 2 00:20:39.9 00:00:47.9 00:37:14.4 00:00:39.1 00:19:08.3 01:18:29.6 Dumbarton AAC
6 Ian Hannah 274 Male 6 M Super Veteran 1 00:21:33.2 00:00:37.5 00:35:29.7 00:00:38.6 00:20:27.0 01:18:45.9 Newton Stewart Triathlon Club S1034293
7 Robert White 261 Male 7 M Veteran 3 00:18:57.7 00:00:42.6 00:40:45.9 00:00:42.7 00:18:43.7 01:19:52.5 Unattached E1053580
8 Sam Burton 236 Male 8 M Junior 3 00:19:40.4 00:00:34.2 00:40:21.3 00:00:33.8 00:20:33.7 01:21:43.4 Stirling Triathlon Club S1060332
9 Sandy Anderson 249 Male 9 M Senior 2 00:22:03.1 00:00:59.6 00:37:26.8 00:00:54.3 00:21:47.3 01:23:11.1 Unattached
10 Lee Stockman 248 Male 10 M Senior 3 00:22:02.5 00:00:49.1 00:39:27.4 00:00:52.8 00:21:55.7 01:25:07.5 Royal Navy Triathlon E1038646
11 Grace MacKenzie 211 Female 1 F Senior 1 00:21:55.7 00:00:50.9 00:40:42.8 00:00:50.8 00:21:37.7 01:25:57.9 Edinburgh RC S1095697
12 Gary Longhurst 280 Male 11 M Super Veteran 2 00:23:38.6 00:01:04.7 00:39:29.3 00:01:03.5 00:22:22.0 01:27:38.1 Unattached
13 John Taylor 278 Male 12 M Super Veteran 3 00:22:54.7 00:01:32.0 00:39:02.5 00:00:48.7 00:23:49.2 01:28:07.1 Unattached S1065930
14 Kenny Gray 259 Male 13 M Veteran 4 00:21:52.7 00:01:46.9 00:42:15.9 00:01:40.6 00:21:02.0 01:28:38.2 Unattached
15 Sarah Scott 207 Female 2 F Senior 2 00:22:16.4 00:01:15.8 00:41:02.9 00:01:10.2 00:23:53.3 01:29:38.6 Bloc3 S10108819
16 David Gow 253 Male 14 M Senior 4 00:22:10.1 00:01:25.1 00:44:02.1 00:01:12.1 00:21:05.5 01:29:54.9 Unattached
17 Calum Little 235 Male 15 M Youth 1 00:20:44.8 00:01:07.9 00:47:13.7 00:00:51.5 00:20:59.9 01:30:57.7 Stirling Triathlon Club S10103567
18 Kevin Kelly 269 Male 16 M Super Veteran 4 00:24:04.2 00:00:58.0 00:41:27.5 00:00:48.9 00:24:02.1 01:31:20.7 VO2 Maximum Racing Team S1051425
19 Ray Jellema 245 Male 17 M Senior 5 00:22:43.8 00:01:16.3 00:43:07.0 00:01:03.7 00:23:14.3 01:31:25.1 Unattached
20 Brian Harrison 265 Male 18 M Veteran 5 00:26:05.6 00:01:09.6 00:38:18.6 00:00:55.4 00:25:17.4 01:31:46.6 Newton Stewart Triathlon Club S1088599
21 Kevin Owens 276 Male 19 M Super Veteran 5 00:25:14.0 00:01:25.7 00:39:37.9 00:01:08.9 00:24:35.1 01:32:01.6 Unattached
22 Nathalie Jones 214 Female 3 F Veteran 1 00:24:37.4 00:01:20.9 00:41:38.2 00:00:50.1 00:24:27.5 01:32:54.1 Glasgow Triathlon Club S1091593
23 Arlene Lewis 220 Female 4 F Veteran 2 00:23:06.4 00:00:43.2 00:45:29.6 00:00:45.5 00:22:49.7 01:32:54.3 Fusion Triathlon Club S1076048
24 Alex De Jong 256 Male 20 M Veteran 6 00:26:01.8 00:00:46.4 00:40:46.4 00:00:48.3 00:25:37.0 01:33:59.8 Unattached
25 Amy Nichol 206 Female 5 F Senior 3 00:24:11.3 00:01:12.6 00:44:20.7 00:01:08.3 00:23:13.1 01:34:05.8 East Lothian Triathlon Club S10109357
26 Tara Donnelly 217 Female 6 F Veteran 3 00:22:47.6 00:01:00.8 00:47:47.9 00:00:53.5 00:21:41.4 01:34:11.2 Unattached
27 G Corr 244 Male 21 M Senior 6 00:23:12.4 00:01:45.5 00:44:00.9 00:00:56.6 00:24:43.4 01:34:38.7 Unattached
28 Glen MacDonald 270 Male 22 M Super Veteran 6 00:24:58.1 00:01:12.5 00:43:10.2 00:00:56.5 00:25:05.6 01:35:22.9 Unattached
29 Eugene Dias 271 Male 23 M Super Veteran 7 00:24:12.3 00:01:07.8 00:41:45.9 00:00:50.3 00:27:46.9 01:35:43.2 Unattached
30 Fiona MacFarlane 212 Female 7 F Senior 4 00:24:31.2 00:00:58.1 00:44:17.9 00:00:50.2 00:25:13.7 01:35:51.2 Grangemouth Triathlon Club S1068647
31 Norman Lucey 275 Male 24 M Super Veteran 8 00:26:36.6 00:00:36.5 00:41:08.6 00:01:04.2 00:26:29.1 01:35:55.1 Grangemouth Triathlon Club S1085039
32 Louise Ross 215 Female 8 F Veteran 4 00:23:07.5 00:01:56.9 00:48:06.4 00:01:12.4 00:21:57.5 01:36:20.7 Glasgow Triathlon Club
33 Ruairi Beattie 238 Male 25 M Junior 4 00:25:17.5 00:00:58.3 00:43:56.9 00:01:09.1 00:25:13.4 01:36:35.2 Newton Stewart Triathlon Club S1059119
34 David Beattie 272 Male 26 M Super Veteran 9 00:26:33.1 00:01:05.1 00:43:04.0 00:00:50.8 00:25:37.1 01:37:10.1 Newton Stewart Triathlon Club S1059120
35 Neal Padmanabhan 268 Male 27 M Super Veteran 10 00:26:17.5 00:00:58.2 00:42:16.2 00:00:46.5 00:27:09.3 01:37:27.7 Glasgow Triathlon Club S10107644
36 Paul Mullan 267 Male 28 M Veteran 7 00:25:27.1 00:01:04.2 00:42:57.3 00:01:16.6 00:26:57.0 01:37:42.2 Unattached
37 Therese MacLeod 233 Female 9 F Vintage 1 00:25:45.5 00:01:11.3 00:44:26.6 00:01:13.1 00:25:20.7 01:37:57.2 Unattached S1040211
38 Martina Moore 229 Female 10 F Super Veteran 1 00:25:55.8 00:01:02.3 00:45:20.1 00:00:57.7 00:25:19.5 01:38:35.4 Newton Stewart Triathlon Club S1035442
39 Simon Johnston 258 Male 29 M Veteran 8 00:25:00.2 00:01:13.8 00:46:25.5 00:01:12.9 00:24:57.6 01:38:49.9 Unattached
40 Keith Strachan 277 Male 30 M Super Veteran 11 00:24:14.4 00:01:25.7 00:47:03.8 00:01:34.5 00:25:01.2 01:39:19.7 Unattached
41 Christine Dias 219 Female 11 F Veteran 5 00:26:15.9 00:00:49.6 00:45:31.7 00:00:43.2 00:26:18.7 01:39:39.2 Unattached
42 Maisie Watson 201 Female 12 F Junior 1 00:24:00.5 00:01:15.7 00:49:10.4 00:01:29.2 00:24:21.3 01:40:17.1 Fusion Triathlon Club S1081568
43 Ben Sharp 242 Male 31 M Senior 7 00:26:21.0 00:01:07.0 00:43:21.0 00:01:01.0 00:28:57.2 01:40:47.2 Unattached S1079517
44 Matthew MacInnes 246 Male 32 M Senior 8 00:23:51.5 00:02:39.0 00:47:36.7 00:01:50.7 00:25:08.2 01:41:06.0 Unattached
45 Ross Anderson 250 Male 33 M Senior 9 00:25:11.1 00:00:48.1 00:49:33.6 00:00:42.4 00:25:20.6 01:41:35.8 Unattached
46 Doug Stewart 252 Male 34 M Senior 10 00:22:55.5 00:01:44.3 00:52:11.7 00:02:27.6 00:22:41.6 01:42:00.7 Unattached
47 John Mitchell 266 Male 35 M Veteran 9 00:27:41.3 00:01:54.7 00:45:27.3 00:01:20.5 00:27:16.0 01:43:39.8 Fusion Triathlon Club
48 Lynne Murray 231 Female 13 F Super Veteran 2 00:26:13.6 00:01:29.8 00:48:47.8 00:01:19.8 00:26:58.0 01:44:49.0 Unattached
49 Deborah Shipton 222 Female 14 F Veteran 6 00:26:47.8 00:01:13.5 00:49:29.9 00:01:11.8 00:26:21.4 01:45:04.4 Glasgow Triathlon Club
50 Craig Duncan 263 Male 36 M Veteran 10 00:28:57.1 00:01:48.8 00:44:37.3 00:01:44.6 00:29:50.9 01:46:58.6 West Lothian Clarion CC
51 Christine Glendinning 210 Female 15 F Senior 5 00:26:38.2 00:01:36.5 00:48:27.6 00:01:14.2 00:29:24.1 01:47:20.6 Grangemouth Triathlon Club
52 Charlotte Briggs 208 Female 16 F Senior 6 00:26:56.3 00:01:54.3 00:51:57.6 00:01:31.3 00:25:57.2 01:48:16.6 Glenrothes Triathlon Club
53 Barbara-Ann Hogarth 226 Female 17 F Veteran 7 00:28:49.1 00:00:52.3 00:50:47.0 00:00:43.5 00:30:08.8 01:51:20.8 Grangemouth Triathlon Club S1084899
54 Judith Lane 224 Female 18 F Veteran 8 00:30:10.6 00:01:15.6 00:48:38.0 00:01:23.4 00:30:29.5 01:51:57.1 Unattached
55 Karen Forsyth 209 Female 19 F Senior 7 00:28:09.6 00:01:21.7 00:54:27.0 00:00:57.6 00:27:53.4 01:52:49.3 Glenrothes Triathlon Club S10110946
56 Fiona Ross 230 Female 20 F Super Veteran 3 00:28:35.4 00:01:24.3 00:52:27.3 00:01:21.7 00:29:50.6 01:53:39.2 Grangemouth Triathlon Club S1085348
57 Kyle Miller 241 Male 37 M Senior 11 00:30:25.0 00:01:16.0 00:51:09.0 00:01:54.0 00:31:08.5 01:55:52.5 Unattached
58 Fiona Mitchell 216 Female 21 F Veteran 9 00:29:17.6 00:01:11.4 00:52:50.9 00:01:05.7 00:31:45.9 01:56:11.4 West Lothian Triathlon
59 Raymond Watts 243 Male 38 M Senior 12 00:27:37.1 00:02:08.3 00:55:54.5 00:01:37.7 00:29:16.5 01:56:34.1 Unattached
60 Pauline Elizabeth 218 Female 22 F Veteran 10 00:29:18.1 00:01:17.7 00:53:25.9 00:01:51.2 00:30:48.7 01:56:41.6 Stirling Triathlon Club
61 Kirsty Dawson 213 Female 23 F Veteran 11 00:28:41.6 00:01:02.2 00:57:50.6 00:00:58.7 00:30:13.1 01:58:46.3 Unattached
62 Jayne Gray 228 Female 24 F Veteran 12 00:30:44.0 00:02:12.5 00:54:05.0 00:02:04.3 00:31:46.5 02:00:52.3 Unattached
63 Michelle Donaldson 225 Female 25 F Veteran 13 00:29:10.2 00:00:58.9 01:01:47.8 00:00:54.7 00:29:44.4 02:02:36.0 Glasgow Triathlon Club S1083563
64 Jim Hughes 281 Male 39 M Vintage 1 00:30:28.3 00:02:07.4 00:55:03.1 00:01:42.9 00:33:29.9 02:02:51.6 Unattached S10107992
65 Kathleen Harrison 227 Female 26 F Veteran 14 00:35:21.5 00:02:13.5 01:00:38.4 00:01:42.1 00:39:42.9 02:19:38.4 Unattached
DNF Sandy Holl 237 Male M Junior 00:19:40.2 00:00:43.7 Unattached S10104192
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run2 Finish Time Club Membership No

Student Sprint

Stirling Student Duathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run 2 Time Club Membership No
1 Paul Kerr 730 Male 1 M Senior 1 00:18:15 00:00:31 00:31:45 00:00:32 00:17:57 01:08:59 EUTRI S1034056
2 Nicholas Allen 728 Male 2 M Senior 2 00:17:51 00:00:30 00:33:25 00:00:31 00:17:15 01:09:31 EUTRI S1064229
3 Tom Hug 722 Male 3 M Senior 3 00:17:40 00:00:28 00:33:32 00:00:28 00:17:38 01:09:45 Stirling University Triathlon Club
4 Hamish Sutherland 729 Male 4 M Senior 4 00:18:23 00:00:43 00:33:21 00:01:14 00:17:49 01:11:30 Aberdeen University Triathlon Club
5 Rian Cook 727 Male 5 M Senior 5 00:18:24 00:00:32 00:34:19 00:00:34 00:18:18 01:12:07 EUTRI S1082650
6 Micha Ceklarz 721 Male 6 M Senior 6 00:17:41 00:00:33 00:36:30 00:00:31 00:17:35 01:12:50 Unattached
7 Oliver Teenan 735 Male 7 M Senior 7 00:18:17 00:00:34 00:35:59 00:00:38 00:18:23 01:13:52 EUTRI E1061764
8 Luke Williams 716 Male 8 M Junior 1 00:19:00 00:00:32 00:36:00 00:00:37 00:18:24 01:14:33 Unattached S1058837
9 Colin Fleming 717 Male 9 M Junior 2 00:20:16 00:00:44 00:37:38 00:00:34 00:21:21 01:20:32 Unattached
10 William Smith 719 Male 10 M Senior 8 00:20:49 00:00:44 00:39:27 00:00:34 00:20:37 01:22:10 Strathclyde University TC S1051566
11 Mary MacIntosh 706 Female 1 F Senior 1 00:21:29 00:00:40 00:41:29 00:00:39 00:20:51 01:25:09 EUTRI S10102867
12 Ailsa Beck 702 Female 2 F Junior 1 00:22:25 00:00:52 00:40:13 00:00:41 00:21:58 01:26:09 Unattached S1088274
13 Craig MacDonald-French 734 Male 11 M Senior 9 00:22:11 00:00:45 00:42:06 00:00:34 00:20:56 01:26:32 Strathclyde University TC S1053249
14 Mhairi Boyle 708 Female 3 F Senior 2 00:22:31 00:00:40 00:41:47 00:00:34 00:21:52 01:27:23 Aberdeen University Triathlon Club S104883
15 Eilidh Thomson 704 Female 4 F Senior 3 00:22:58 00:00:36 00:40:46 00:00:32 00:23:25 01:28:17 EUTRI S1042319
16 Brian Tong 731 Male 12 M Senior 10 00:23:14 00:00:38 00:42:45 00:00:37 00:22:08 01:29:22 University of St Andrews Triathlon Club S1092490
17 Guillermo Zamora 724 Male 13 M Senior 11 00:19:10 00:00:59 00:49:08 00:00:37 00:20:04 01:29:58 Strathclyde University TC S1088079
18 Harri Wilson 713 Female 5 F Senior 4 00:23:46 00:01:20 00:42:35 00:01:08 00:22:49 01:31:37 Glasgow University Triathlon Club
19 Patrick Schrempf 732 Male 14 M Senior 12 00:25:06 00:00:37 00:41:06 00:00:35 00:25:04 01:32:29 University of St Andrews Triathlon Club TS1083794
20 Abigail Mason 701 Female 6 F Junior 2 00:23:32 00:00:47 00:43:32 00:00:43 00:24:06 01:32:40 University of St Andrews Triathlon Club S1054148
21 Bronagh Wishart 711 Female 7 F Senior 5 00:24:06 00:00:39 00:45:04 00:00:34 00:24:36 01:34:58 Aberdeen University Triathlon Club S1071177
22 Dean Douglas 736 Male 15 M Senior 13 00:26:04 00:00:40 00:44:35 00:00:42 00:26:19 01:38:21 Unattached S1097653
23 Vaila Hornsby 737 Female 8 F Senior 6 00:25:01 00:01:16 00:48:31 00:01:22 00:25:17 01:41:27 Strathclyde University TC
24 Elisabeth Eitz 712 Female 9 F Senior 7 00:27:06 00:01:14 00:46:34 00:00:58 00:27:13 01:43:05 Aberdeen University Triathlon Club
25 Laura Strachan 715 Female 10 F Senior 8 00:26:48 00:01:20 00:51:36 00:00:57 00:25:57 01:46:38 Dundee University Triathlon Club
26 Maco Hosoda 705 Female 11 F Senior 9 00:27:19 00:00:44 00:54:45 00:00:32 00:26:46 01:50:06 EUTRI
27 Chloe Leygnac 709 Female 12 F Senior 10 00:27:36 00:00:53 00:55:24 00:00:35 00:26:47 01:51:15 Strathclyde University TC
28 Laura Bathgate 714 Female 13 F Senior 11 00:29:12 00:00:54 00:51:55 00:00:37 00:29:00 01:51:37 Robert Gordon University
Ross Broomfield 718 Male M Junior 00:18:06 00:00:31 St Andrews University Triathlon Club E1067751
Phoebe Lloyd-Evans 707 Female F Senior 00:22:52 00:00:39 00:56:58 Stirling University Triathlon Club E1060438
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 T1 Bike T2 Run 2 Time Club Membership No

TriStar Start

Boys     Girls

Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Luke Sedman 21 00:06:09 Grangemouth Triathlon Club
2 Rory MacMillan 17 00:06:30 Unattached
3 Harrison MacMillan 18 00:06:30 Unattached
4 Aidan Ryder 26 00:06:40 Unattached S10110154
5 Archie Cruickshank 24 00:06:55 Pentland Triathletes
6 Ben Cruickshank 25 00:07:11 Pentland Triathletes
7 Fergus MacDonald 16 00:07:16 Pentland Triathletes
8 Tim Gitnik 20 00:07:31 Unattached
9 Gabriel Noble 14 00:07:40 Unattached
10 Ruaridh Holmes 19 00:07:44 Pentland Triathletes Juniors
11 Kristopher Pittner 23 00:07:47 Unattached
12 Flynn Cameron 13 00:08:04 West Lothian Triathlon
13 Sebastian Mocci 15 00:08:37 Unattached
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Ferryn Stewart 3 00:06:57 Grangemouth Triathlon Club S10109325
2 Shona Davis 11 00:07:00 Unattached
3 Eilidh Cameron 10 00:07:03 Clydesdale Colts
4 Rachel Caves 12 00:07:04 Pentland Triathletes
5 Makena Melville 1 00:07:16 Unattached
6 Zoe Welsh 2 00:07:25 Stirling Triathlon Club S10107656
7 Julia Hargreaves 4 00:07:48 Pentland Triathletes
8 Mairi Houston 5 00:07:49 Pentland Triathletes
9 Aysa Kealy 8 00:08:05 Pentland Triathletes
10 Mollie Dand 6 00:08:37 Pentland Triathletes
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

TriStar 1

Boys     Girls

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Israel Noble 78 00:05:27 Broch ASC S1078023
2 Ethan Gillies 70 00:05:37 Stirling Triathlon Club S10105391
3 Mikhail Gitnik 88 00:05:48 Unattached
4 Finlay Barr 83 00:05:50 Unattached S1078013
5 Ewan Mitchell 85 00:05:52 Pentland Triathletes S10110220
6 Hamish MacKay 67 00:05:54 Stirling Triathlon Club S1092819
7 Scott Cramb 77 00:05:57 Unattached
8 Harris Holmes 69 00:06:04 Unattached SC202299
9 Brodie Duncan 74 00:06:05 West Lothian Clarion CC
10 Myles MaCaulay 79 00:06:05 Fusion Triathlon Club
11 Keir Robertson 86 00:06:08 Pentland Triathletes
12 Dair Alexander 89 00:06:18 Pentland Triathletes
13 Cameron Baird 82 00:06:36 Edinburgh RC
14 Christopher Mocci 81 00:06:39 Monifieth Triathlon Club S1074240
15 Christopher Irvine 84 00:06:40 Fleet Feet Tristars S10107753
16 Scott Campbell 73 00:06:40 Pentland Triathletes
17 Struan Trewartha 64 00:07:03 East Fife Triathlon Club S1606609
18 Callum Piggot 71 00:07:03 Unattached
19 Eliot Steven 66 00:07:04 West Lothian Triathlon
20 Harris Cameron 75 00:07:04 West Lothian Triathlon
21 Hector Godolphin 80 00:07:18 Glasgow Triathlon Club
22 Daniel Boyne 87 00:07:23 West Lothian Triathlon S1091923
23 Blake Goldie 72 00:08:14 Unattached
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Niamh Waters 62 00:05:52 Edinburgh RC
2 Joscelyn Kennedy 48 00:06:07 G72 Tri S1088304
3 Hazel Welsh 55 00:06:07 Stirling Triathlon Club S10107655
4 Nina Padmanabhan 58 00:06:09 Glasgow Triathlon Club S1069633
5 Leya Gibb 52 00:06:09 Stirling Triathlon Club
6 Rowan Calveley 51 00:06:23 Fusion Triathlon Club S1090186
7 Isla Davis 63 00:06:36 Blairgowrie Dolphins ASC
8 Isla Kidd 61 00:06:41 Monifieth Triathlon Club S1079229
9 Iona Kealy 49 00:06:43 Pentland Triathletes
10 Anna Lee 43 00:06:44 Stirling Triathlon Club 1142
11 Katie Towers 50 00:06:52 Unattached S1089567
12 Sophie McBirnie 38 00:06:53 Unattached
13 Eve Fairbairn 39 00:07:01 Monifieth Triathlon Club
14 Sienna Melville 37 00:07:02 Unattached
15 Juliette Kidd 32 00:07:04 Monifieth Triathlon Club S1097957
16 Freya Dand 47 00:07:04 Pentland Triathletes
17 Ciara Middleton 35 00:07:11 Stirling Triathlon Club S1091068
18 Eilish McFarlane 57 00:07:13 Grangemouth Triathlon Club
19 Aimee Cameron 59 00:07:20 Stirling Triathlon Club
20 Zoe Rutherford 33 00:07:27 West Lothian Triathlon
21 Lauren Holmes 45 00:07:28 Pentland Triathletes Juniors
22 Eilidh O'Donnell 54 00:07:32 Stirling Triathlon Club
23 Alexis Gow 36 00:07:50 Unattached
24 Euan Whyte 53 00:07:55 Unattached
25 Eilidh McLean 29 00:07:58 Stirling Triathlon Club
26 Aime Crockett 30 00:07:58 Unattached
27 Katie Marrs 46 00:08:24 Grangemouth Triathlon Club
28 Emily Rankin 44 00:08:27 Grangemouth Triathlon Club S1085372
29 Iris Makin 41 00:09:05 Grangemouth Triathlon Club
30 Niamh McFarlane 56 00:09:14 Grangemouth Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

TriStar 2

Boys     Girls

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Innes McDonald 126 00:10:13 Edinburgh RC S1093825
2 Charlie Treharne 148 00:10:51 Glasgow Triathlon Club S1055659
3 Rory Treharne 127 00:11:10 Glasgow Triathlon Club S1062080
4 Sam Harnden 149 00:11:13 Deeside Thistle Cycling Club
5 Angus Millar 121 00:11:20 Glasgow Triathlon Club
6 Murray Welsh 146 00:11:52 Stirling Triathlon Club S10107652
7 Geoff Vera 152 00:11:52 Glasgow Riderz
8 Luis Ryder 137 00:11:53 Unattached S10110152
9 Ben Ferenbach 122 00:11:54 Unattached
10 Fraser Anderson 124 00:12:07 Unattached
11 Jamie Duncan 125 00:12:17 Unattached
12 Aaron Middleton 131 00:12:20 Stirling Triathlon Club S1061030
13 Harris Hall 142 00:12:24 Alnwick District Triathlon Club E1087808
14 Jonathan Collings 143 00:12:30 Pentland Triathletes S10105200
15 Stuart MacKay 144 00:12:31 Stirling Triathlon Club S1070818
16 Alasdair Padmanabhan 151 00:12:48 Glasgow Triathlon Club S2051246
17 Ethan Moore 135 00:12:50 Stirling Triathlon Club
18 Allan Campbell 145 00:13:06 Stirling Triathlon Club S1062177
19 Sebbie Overell 141 00:13:07 Glasgow Triathlon Club
20 Jack Wallace 140 00:13:09 Unattached
21 Idris Benwell 150 00:13:09 Grangemouth Triathlon Club
22 Alasdair Easton 129 00:13:10 Unattached
23 Euan Mitchell 130 00:13:15 Fusion Triathlon Club S1072350
24 Evan McIntosh 139 00:13:24 Grangemouth Triathlon Club
25 Aidan MacDonald 128 00:13:28 Pentland Triathletes
26 Magnus McLean 123 00:13:32 Unattached
27 Sam Laird 136 00:13:40 GRC Tri
28 Cameron Caves 133 00:14:01 Pentland Triathletes
29 Henry Crossley 134 00:14:29 Stirling Triathlon Club S1092787
30 Kerr MacKay 138 00:15:28 Grangemouth Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Rudie Shearer 116 00:10:53 Edinburgh RC
2 Melissa Turnbull 112 00:11:17 Fusion Triathlon Club S1059580
3 Leona Melville 111 00:12:18 Unattached
4 Martha Cooper 108 00:12:39 Unattached
5 Roos Goense 102 00:13:00 Fleet Feet Triathletes
6 Islay Jackson 91 00:13:19 Glasgow Triathlon Club S10111457
7 Lacey Holmes 132 00:13:19 Unattached S1078018
8 Tuscany Wright 113 00:13:23 Stirling Triathlon Club S1066973
9 Arwen Kennedy 119 00:13:29 Grangemouth Triathlon Club S1085329
10 Amy Clark 118 00:13:30 Stirling Triathlon Club
11 Olivia Smart 117 00:13:35 Pentland Triathletes S1093293
12 Millie Simpson 96 00:13:55 Grangemouth Triathlon Club S1085746
13 Loren Stewart 92 00:14:10 Stirling Triathlon Club S1072482
14 Orla Stewart 103 00:14:17 Fusion Triathlon Club S1071411
15 Aine Shipton Doherty 101 00:14:17 Glasgow Triathlon Club S1083555
16 Becky Clark 94 00:14:20 Stirling Triathlon Club
17 Hannah Cruickshank 104 00:14:25 Pentland Triathletes
18 Holly Glen 106 00:14:32 Glasgow Triathlon Club S1075119
19 Isla Fairbairn 95 00:15:08 Monifieth Triathlon Club
20 Amelia Hargreaves 93 00:15:10 Pentland Triathletes S1096559
21 Cassie Holden 100 00:15:28 Grangemouth Triathlon Club
22 Anna Moore 105 00:15:29 Unattached
23 Eloise Godolphin 110 00:15:44 Glasgow Triathlon Club
24 Iona Houston 97 00:17:36 Pentland Triathletes
25 Hannah Lothian 120 00:18:06 Grangemouth Triathlon Club S1078298
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

TriStar 3

Boys     Girls

Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Cameron MacMillan 171 00:09:49 Stirling Triathlon Club S1053085
2 Cameron Kerr 182 00:10:14 Stirling Triathlon Club S1060022
3 Callum Miller 186 00:10:23 Glasgow Triathlon Club S1071890
4 Frederick Fuller 184 00:10:49 Edinburgh RC S1062084
5 Sandy Barr 169 00:10:54 Clydesdale Colts S1078014
6 Rory Munn 185 00:10:58 Edinburgh #3 S1055612
7 Finlay Cooper 179 00:11:23 Unattached
8 Cameron O'Brien 181 00:11:27 Glasgow Triathlon Club S1058278
9 Jamie Glen 183 00:11:51 Glasgow Triathlon Club S1061308
10 Ross McGinness 165 00:11:54 Fusion Triathlon Club S1052606
11 Matthew Ross 167 00:12:01 Grangemouth Triathlon Club S1085342
12 Iain Dunlop 168 00:12:02 Edinburgh #3
13 Matthew Cameron 172 00:12:07 Stirling Triathlon Club S1059641
14 Matthew Irvine 174 00:12:14 Fleet Feet Tristars S10107752
15 Archie Irwin 178 00:12:16 Pentland Triathletes
16 Struan Craig 175 00:12:23 Stirling Triathlon Club S1054873
17 Roddy Johnston 176 00:12:33 Stirling Triathlon Club S1067043
18 Lachlan Uttley 173 00:12:41 Pentland Triathletes
19 Robbie Nugent 170 00:13:22 Lanark Triathlon Club S1076418
20 Duncan MacKay 180 00:13:44 Stirling Triathlon Club S1070817
21 Aidan McFarlane 166 00:18:23 Grangemouth Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Valencia Wright 158 00:11:04 Stirling Triathlon Club S1055923
2 Anna MacKinnon 159 00:11:54 Stirling Triathlon Club S1096155
3 Orla Doherty 164 00:11:55 Glasgow Triathlon Club S1078209
4 Tara Mathewson 157 00:11:57 Stirling Triathlon Club
5 Maddy Hall 163 00:12:29 Alnwick District Triathlon Club E1071809
6 Lucy Donaldson 156 00:12:30 Glasgow Triathlon Club S1059098
7 Heidi Elise Eik Maxwell 161 00:12:37 Stirling Triathlon Club S1052611
8 Alexandra Ross 155 00:12:40 Grangemouth Triathlon Club S1085347
9 Ellie Wallace 160 00:13:05 Fusion Triathlon Club S10109139
10 Hannah Caves 154 00:13:17 Pentland Triathletes
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Youth

Boys     Girls

Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Ritchie Gardiner 194 00:09:47 Edinburgh #3 S1094629
2 Ross Birrell 191 00:09:59 Edinburgh RC S1058099
3 Cameron Fordyce 193 00:10:02 Edinburgh #3 S10109058
4 Blayne Wright 192 00:10:13 Stirling Triathlon Club S1055922
5 Ben Gavigan 195 00:11:37 Grangemouth Triathlon Club S1085306
6 Oliver Couch 197 00:11:43 Grangemouth Triathlon Club S10103680
7 Mac Gavigan 196 00:13:08 Grangemouth Triathlon Club S1085308
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

Girls

Youth Girls
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No
1 Lauren Blair 189 00:11:44 Edinburgh #3 S1063753
2 Miriam Gilbride 187 00:11:53 Fusion Triathlon Club
3 Sophie Nisbet 188 00:12:00 Edinburgh #3 S1055327
4 Chantel Thomson 190 00:12:11 Grangemouth Triathlon Club S1099173
Overall Place Name Bib No Finish Time Club Membership No

 

 

What's My Time