Stamford Striders St Valentine's 30k

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Full results download

Last Updated 23:00 11/02/18

St Valentine's 30k
Overall Place Gun Time Name Team Bib Gender Gen Place Category Cat Place Pace Chip Time Age Grade %
1 1:40:47.6 Aaron Scott Lincoln Wellington Athletics Club 582 M 1 M Sen 1 3:22/K 1:40:46.6 84.5
2 1:44:06.3 David Hudson BRJ Run and Tri 344 M 2 M Sen 2 3:28/K 1:44:05.3 82.47
3 1:48:57.2 Craig Taylor Holme Pierrepont Running Club 648 M 3 M Sen 3 3:38/K 1:48:55.3 78.56
4 1:49:23.9 Mark Sands Skegness and District Running Club 577 M 4 MV45 1 3:39/K 1:49:22.2 84.67
5 1:49:53.6 David Connell Huntingdonshire AC 142 M 5 MV40 1 3:40/K 1:49:52.3 80.86
6 1:50:39.2 David Greenwood Holme Pierrepont Running Club 279 M 6 MV40 2 3:41/K 1:50:37.8 80.97
7 1:51:17.3 Jordan Skelly Gainsborough & Morton Striders AC 611 M 7 M Sen 4 3:42/K 1:51:14.9 76.53
8 1:51:38.6 Paul Lunn Bedford & County AC 412 M 8 MV45 2 3:43/K 1:51:37.2 81.59
9 1:53:20.3 Stephen Shanks Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 593 M 9 M Sen 5 3:47/K 1:53:19.1 76.8
10 1:53:52.1 Matthew Slater Cambridge & Coleridge AC 614 M 10 M Sen 6 3:48/K 1:53:50.2 74.88
11 1:53:53.0 Kirk Brawn Peterborough Athletic Club 69 M 11 MV40 3 3:48/K 1:53:49.8 77.43
12 1:54:17.8 Martin Troop Lincoln Wellington Athletics Club 672 M 12 M Sen 7 3:49/K 1:54:15.2 74.51
13 1:54:56.5 Billy Bremner March AC 71 M 13 MV45 3 3:50/K 1:54:53.9 80.58
14 1:55:35.7 Ross Christie Gateshead 122 M 14 M Sen 8 3:51/K 1:55:34.5 73.68
15 1:56:00.9 Rodrigo Santos Riverside Runners 578 M 15 M Sen 9 3:52/K 1:55:58.1 73.41
16 1:56:17.8 Peter Abraham Altrincham & District AC 1 M 16 MV45 4 3:53/K 1:56:16.1 78.97
17 1:56:40.1 James Borrett Eye Community Runners 61 M 17 MV45 5 3:53/K 1:56:37.8 78.72
18 1:56:45.3 Jon Peet Peterborough Athletic Club 520 M 18 MV40 4 3:53/K 1:56:43.8 75.01
19 1:57:25.9 Marc Thorpe Lincoln Wellington Athletics Club 662 M 19 M Sen 10 3:55/K 1:57:23.7 73.73
20 1:57:40.8 Jim Morris (stamford) Stamford Striders 467 M 20 MV50 1 3:55/K 1:57:39.4 82.18
21 1:57:54.3 Paul Taylor Kimberley and District Striders 649 M 21 M Sen 11 3:56/K 1:57:51.6 72.31
22 1:58:02.8 Neil Shorten Riverside Runners 600 M 22 M Sen 12 3:56/K 1:57:59.5 73.74
23 1:58:51.7 Simon Piper Cherwell Runners and Joggers 529 M 23 MV40 5 3:58/K 1:58:48.0 76
24 2:00:20.1 Jan Bailey Newark Striders Running Club 24 M 24 MV40 6 4:01/K 2:00:17.5 74.45
25 2:00:21.3 Martin Jennings Fenland Running Club 369 M 25 MV45 6 4:01/K 2:00:18.6 76.96
26 2:00:35.5 Stephen Dring Wolds Veterans RC 203 M 26 MV50 2 4:01/K 2:00:29.6 78.81
27 2:01:06.9 Sean Barkes Lincoln Wellington Athletics Club 37 M 27 MV45 7 4:02/K 2:01:03.6 77.79
28 2:01:40.5 Simon Brown London City AC 89 M 28 M Sen 13 4:03/K 2:01:32.1 70.01
29 2:02:13.0 Mark Popple Stamford Striders 534 M 29 M Sen 14 4:04/K 2:02:10.7 69.68
30 2:02:23.0 Jonathan Brayshaw Lincoln Wellington Athletics Club 70 M 30 MV50 3 4:05/K 2:02:19.5 79.73
31 2:02:59.1 James Skinner Peterborough Athletic Club 612 M 31 MV40 7 4:06/K 2:02:56.2 72.25
32 2:03:07.7 Daniel Wilson Sinfin Running Club 720 M 32 M Sen 15 4:06/K 2:03:06.6 69.73
33 2:03:11.2 Rob Farrant BRJ Run and Tri 229 M 33 MV45 8 4:06/K 2:03:08.8 73.94
34 2:03:15.1 Matthew Huteson Gainsborough & Morton Striders AC 350 M 34 M Sen 16 4:06/K 2:03:11.6 69.1
35 2:03:39.0 Dave Armstrong Lincoln Wellington Athletics Club 18 M 35 MV40 8 4:07/K 2:03:36.0 72.46
36 2:03:50.8 Samuel Spencer Unattached 620 M 36 MV45 9 4:08/K 2:03:47.8 74.79
37 2:04:02.4 Damian Davies Notfast RC 178 M 37 MV45 10 4:08/K 2:03:59.9 74.67
38 2:04:08.4 Rachel Wood Blackburn Harriers 729 F 1 F Sen 1 4:08/K 2:04:06.1 75.99
39 2:04:19.5 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 485 M 38 MV45 11 4:08/K 2:04:14.3 75.14
40 2:04:19.5 Stuart McNeil Formula One Circuit Crew 438 M 39 MV40 9 4:08/K 2:04:14.5 72.66
41 2:04:33.4 Darren Hire Thorney Running Club 327 M 40 MV40 10 4:09/K 2:04:28.6 71.93
42 2:04:36.0 Stephen Wood Unattached 730 M 41 M Sen 17 4:09/K 2:04:30.1 69.17
43 2:04:46.3 Craig Bowen-Jones Bure Valley Harriers 62 M 42 MV45 12 4:09/K 2:04:41.9 73.61
44 2:05:07.1 Mike Potter Kingston upon Hull AC 538 M 43 M Sen 18 4:10/K 2:05:02.5 69.57
45 2:05:12.9 Olly Mason Peterborough Athletic Club 428 M 44 M Sen 19 4:10/K 2:05:09.5 68.2
46 2:05:27.5 Simon Mead Peterborough Athletic Club 440 M 45 MV45 13 4:11/K 2:05:25.7 72.6
47 2:05:38.1 Leigh MacDonald Lincoln Wellington Athletics Club 414 M 46 M Sen 20 4:11/K 2:05:35.0 67.79
48 2:05:40.1 Christopher Pell Cambridge & Coleridge AC 521 M 47 M Sen 21 4:11/K 2:05:37.6 67.77
49 2:06:49.2 James Croft Gainsborough & Morton Striders AC 160 M 48 M Sen 22 4:14/K 2:06:45.3 67.16
50 2:06:55.4 Andrew Shackleton Stamford Striders 590 M 49 M Sen 23 4:14/K 2:06:51.9 68.21
51 2:06:57.2 Natalie Teece Stilton Striders 652 F 2 FV35 1 4:14/K 2:06:53.3 75.72
52 2:07:23.7 Rory Spicer Thames Hare and Hounds 621 M 50 M Sen 24 4:15/K 2:07:21.6 66.93
53 2:07:27.7 Ricky Bellett Peterborough Athletic Club 49 M 51 M Sen 25 4:15/K 2:07:24.4 67.36
54 2:07:40.4 Steve Owen Wymeswold RC 494 M 52 MV45 14 4:15/K 2:07:36.1 72.55
55 2:07:47.6 Toni Alcaraz March AC 8 F 3 FV40 1 4:15/K 2:07:43.9 77.7
56 2:07:49.7 Ian Thomas Cherwell Runners and Joggers 658 M 53 MV50 4 4:15/K 2:07:39.5 77.02
57 2:07:53.6 Alistair Chambers Ivanhoe Runners 113 M 54 MV55 1 4:16/K 2:07:49.7 78.39
58 2:07:56.2 Mike Wells Caistor Running Club 699 M 55 MV40 11 4:16/K 2:07:48.4 70.03
59 2:08:18.4 Steve Round Cherwell Runners and Joggers 566 M 56 MV40 12 4:16/K 2:08:09.4 69.83
60 2:09:00.6 Kirstie Sharman Bedford Harriers AC 595 F 4 FV40 2 4:18/K 2:08:58.0 75.83
61 2:09:03.4 Joe Clarke Grantham Running Club 128 M 57 M Sen 26 4:18/K 2:08:57.6 65.99
62 2:09:25.5 Matt Kidd Grantham Running Club 382 M 58 M Sen 27 4:19/K 2:09:19.8 65.8
63 2:09:31.6 Matthew Williamson Grantham Running Club 718 M 59 M Sen 28 4:19/K 2:09:26.2 65.75
64 2:09:34.8 Barry Ryan Unattached 572 M 60 MV45 15 4:19/K 2:09:26.1 70.88
65 2:09:48.9 James Spray Sinfin Running Club 623 M 61 M Sen 29 4:20/K 2:09:47.1 66.69
66 2:09:59.6 Eddy George Holme Pierrepont Running Club 262 M 62 M Sen 30 4:20/K 2:09:51.8 65.52
67 2:10:06.7 Phil Herd Beeston AC 318 M 63 MV40 13 4:19/K 2:09:29.3 67.31
68 2:10:26.0 Andrew Pask Grantham Running Club 509 M 64 M Sen 31 4:21/K 2:10:20.9 65.82
69 2:10:28.1 Arry Nathan Holme Pierrepont Running Club 476 M 65 MV40 14 4:21/K 2:10:20.4 69.24
70 2:10:44.5 Edward Crothall BRJ Run and Tri 164 M 66 M Sen 32 4:21/K 2:10:34.6 65.67
71 2:10:48.0 William Kelly Skegness and District Running Club 380 M 67 M Sen 33 4:21/K 2:10:43.1 65.18
72 2:10:52.2 Piers Serjeant Riverside Runners 588 M 68 MV40 15 4:22/K 2:10:46.6 68.46
73 2:10:55.4 Andrew Palombella Bedford Harriers AC 499 M 69 M Sen 34 4:22/K 2:10:48.3 66.13
74 2:10:55.4 Paul Furness Bedford Harriers AC 249 M 70 MV50 5 4:22/K 2:10:48.2 73.87
75 2:10:58.9 Adrian Dix Notfast RC 195 M 71 MV40 16 4:22/K 2:10:49.8 68.97
76 2:11:06.1 Martin Hall Spenborough AC 289 M 72 MV55 2 4:22/K 2:11:02.1 77.18
77 2:11:10.0 John Queenan Ilkeston Running Club 544 M 73 MV45 16 4:22/K 2:11:06.2 71.22
78 2:11:22.1 Jeffrey Trybus Cherwell Runners and Joggers 674 M 74 M Sen 35 4:22/K 2:11:12.7 64.9
79 2:11:28.1 Michael Stacey March AC 625 M 75 MV55 3 4:23/K 2:11:24.2 76.96
80 2:11:45.8 Sophie Darling Lincoln Wellington Athletics Club 176 F 5 F Sen 2 4:23/K 2:11:42.2 71.59
81 2:11:50.2 Chris Sutton Lincoln & District Runners 639 M 76 M Sen 36 4:23/K 2:11:44.5 64.67
82 2:11:53.7 Matthew Gayton Stilton Striders 261 M 77 M Sen 37 4:24/K 2:11:49.6 64.57
83 2:12:00.2 Nick Poncia Stamford Striders 532 M 78 M Sen 38 4:24/K 2:11:56.0 65.29
84 2:12:11.3 Samantha Iliffe North Derbyshire Running Club 354 F 6 F Sen 3 4:24/K 2:12:01.6 71.38
85 2:12:33.7 Sian Evans Steel City Striders 227 F 7 F Sen 4 4:25/K 2:12:29.1 71.16
86 2:13:05.9 Dean Riggall Grantham Running Club 555 M 79 MV40 17 4:26/K 2:12:57.1 67.87
87 2:13:08.0 Gav Meadows Grantham Running Club 442 M 80 M Sen 39 4:26/K 2:13:03.2 64.73
88 2:13:09.7 Ian Marshall Huntingdonshire AC 424 M 81 M Sen 40 4:26/K 2:13:04.2 65.02
89 2:13:11.7 Peter Moor North Norfolk Beach Runners 459 M 82 MV45 17 4:26/K 2:12:55.5 68.39
90 2:13:14.9 Raymond Robinson Beaumont RC 558 M 83 MV60 1 4:26/K 2:13:10.8 79.62
91 2:13:24.6 Justin Elvidge March AC 220 M 84 MV45 18 4:27/K 2:13:21.5 69.43
92 2:13:49.1 Philippa Taylor Nene Valley Harriers 650 F 8 FV50 1 4:28/K 2:13:46.2 79.91
93 2:14:08.1 Simon Moore BRJ Run and Tri 461 M 85 MV40 18 4:28/K 2:14:01.8 67.34
94 2:14:11.0 Ian Kirk Lincoln Wellington Athletics Club 389 M 86 MV40 19 4:28/K 2:14:01.5 66.23
95 2:14:20.3 Matt Bailey Shelton Striders 25 M 87 MV45 19 4:28/K 2:14:13.9 68.37
96 2:14:32.1 Russ Hewitt Riverside Runners 321 M 88 MV40 20 4:29/K 2:14:24.4 65.09
97 2:14:34.9 Matthew West Shelton Striders 700 M 89 MV45 20 4:29/K 2:14:29.7 68.82
98 2:14:37.4 Carolyn Hay Redhill Road Runners 310 F 9 FV45 1 4:29/K 2:14:29.1 75.08
99 2:15:01.3 Rob Moir Cambridge & Coleridge AC 454 M 90 MV50 6 4:29/K 2:14:43.8 71.63
100 2:15:29.0 Jason Mann Ely Runners 418 M 91 MV50 7 4:31/K 2:15:18.1 71.38
101 2:15:36.1 Sean Conolly Unattached 145 M 92 MV45 21 4:31/K 2:15:31.4 68.89
102 2:15:50.8 Jon Wilson City of Hull AC 722 M 93 MV40 21 4:31/K 2:15:43.8 66.5
103 2:15:55.3 Mark Wishart Eye Community Runners 726 M 94 MV40 22 4:31/K 2:15:40.6 65.91
104 2:15:55.3 Jordan Foster Nene Valley Harriers 241 F 10 F Sen 5 4:31/K 2:15:40.7 69.4
105 2:16:05.6 Brian Thomas Shelton Striders 655 M 95 MV45 22 4:32/K 2:15:59.4 68.06
106 2:16:13.9 Dean Bethell Sinfin Running Club 52 M 96 MV45 23 4:32/K 2:16:12.0 66.86
107 2:16:51.8 Geraldine Larham March AC 399 F 11 FV45 2 4:34/K 2:16:48.2 75.39
108 2:16:56.6 Tony Gilbert Bourne Town Harriers 267 M 97 MV50 8 4:34/K 2:16:53.5 71.25
109 2:16:59.0 Jonathan Hughes Long Eaton Running Club 348 M 98 MV50 9 4:34/K 2:16:52.0 69.98
110 2:16:59.4 Alan Wheeler Skegness and District Running Club 704 M 99 MV40 23 4:34/K 2:16:54.5 65.94
111 2:17:16.0 Del James Bourne Town Harriers 361 M 100 MV40 24 4:34/K 2:17:04.1 64.24
112 2:17:19.2 Stuart Crosby Werrington Joggers 162 M 101 MV40 25 4:35/K 2:17:15.1 65.78
113 2:17:22.6 Catherine Charlton Notts AC 119 F 12 FV35 2 4:34/K 2:17:14.6 70.34
114 2:17:29.4 Lee Cutforth Kimberley and District Striders 171 M 102 M Sen 41 4:35/K 2:17:21.5 62.25
115 2:18:00.0 Peter Wass Lincoln Wellington Athletics Club 693 M 103 MV50 10 4:36/K 2:17:50.5 69.47
116 2:18:14.0 Neil Jarvis BRJ Run and Tri 365 M 104 MV40 26 4:36/K 2:18:00.8 65.35
117 2:18:20.5 Holly Durham Grantham Running Club 209 F 13 FV35 3 4:36/K 2:18:09.1 68.91
118 2:18:26.3 David Sharman Bedford Harriers AC 594 M 105 MV40 27 4:37/K 2:18:18.8 63.7
119 2:18:46.8 Shivashanker Tamang Unattached 645 M 106 MV40 28 4:37/K 2:18:40.0 65.09
120 2:18:49.2 Jessica Cocker Cambridge & Coleridge AC 137 F 14 F Sen 6 4:37/K 2:18:43.7 67.95
121 2:18:55.2 Richard Simpson Unattached 604 M 107 MV45 24 4:37/K 2:18:37.2 66.67
122 2:19:06.6 Andrew Todd North Derbyshire Running Club 665 M 108 M Sen 42 4:38/K 2:18:56.7 62.57
123 2:19:27.1 Daniel Kitchie Cambridge & Coleridge AC 392 M 109 M Sen 43 4:38/K 2:19:02.0 61.24
124 2:19:40.2 Gareth Johnson Unattached 373 M 110 M Sen 44 4:39/K 2:19:20.2 61.47
125 2:19:54.9 Stuart Drummond North Norfolk Beach Runners 204 M 111 MV40 29 4:39/K 2:19:37.8 62.59
126 2:19:57.5 Emily Benton Cambridge & Coleridge AC 50 F 15 F Sen 7 4:39/K 2:19:38.8 67.4
127 2:20:07.3 Shelley Menell Unattached 445 F 16 FV35 4 4:40/K 2:19:56.9 68.04
128 2:20:12.2 Michael Ball Riverside Runners 32 M 112 M Sen 45 4:40/K 2:20:03.9 60.75
129 2:20:38.1 Gary Cragg Holme Pierrepont Running Club 157 M 113 MV45 25 4:41/K 2:20:21.1 65.86
130 2:20:56.5 Judith Broadbent Lincoln Wellington Athletics Club 78 F 17 FV35 5 4:42/K 2:20:53.0 67.42
131 2:21:26.9 Gary Pawson Unattached 513 M 114 M Sen 46 4:43/K 2:21:17.0 60.7
132 2:21:27.1 Christopher Noble Brackley & District Running Club 482 M 115 MV50 11 4:42/K 2:21:11.1 68.37
133 2:21:32.0 Simon Barnes Beeston AC 38 M 116 MV50 12 4:42/K 2:20:56.0 67.15
134 2:21:58.7 Paul Dennis Beeston AC 189 M 117 MV50 13 4:43/K 2:21:22.7 68.12
135 2:22:20.0 Claire Isaacs Unattached 356 F 18 F Sen 8 4:44/K 2:21:55.0 66.28
136 2:22:30.0 Paul Griffin Fenland Running Club 284 M 118 MV40 30 4:44/K 2:22:05.2 62.87
137 2:22:36.1 Mark Claypole Unattached 131 M 119 MV40 31 4:45/K 2:22:29.4 61.41
138 2:22:49.9 Sam Clark Grantham Running Club 124 M 120 M Sen 47 4:45/K 2:22:43.8 59.63
139 2:22:52.7 Sophie Eadsforth Beeston AC 213 F 19 FV40 3 4:45/K 2:22:34.4 70.09
140 2:22:58.9 Mark Louth Thorney Running Club 408 M 121 MV50 14 4:46/K 2:22:51.6 67.64
141 2:23:15.4 Paul Lewis Long Eaton Running Club 751 M 122 MV45 26 4:46/K 2:23:09.7 65.21
142 2:23:17.6 Hugh Burton Yaxley Runners & Joggers 96 M 123 MV45 27 4:46/K 2:22:45.8 65.19
143 2:23:18.2 Ian Shipley BRJ Run and Tri 598 M 124 MV45 28 4:46/K 2:23:00.0 65.75
144 2:23:20.2 Peter Harris Stamford Striders 302 M 125 M Sen 48 4:46/K 2:23:09.0 59.42
145 2:23:20.9 Jose Luis Sanchez Massey Ferguson RC 576 M 126 M Sen 49 4:46/K 2:23:12.9 59.71
146 2:23:20.9 Virginia Silio Massey Ferguson RC 602 F 20 FV35 6 4:46/K 2:23:13.5 66.28
147 2:23:21.0 Sabrina Crothall BRJ Run and Tri 165 F 21 FV35 7 4:46/K 2:23:00.9 66.5
148 2:23:22.1 Richie Wheatcroft Shelton Striders 702 M 127 MV50 15 4:47/K 2:23:15.8 67.46
149 2:23:24.8 Catherine Payne Grantham Running Club 515 F 22 FV50 2 4:46/K 2:23:14.1 75.48
150 2:23:25.1 Lee Whitton Eye Community Runners 710 M 128 M Sen 50 4:46/K 2:23:08.6 59.38
151 2:23:42.7 Chris Wales Southwell Running Club 684 M 129 M Sen 51 4:47/K 2:23:34.6 60.57
152 2:23:44.3 Gavin Stokes Ramsey Road Runners 630 M 130 MV55 4 4:47/K 2:23:30.5 69.75
153 2:23:47.6 Robert McArdle Grantham Running Club 753 M 131 MV55 5 4:47/K 2:23:36.4 71.03
154 2:23:53.5 David Ward BRJ Run and Tri 689 M 132 MV40 32 4:47/K 2:23:35.9 61.28
155 2:23:55.3 Gary Munsey West End Runners 472 M 133 MV50 16 4:48/K 2:23:45.6 66.04
156 2:24:22.8 Katy Simpson (southwell) Southwell Running Club 606 F 23 FV35 8 4:48/K 2:24:14.2 66.93
157 2:24:23.0 Simon Palmer Newark Striders Running Club 498 M 134 MV45 29 4:47/K 2:23:42.5 63.61
158 2:24:47.2 David Wilson Lincoln Wellington Athletics Club 721 M 135 MV45 30 4:49/K 2:24:41.8 63.43
159 2:24:48.5 Sylvia Parkinson Lincoln Wellington Athletics Club 505 F 24 FV35 9 4:49/K 2:24:43.9 65.62
160 2:25:25.7 David Lees Team Derby Runner 401 M 136 MV40 33 4:51/K 2:25:18.0 60.64
161 2:25:29.2 Euan Prasser North Norfolk Beach Runners 539 M 137 MV45 31 4:51/K 2:25:20.2 62.61
162 2:25:29.7 Samantha Cullen Eye Community Runners 168 F 25 F Sen 9 4:51/K 2:25:24.1 64.84
163 2:25:37.9 Yuko Gordon Fairland Valley Spartans 272 F 26 FV65 1 4:51/K 2:25:30.0 91.21
164 2:25:46.4 Brian Hostad Wolds Veterans RC 339 M 138 MV50 17 4:51/K 2:25:40.0 65.2
165 2:25:46.9 Neil Lakin Unattached 394 M 139 M Sen 52 4:51/K 2:25:40.1 59.71
166 2:25:55.8 Adam Harris Riverside Runners 301 M 140 M Sen 53 4:51/K 2:25:41.1 58.36
167 2:25:59.3 Josh Dyde North Norfolk Beach Runners 211 M 141 M Sen 54 4:52/K 2:25:52.3 58.34
168 2:26:29.0 Karen Patterson March AC 511 F 27 FV45 3 4:53/K 2:26:24.6 70.44
169 2:26:37.7 Lisa Oakley North Norfolk Beach Runners 487 F 28 FV40 4 4:53/K 2:26:27.9 67.19
170 2:26:42.2 Adam Fenn Stamford Striders 233 M 142 M Sen 55 4:53/K 2:26:37.6 58.05
171 2:26:45.9 Janet Atkinson Holme Pierrepont Running Club 22 F 29 FV45 4 4:53/K 2:26:28.0 69.55
172 2:26:52.5 Carole Fee East Hull Harriers 230 F 30 FV45 5 4:53/K 2:26:41.7 69.5
173 2:26:54.8 Elisabeth Sennitt Clough Three Counties Running Club 587 F 31 FV40 5 4:54/K 2:26:48.5 67.59
174 2:27:06.4 Rod Sinnott Fenland Running Club 608 M 143 MV50 18 4:53/K 2:26:42.0 65.17
175 2:27:06.5 Nicky Jennings Fenland Running Club 754 F 32 FV45 6 4:54/K 2:27:01.0 68.71
176 2:27:15.3 Steven Weston North Derbyshire Running Club 698 M 144 MV50 19 4:54/K 2:27:07.1 64.54
177 2:27:17.1 Rob Crump Caistor Running Club 167 M 145 MV40 34 4:54/K 2:27:04.5 59.87
178 2:27:26.4 Nicola Roper Ilkeston Running Club 565 F 33 FV40 6 4:54/K 2:27:13.2 66.35
179 2:27:27.2 Jarrad Englestown Selby Striders 222 M 146 M Sen 56 4:55/K 2:27:19.8 58.71
180 2:27:35.4 Bruce Danby Southwell Running Club 173 M 147 MV60 2 4:55/K 2:27:27.0 71.88
181 2:27:40.5 Paul Mitton BRJ Run and Tri 452 M 148 MV45 32 4:55/K 2:27:33.3 61.68
182 2:27:45.8 Gary Fee East Hull Harriers 231 M 149 MV55 6 4:55/K 2:27:35.6 67.85
183 2:27:47.7 Andrew Griffin March AC 283 M 150 MV45 33 4:55/K 2:27:32.5 62.67
184 2:28:00.0 Victoria Brooks Unattached 81 F 34 FV40 7 4:55/K 2:27:25.9 66.1
185 2:28:00.1 Mark Lyon Skegness and District Running Club 413 M 151 MV40 35 4:55/K 2:27:25.7 60.53
186 2:28:17.1 David Mannion Caistor Running Club 419 M 152 M Sen 57 4:56/K 2:28:08.0 58.39
187 2:28:22.9 Anna Douglas BRJ Run and Tri 200 F 35 F Sen 10 4:56/K 2:28:09.6 63.57
188 2:28:25.0 Helen Pavey Lincoln Wellington Athletics Club 512 F 36 FV45 7 4:57/K 2:28:20.2 68.78
189 2:28:28.6 Neil Sutton Unattached 641 M 153 M Sen 58 4:56/K 2:27:58.9 57.37
190 2:28:34.7 Richard Masi Team Derby Runner 426 M 154 MV40 36 4:57/K 2:28:18.0 60.3
191 2:28:49.8 Mark Torrington Brackley & District Running Club 670 M 155 MV50 20 4:57/K 2:28:34.3 63.86
192 2:29:12.8 Carly Stretton Holme Pierrepont Running Club 633 F 37 F Sen 11 4:58/K 2:28:55.4 63.38
193 2:29:22.4 Gareth Thomas Riverside Runners 657 M 156 M Sen 59 4:58/K 2:29:07.2 57.02
194 2:29:35.5 Brynnen Massey Unattached 429 M 157 MV55 7 4:59/K 2:29:28.6 67.64
195 2:29:48.6 James Chester Stamford Striders 121 M 158 M Sen 60 4:59/K 2:29:42.1 56.85
196 2:30:00.0 Mark Wilson Belvoir Tri Club 723 M 159 MV50 21 5:00/K 2:29:52.1 64.48
197 2:30:01.6 Caroline Louise King Huntingdonshire AC 383 F 38 FV40 8 4:59/K 2:29:42.8 66.75
198 2:30:02.6 Isabelle Lemasson Cambridge & Coleridge AC 402 F 39 FV35 10 4:59/K 2:29:43.4 63.54
199 2:30:04.6 Mali Storan Cambridge & Coleridge AC 632 F 40 FV50 3 5:00/K 2:29:53.3 73.95
200 2:30:35.2 Caroline Archer Huntingdonshire AC 16 F 41 F Sen 12 5:01/K 2:30:16.7 62.66
201 2:30:38.7 Richard Taylor Werrington Joggers 651 M 160 MV45 34 5:01/K 2:30:29.8 60.97
202 2:30:41.5 Ian Mortimer Desborough & Rothwell Running Club 469 M 161 MV50 22 5:01/K 2:30:37.4 65.34
203 2:30:50.2 Andrew L Larham March AC 398 M 162 MV55 8 5:02/K 2:30:46.5 68.35
204 2:30:55.6 Chris Lockett Stamford Striders 407 M 163 MV50 23 5:01/K 2:30:36.3 64.65
205 2:31:16.5 Ruth Gaunt Norwich Road Runners 259 F 42 FV50 4 5:01/K 2:30:42.2 71.55
206 2:31:17.7 Simon Hawkswell Unattached 309 M 164 MV45 35 5:02/K 2:30:46.7 62.28
207 2:31:25.4 Claire Piercy Yaxley Runners & Joggers 526 F 43 FV45 8 5:02/K 2:31:08.7 67.41
208 2:31:28.8 Adrian Baker Werrington Joggers 31 M 165 MV45 36 5:03/K 2:31:22.3 60.13
209 2:31:38.3 Stephen Gabbutt Werrington Joggers 251 M 166 MV40 37 5:02/K 2:31:14.3 59.08
210 2:31:42.4 Tony Johnson Grantham Running Club 375 M 167 MV50 24 5:03/K 2:31:37.4 63.75
211 2:31:47.8 Ciaran Hatsell Unattached 306 M 168 M Sen 61 5:03/K 2:31:35.9 56.11
212 2:31:52.7 Nigel Russell Unattached 571 M 169 MV45 37 5:03/K 2:31:39.3 61.51
213 2:31:58.2 Andrew Denton Unattached 190 M 170 M Sen 62 5:04/K 2:31:45.5 56.05
214 2:32:02.2 Maurice Hemingway Riverside Runners 316 M 171 MV60 3 5:03/K 2:31:44.3 69.78
215 2:32:10.0 Chris Brown BRJ Run and Tri 84 M 172 MV50 25 5:04/K 2:31:52.3 64.13
216 2:32:25.1 Steve Brown Beeston AC 90 M 173 MV40 38 5:04/K 2:31:47.4 58.78
217 2:32:32.9 Andrew Myers Wootton Road Runners 475 M 174 M Sen 63 5:05/K 2:32:17.3 55.98
218 2:32:44.5 Shaun Busby Bedford Harriers AC 99 M 175 M Sen 64 5:05/K 2:32:23.3 55.76
219 2:32:44.9 Mark O'Rourke Aldridge Running Club 489 M 176 M Sen 65 5:05/K 2:32:35.8 55.91
220 2:32:46.4 Stephen Daniels Unattached 174 M 177 M Sen 66 5:05/K 2:32:22.1 56.67
221 2:32:49.0 David Payne Stamford Striders 516 M 178 MV40 39 5:05/K 2:32:35.5 57.31
222 2:32:54.3 Ila Pearson Cherwell Runners and Joggers 519 F 44 FV35 11 5:05/K 2:32:42.8 62.35
223 2:32:59.7 Darren Warner Nene Valley Harriers 692 M 179 M Sen 67 5:06/K 2:32:50.2 55.82
224 2:33:01.9 Shane James North Derbyshire Running Club 363 M 180 MV45 38 5:06/K 2:32:53.4 60.52
225 2:33:03.3 Chris Rugg Stamford Striders 569 M 181 M Sen 68 5:06/K 2:32:58.4 56.57
226 2:33:08.5 Jamie Phillips Stamford Striders 523 M 182 MV40 40 5:05/K 2:32:36.6 57.58
227 2:33:13.7 Mark Hillson Grantham Running Club 324 M 183 MV45 39 5:06/K 2:33:04.8 60.45
228 2:33:14.5 Rebecca Dunsdon Unattached 208 F 45 F Sen 13 5:06/K 2:32:52.1 61.56
229 2:33:17.5 Paula Elliott Unattached 219 F 46 FV50 5 5:06/K 2:33:03.9 70.61
230 2:33:57.9 Rebecca Maun North Norfolk Beach Runners 431 F 47 FV45 9 5:08/K 2:33:48.4 67.79
231 2:34:00.9 Sarah Gauvin Fenland Running Club 260 F 48 FV45 10 5:07/K 2:33:36.9 67
232 2:34:05.2 Chris Taylor Wymeswold RC 647 M 184 MV55 9 5:08/K 2:33:48.1 64.48
233 2:34:09.0 Richard Harrison Selby Striders 304 M 185 MV45 40 5:08/K 2:34:01.6 60.6
234 2:34:42.3 Clare Fowell Ivanhoe Runners 243 F 49 FV45 11 5:09/K 2:34:31.7 67.47
235 2:34:44.4 Kirstie Brockwell Unattached 80 F 50 FV40 9 5:09/K 2:34:24.2 64.72
236 2:35:29.4 John Broom Penistone Footpath Runners 83 M 186 MV45 41 5:11/K 2:35:22.7 59.57
237 2:35:38.4 Dawn Broom Penistone Footpath Runners 82 F 51 FV50 6 5:11/K 2:35:31.8 71.31
238 2:35:46.5 Robert White Ramsey Road Runners 709 M 187 MV45 42 5:11/K 2:35:32.1 60.49
239 2:35:49.7 Nicola Blyth White City (Hull) RRC 58 F 52 FV40 10 5:11/K 2:35:40.8 62.37
240 2:36:15.9 John Parry Unattached 507 M 188 MV50 26 5:12/K 2:35:52.9 61.35
241 2:36:24.1 Jon Howard Bourne Town Harriers 340 M 189 M Sen 69 5:12/K 2:36:04.8 54.6
242 2:36:25.3 David Mail Cambridge & Coleridge AC 416 M 190 MV60 4 5:12/K 2:35:59.5 68.49
243 2:36:29.3 David Fines Unattached 236 M 191 MV50 27 5:13/K 2:36:23.3 61.26
244 2:36:38.3 Nick Wilkins Farcet Flyer 712 M 192 MV40 41 5:13/K 2:36:36.0 57.67
245 2:36:44.1 Andrew Whytock Unattached 711 M 193 MV45 43 5:12/K 2:36:13.9 59.1
246 2:36:46.6 Trudi Pike Kettering Town Harriers 528 F 53 FV45 12 5:12/K 2:36:14.0 65.82
247 2:36:50.0 Barnaby Price Unattached 541 M 194 M Sen 70 5:12/K 2:36:08.8 54.3
248 2:36:52.8 Wayne Morris Stamford Striders 465 M 195 M Sen 71 5:13/K 2:36:34.2 55.49
249 2:36:54.5 Nicola Crookes Brackley & District Running Club 161 F 54 FV45 13 5:13/K 2:36:38.8 65.06
250 2:37:17.9 Sarah Sharp Stamford Striders 596 F 55 FV40 11 5:14/K 2:37:02.7 62.63
251 2:37:28.3 Robert Norris Bourne Town Harriers 484 M 196 M Sen 72 5:14/K 2:36:58.1 54.08
252 2:37:33.2 Melanie Tindale Eye Community Runners 664 F 56 FV40 12 5:14/K 2:37:10.2 61.69
253 2:37:40.5 Sue Harlow Yaxley Runners & Joggers 299 F 57 FV40 13 5:15/K 2:37:23.4 62.48
254 2:37:42.5 Elissa Tennant-Brown Wootton Road Runners 653 F 58 F Sen 14 5:15/K 2:37:17.0 59.81
255 2:37:42.6 Mike Wheeler Wootton Road Runners 706 M 197 M Sen 73 5:15/K 2:37:16.9 54
256 2:37:46.7 Daniel Farmer Lincoln & District Runners 228 M 198 M Sen 74 5:15/K 2:37:31.6 54.87
257 2:37:52.0 Ian Rodgers Bishop's Stortford Running Club 561 M 199 MV50 28 5:15/K 2:37:26.3 60.73
258 2:37:57.7 Nicola Ferguson Rutland Running & Triathlon Club 234 F 59 FV35 12 5:15/K 2:37:41.3 60.15
259 2:38:09.6 Peter Harvey Unattached 305 M 200 M Sen 75 5:15/K 2:37:33.4 53.99
260 2:38:14.3 Alastair Paylor Unattached 514 M 201 M Sen 76 5:16/K 2:38:01.2 54.46
261 2:38:17.6 Kerry Balmer Yaxley Runners & Joggers 33 F 60 FV35 13 5:16/K 2:37:45.1 60.46
262 2:38:29.9 Tristan Revell Werrington Joggers 552 M 202 MV45 44 5:17/K 2:38:18.2 57.95
263 2:38:37.2 Wayne Rogers Unattached 562 M 203 M Sen 77 5:17/K 2:38:19.8 54.58
264 2:38:39.6 Frances Hooper Wootton Road Runners 337 F 61 FV40 14 5:17/K 2:38:20.8 61.26
265 2:38:42.5 Will Walker Ackworth Road Runners 685 M 204 M Sen 78 5:17/K 2:38:19.4 54.55
266 2:38:44.9 Simon King Eye Community Runners 386 M 205 MV40 42 5:17/K 2:38:21.6 55.17
267 2:38:55.6 Rebecca Witton Bushfield Joggers 728 F 62 FV40 15 5:17/K 2:38:39.6 62.48
268 2:38:57.7 Donna Irwin St Albans Striders 355 F 63 FV40 16 5:18/K 2:38:46.7 63
269 2:39:12.5 Gavin Lane West Norfolk AC 396 M 206 MV45 45 5:18/K 2:38:51.5 59.18
270 2:39:14.4 Premysl Dvorak Werrington Joggers 210 M 207 MV40 43 5:18/K 2:39:02.5 55
271 2:39:16.0 Sara Morrow Selby Striders 468 F 64 FV45 14 5:18/K 2:39:07.0 64.09
272 2:39:17.6 Christopher Brown Werrington Joggers 85 M 208 MV50 29 5:18/K 2:38:56.2 61.81
273 2:39:19.7 Alex Steenson North Derbyshire Running Club 755 M 209 M Sen 79 5:17/K 2:38:40.8 53.51
274 2:39:28.9 Angela Tooley Notts Women's Runners 668 F 65 FV40 17 5:19/K 2:39:16.8 62.26
275 2:39:31.3 Glyn Paskin Unattached 510 M 210 MV40 44 5:18/K 2:38:59.9 56.16
276 2:39:31.9 Steven Adams Wellingborough and District Athletics Club 5 M 211 MV60 5 5:18/K 2:38:58.8 65.86
277 2:39:36.2 Mark Wade Bourne Town Harriers 682 M 212 MV50 30 5:18/K 2:39:04.7 59.55
278 2:39:42.5 Kate Johnston Shelton Striders 376 F 66 FV50 7 5:19/K 2:39:19.2 66.95
279 2:39:49.8 Peter Harris Ely Runners 303 M 213 MV65 1 5:19/K 2:39:38.8 69.75
280 2:39:51.7 Simon King Unattached 385 M 214 MV45 46 5:19/K 2:39:38.7 56.98
281 2:39:55.6 Allan Nickson Unattached 481 M 215 MV45 47 5:18/K 2:39:13.2 57.43
282 2:40:08.4 John Hutton Sleaford Striders AC 351 M 216 MV40 45 5:20/K 2:39:48.2 55.95
283 2:40:16.7 Samantha Tophill Team Trident 669 F 67 FV50 8 5:20/K 2:40:03.9 67.53
284 2:40:17.1 Pags Claudianos Riverside Runners 130 F 68 FV40 18 5:20/K 2:39:57.3 61.03
285 2:40:17.2 Ali Cooper Riverside Runners 150 F 69 FV50 9 5:20/K 2:39:56.6 70.13
286 2:40:26.7 Timothy Clough Three Counties Running Club 135 M 217 MV45 48 5:21/K 2:40:20.6 57.73
287 2:40:51.7 Terry Moat Thorney Running Club 453 M 218 MV50 31 5:21/K 2:40:44.1 59.08
288 2:41:14.4 Katie Watson Unattached 695 F 70 FV40 19 5:21/K 2:40:34.9 61.1
289 2:41:14.5 Kat Wisniewski Unattached 727 F 71 FV35 14 5:21/K 2:40:35.2 59.35
290 2:41:20.4 Martin David Chapman Skegness and District Running Club 117 M 219 M Sen 80 5:22/K 2:41:12.2 53.42
291 2:41:24.4 Hollie Swift Unattached 642 F 72 F Sen 15 5:22/K 2:40:57.2 58.59
292 2:41:26.4 Carol Bowett Fenland Running Club 65 F 73 FV35 15 5:22/K 2:41:04.5 59.55
293 2:41:34.4 Iain Hickman Unattached 322 M 220 M Sen 81 5:23/K 2:41:26.3 53.58
294 2:41:47.6 Elizabeth Fell Nene Valley Harriers 232 F 74 FV40 20 5:23/K 2:41:32.4 60.07
295 2:41:51.7 Philippa Clarke Newark Striders Running Club 129 F 75 F Sen 16 5:23/K 2:41:29.2 58.29
296 2:42:02.2 Clare Coombes Vegan Runners UK 149 F 76 FV45 15 5:23/K 2:41:35.1 62.38
297 2:42:06.9 Kristie Holroyd Lincoln & District Runners 335 F 77 FV40 21 5:24/K 2:41:47.8 61.25
298 2:42:13.2 Brian Eagle-Brown Unattached 214 M 221 MV40 46 5:23/K 2:41:41.4 55.23
299 2:42:19.0 Veronica Singleton-Lawley Bedford Harriers AC 607 F 78 FV55 1 5:24/K 2:41:57.7 72.02
300 2:42:22.5 Nicola Chamberlain Kimberley and District Striders 112 F 79 FV35 16 5:24/K 2:41:55.0 59.51
301 2:42:26.8 Mike Blackledge Eye Community Runners 56 M 222 MV45 49 5:25/K 2:42:17.1 57.02
302 2:42:33.6 Sean Eglin Stamford Striders 217 M 223 MV45 50 5:25/K 2:42:19.3 56.98
303 2:42:35.0 Niall Quinlan Unattached 545 M 224 MV50 32 5:25/K 2:42:16.7 60.02
304 2:42:46.6 Sue Spong Havering 90 Joggers 622 F 80 FV60 1 5:25/K 2:42:36.1 74.81
305 2:42:52.6 Gary Bates North Derbyshire Running Club 43 M 225 MV45 51 5:25/K 2:42:43.1 56.39
306 2:42:59.3 Mark Williams Unattached 716 M 226 MV45 52 5:26/K 2:42:52.1 56.83
307 2:43:05.6 Mark Devine Yaxley Runners & Joggers 192 M 227 MV45 53 5:25/K 2:42:33.4 56.79
308 2:43:11.9 Selwyn Parrish Unattached 506 M 228 MV50 33 5:26/K 2:42:53.5 58.24
309 2:43:16.0 Jo Jackson Skegness and District Running Club 357 F 81 FV40 22 5:26/K 2:42:57.1 61.34
310 2:43:18.4 Oli Jenkins Unattached 367 M 229 M Sen 82 5:26/K 2:42:56.6 52.15
311 2:43:21.4 Jim Morris Caistor Running Club 466 M 230 MV50 34 5:26/K 2:43:02.9 60.27
312 2:43:25.1 Katie Seymour-Smith Unattached 589 F 82 FV45 16 5:27/K 2:43:16.5 64.64
313 2:43:25.9 Kathryn Hawkswell Unattached 308 F 83 FV40 23 5:26/K 2:42:57.3 60.28
314 2:43:30.0 Thomas Orr March AC 491 M 231 MV45 54 5:26/K 2:43:00.0 56.17
315 2:43:34.3 Anna Thompson Sleaford Striders AC 661 F 84 FV50 10 5:26/K 2:43:01.3 67
316 2:43:42.3 Louise Markham Team Bex 420 F 85 FV35 17 5:26/K 2:43:04.2 58.24
317 2:43:49.7 Dawn Osborne Cherwell Runners and Joggers 493 F 86 FV50 11 5:27/K 2:43:39.0 66.07
318 2:44:00.8 Philippa Rudd Norwich Road Runners 568 F 87 FV50 12 5:27/K 2:43:18.9 67.67
319 2:44:08.8 Mihail Mihaylov Beeston AC 449 M 232 MV50 35 5:27/K 2:43:31.7 59.98
320 2:44:45.0 Andrew Wade Stamford Striders 681 M 233 MV50 36 5:28/K 2:44:13.0 59.76
321 2:44:48.4 Roy Young Eye Community Runners 736 M 234 MV60 6 5:29/K 2:44:24.5 63.15
322 2:45:07.1 Kerry Tanner Unattached 646 F 88 FV40 24 5:29/K 2:44:33.4 60.14
323 2:45:16.7 Frankie Thomas Caistor Running Club 656 M 235 MV55 10 5:30/K 2:45:03.8 61.79
324 2:45:17.9 Dean Ward Shelton Striders 690 M 236 MV45 55 5:30/K 2:44:50.1 56.51
325 2:45:32.0 Alun Harcombe Unattached 296 M 237 MV50 37 5:31/K 2:45:19.7 59.48
326 2:45:32.1 Joanne Harcombe Southwell Running Club 297 F 89 FV50 13 5:31/K 2:45:18.9 66.21
327 2:45:33.4 Rebecca Barber Jog Oakwood 36 F 90 FV35 18 5:30/K 2:45:06.3 58.37
328 2:45:43.5 Jill Bell Caistor Running Club 48 F 91 FV50 14 5:31/K 2:45:31.3 64.52
329 2:45:43.7 Andy Bell Caistor Running Club 47 M 238 MV50 38 5:31/K 2:45:31.3 58.36
330 2:45:44.9 Katie Maddison Unattached 415 F 92 F Sen 17 5:30/K 2:45:02.9 56.91
331 2:45:44.9 Claire Mills Lincoln & District Runners 451 F 93 FV40 25 5:30/K 2:45:03.0 58.64
332 2:45:46.7 Dennis Holmes Ripley Running Club 333 M 239 MV50 39 5:31/K 2:45:33.0 58.86
333 2:45:51.8 Brian Fox Wolds Veterans RC 244 M 240 MV55 11 5:31/K 2:45:24.1 60.44
334 2:45:52.0 Moira Westley Wolds Veterans RC 701 F 94 FV50 15 5:31/K 2:45:24.4 67.77
335 2:45:52.7 Simon Fursman Wolds Veterans RC 250 M 241 MV45 56 5:31/K 2:45:16.9 56.32
336 2:46:03.1 Simon Gilbey Werrington Joggers 268 M 242 MV50 40 5:31/K 2:45:41.8 58.76
337 2:46:23.2 Jon Rawson Newark Striders Running Club 548 M 243 MV50 41 5:31/K 2:45:43.2 57.12
338 2:46:27.6 Amie Gough Riverside Runners 273 F 95 F Sen 18 5:32/K 2:46:06.8 56.93
339 2:46:29.0 Teresa Wood Shelton Striders 731 F 96 FV45 17 5:32/K 2:46:01.5 60.71
340 2:46:36.4 Andrew Spencer Race Hub 619 M 244 MV55 12 5:32/K 2:46:06.1 59.63
341 2:46:42.7 Diane Kirby Lincoln & District Runners 387 F 97 FV45 18 5:33/K 2:46:24.4 63.36
342 2:46:46.1 David Osborne Cherwell Runners and Joggers 492 M 245 MV50 42 5:33/K 2:46:34.5 57.99
343 2:47:12.4 Emma Evans Ackworth Road Runners 225 F 98 F Sen 19 5:34/K 2:46:49.2 56.68
344 2:47:12.7 Emma Cable Sutton in Ashfield Harriers & AC 101 F 99 F Sen 20 5:34/K 2:46:53.3 56.43
345 2:47:44.2 Joanne Shore Rutland Running & Triathlon Club 599 F 100 FV45 19 5:35/K 2:47:27.7 62.98
346 2:47:49.6 Kayleigh Eggleton Unattached 216 F 101 F Sen 21 5:35/K 2:47:32.2 56.21
347 2:48:05.1 Joanne Beeson Unattached 46 F 102 FV35 19 5:36/K 2:47:59.4 56.53
348 2:48:07.8 Janet Armstrong Lincoln Wellington Athletics Club 19 F 103 FV50 16 5:36/K 2:48:02.2 63.6
349 2:48:15.6 Annette Newton BRJ Run and Tri 479 F 104 FV65 2 5:36/K 2:48:01.1 77.77
350 2:48:17.9 Nick Gamble Yaxley Runners & Joggers 254 M 246 MV45 57 5:35/K 2:47:43.8 55.51
351 2:48:47.3 Stuart Woolf Unattached 732 M 247 M Sen 83 5:37/K 2:48:42.0 50.86
352 2:49:02.6 Christine Bexton Beeston AC 53 F 105 FV55 2 5:37/K 2:48:25.9 71.04
353 2:49:19.7 David Hall Stilton Striders 288 M 248 MV65 2 5:38/K 2:49:02.1 66.52
354 2:49:25.3 Benjamin Hannon Unattached 295 M 249 M Sen 84 5:38/K 2:48:56.7 50.27
355 2:49:56.4 Sarah Johnson North Derbyshire Running Club 374 F 106 FV35 20 5:40/K 2:49:47.8 56.31
356 2:50:10.1 Sam Neal Unattached 478 M 250 M Sen 85 5:39/K 2:49:40.4 50.88
357 2:50:15.4 Julian Huckle Werrington Joggers 343 M 251 MV55 13 5:40/K 2:49:54.1 59.43
358 2:50:18.0 Jon Rowell Fenland Running Club 567 M 252 MV45 58 5:40/K 2:49:55.3 53.49
359 2:50:36.9 Robert Lane Sinfin Running Club 397 M 253 MV45 59 5:40/K 2:50:11.2 53.39
360 2:50:40.7 John Bryan Unattached 92 M 254 MV55 14 5:40/K 2:50:06.4 59.28
361 2:50:42.5 Sarah Watts BRJ Run and Tri 696 F 107 FV45 20 5:41/K 2:50:28.0 61.88
362 2:50:43.3 Fiona Hawkins Team Derby Runner 307 F 108 FV35 21 5:41/K 2:50:16.5 56.31
363 2:50:44.2 Anthony Chamberlain Grantham Running Club 111 M 255 MV55 15 5:41/K 2:50:19.5 58.72
364 2:51:14.1 Barry Lane Unattached 395 M 256 MV40 47 5:42/K 2:50:48.9 51.14
365 2:51:21.6 Elaine Palmer Werrington Joggers 496 F 109 FV45 21 5:42/K 2:50:53.5 60.22
366 2:51:35.6 Helen Rawson Beeston AC 547 F 110 F Sen 22 5:42/K 2:50:58.0 55.23
367 2:51:41.9 Sharron Toms Yaxley Runners & Joggers 667 F 111 FV45 22 5:42/K 2:51:06.0 60.79
368 2:51:42.3 Rob Pearce Sutton in Ashfield Harriers & AC 517 M 257 MV45 60 5:43/K 2:51:31.0 53.05
369 2:51:59.3 Chris Horn Shelton Striders 338 M 258 MV50 43 5:43/K 2:51:34.2 57.25
370 2:52:02.6 Lee Radley Riverside Runners 546 M 259 MV45 61 5:43/K 2:51:41.1 53.84
371 2:52:05.1 Chris Squire Unattached 624 M 260 M Sen 86 5:43/K 2:51:42.9 50.31
372 2:52:09.8 Rebecca Parry Wigston Phoenix 508 F 112 FV45 23 5:43/K 2:51:41.5 59.29
373 2:52:12.1 Kate Simpson (pinxton) Sutton in Ashfield Harriers & AC 605 F 113 FV40 26 5:43/K 2:51:31.2 56.44
374 2:52:24.2 Kelly Stroudl West End Runners 635 F 114 FV40 27 5:44/K 2:52:14.1 57.6
375 2:52:30.5 Philippa Hill Lincoln Wellington Athletics Club 323 F 115 FV40 28 5:44/K 2:52:01.2 56.71
376 2:52:53.8 Paula Kelly York Knavesmire Harriers 379 F 116 FV35 22 5:45/K 2:52:25.4 55.14
377 2:52:54.8 Imran Khan Kimberley and District Striders 752 M 261 MV40 48 5:45/K 2:52:18.1 50.65
378 2:52:55.9 Jessica Ding Unattached 202 F 117 F Sen 23 5:45/K 2:52:28.2 54.55
379 2:53:00.1 Jackie Duers Mansfield Harriers 205 F 118 FV50 17 5:45/K 2:52:33.0 64.98
380 2:53:04.2 Derek Sadler North Norfolk Beach Runners 573 M 262 MV60 7 5:45/K 2:52:25.4 61.9
381 2:53:10.6 Stuart Popple Werrington Joggers 535 M 263 MV45 62 5:46/K 2:53:01.5 54.41
382 2:53:31.7 Roy Jackson Unattached 358 M 264 MV50 44 5:28/K 2:44:11.7 56.74
383 2:53:47.8 Emma Connolly Unattached 143 F 119 FV40 29 5:47/K 2:53:35.1 56.29
384 2:53:48.0 Roger Stoney Unattached 631 M 265 MV45 63 5:47/K 2:53:35.7 52.41
385 2:54:09.1 Paul Scholes Unattached 579 M 266 M Sen 87 5:48/K 2:53:47.0 49.04
386 2:54:09.4 Jane Clarke Fenland Running Club 126 F 120 FV50 18 5:47/K 2:53:43.9 61.4
387 2:54:13.9 Jaime Hayden Thorney Running Club 311 F 121 FV35 23 5:47/K 2:53:37.6 55.46
388 2:54:18.3 Caroline Davis Grantham Running Club 181 F 122 FV45 24 5:48/K 2:54:02.7 59.88
389 2:54:32.1 Carl Holland Unattached 329 M 267 MV45 64 5:49/K 2:54:25.4 53.07
390 2:54:33.3 Sue Smith Skegness Coasters 617 F 123 FV45 25 5:48/K 2:53:50.3 59.79
391 2:54:49.7 Brian Darrington Skegness and District Running Club 177 M 268 MV40 49 5:48/K 2:54:14.4 51.67
392 2:54:50.8 James Simpson Sutton in Ashfield Harriers & AC 603 M 269 MV40 50 5:48/K 2:54:10.3 50.82
393 2:54:56.9 Liam Vincent Grantham Running Club 680 M 270 MV40 51 5:49/K 2:54:22.8 51.63
394 2:54:58.4 Jane Greenwood Fenland Running Club 280 F 124 FV60 2 5:49/K 2:54:35.7 71.58
395 2:55:10.5 Claire Reece Unattached 551 F 125 FV40 30 5:50/K 2:54:57.8 55.48
396 2:55:24.9 Craig Sells Eye Community Runners 586 M 271 MV40 52 5:50/K 2:54:58.3 51.5
397 2:55:35.5 Donna Walters Lincoln Wellington Athletics Club 687 F 126 FV45 26 5:51/K 2:55:16.4 58.76
398 2:55:47.8 Jean-Paul Russek Unattached 570 M 272 MV50 45 5:51/K 2:55:23.8 54.53
399 2:55:54.5 Simeon Adams Bourne Town Harriers 4 M 273 M Sen 88 5:51/K 2:55:43.0 48.47
400 2:56:04.3 Madeline Francis Stamford Striders 245 F 127 FV45 27 5:51/K 2:55:32.7 60
401 2:56:11.4 Denise Fulton Unattached 248 F 128 FV55 3 5:51/K 2:55:40.3 64.62
402 2:56:18.8 Alice Edwards BRJ Run and Tri 756 F 129 FV45 28 5:52/K 2:56:03.8 57.9
403 2:56:30.3 Simon Wheatley Unattached 703 M 274 M Sen 89 5:52/K 2:56:10.5 48.49
404 2:56:41.0 Charlie Luff Skegness and District Running Club 409 M 275 MV40 53 5:53/K 2:56:20.3 51.13
405 2:56:41.1 Helen Luff Skegness and District Running Club 410 F 130 FV45 29 5:53/K 2:56:20.1 59.07
406 2:56:43.1 Gillian Brightwell Wellingborough and District Athletics Club 76 F 131 FV55 4 5:52/K 2:56:10.0 67.04
407 2:56:47.3 Elizabeth Harding Unattached 298 F 132 FV35 24 5:53/K 2:56:25.5 53.75
408 2:56:59.6 Lauren Fitzjohn Chorlton Runners 239 F 133 FV35 25 5:54/K 2:56:52.1 53.68
409 2:57:17.4 Zoe Purslow Unattached 543 F 134 F Sen 24 5:54/K 2:56:52.3 53.21
410 2:57:17.6 Jo Gregory Shelton Striders 282 F 135 FV40 31 5:54/K 2:56:51.6 56.48
411 2:57:19.8 Anne Grant Nuneaton Harriers 275 F 136 FV55 5 5:54/K 2:56:56.7 64.21
412 2:57:44.9 Janet Davies Notfast RC 179 F 137 FV45 30 5:55/K 2:57:22.0 59.43
413 2:57:55.2 Maria White Long Eaton Running Club 708 F 138 FV40 32 5:55/K 2:57:41.4 56.28
414 2:58:15.8 Melanie Wheeler Skegness Triathlon Club 705 F 139 FV45 31 5:56/K 2:57:46.6 57.26
415 2:58:19.2 Lisa Elia Eye Community Runners 218 F 140 FV45 32 5:55/K 2:57:38.0 56.68
416 2:58:31.9 Jim Aram Lincoln Wellington Athletics Club 15 M 276 MV40 54 5:56/K 2:58:11.0 49.39
417 2:58:39.8 Melissa Mason Stamford Striders 427 F 141 F Sen 25 5:57/K 2:58:33.5 52.81
418 2:59:03.3 Will Pither Hinckley Running Club 530 M 277 MV40 55 5:57/K 2:58:33.9 49.63
419 2:59:18.6 Lois Tack Lincoln & District Runners 644 F 142 FV35 26 5:58/K 2:58:58.6 53.61
420 2:59:23.4 Rachel Shambrook Redhill Road Runners 592 F 143 FV35 27 5:58/K 2:58:59.6 53.35
421 2:59:24.6 Rachel Samuel Holme Pierrepont Running Club 575 F 144 F Sen 26 5:58/K 2:59:00.7 52.82
422 3:00:21.5 Helen Waterfall Long Eaton Running Club 694 F 145 FV45 33 6:00/K 3:00:07.8 56.6
423 3:00:24.1 Karl Harper North Norfolk Beach Runners 300 M 278 MV45 65 5:59/K 2:59:44.9 50.91
424 3:00:24.6 Denis Mole Havering 90 Joggers 456 M 279 MV65 3 6:00/K 3:00:13.4 63.09
425 3:00:43.5 Andrew Jackson-Parr Lincoln & District Runners 359 M 280 M Sen 90 6:01/K 3:00:25.0 47.51
426 3:00:49.6 Bradley Catt Unattached 110 M 281 M Sen 91 6:01/K 3:00:25.1 47.1
427 3:00:54.9 Sarah Baggaley Thorney Running Club 23 F 146 F Sen 27 6:01/K 3:00:26.7 52.38
428 3:00:56.9 Jaclyn Campbell Stamford Striders 103 F 147 FV35 28 6:02/K 3:00:47.0 52.51
429 3:00:57.2 Sam Winterbottom Unattached 725 M 282 M Sen 92 6:01/K 3:00:16.4 47.07
430 3:01:16.5 Vicky Mycroft Long Eaton Running Club 474 F 148 FV50 19 6:02/K 3:01:06.3 58.99
431 3:01:19.4 Pullin Shah Unattached 591 M 283 MV40 56 6:01/K 3:00:42.8 49.01
432 3:01:21.3 Tracy Polak Southwell Running Club 531 F 149 FV45 34 6:02/K 3:01:09.6 55.73
433 3:01:34.2 James Didsbury Unattached 193 M 284 M Sen 93 6:02/K 3:01:05.1 47.68
434 3:01:37.2 Kath Middleditch Unattached 448 F 150 FV35 29 6:02/K 3:01:07.1 53.21
435 3:01:57.2 Fiona Garlick Wootton Road Runners 255 F 151 FV50 20 6:03/K 3:01:25.7 58.77
436 3:01:57.2 Mark Garlick Wootton Road Runners 256 M 285 MV50 46 6:03/K 3:01:25.9 52.69
437 3:02:02.6 Mark Turner Werrington Joggers 677 M 286 MV50 47 6:04/K 3:01:47.2 53.13
438 3:02:11.5 Daniel Hagon Unattached 286 M 287 M Sen 94 6:03/K 3:01:30.2 46.75
439 3:02:14.9 James Meade Wootton Road Runners 441 M 288 MV45 66 6:03/K 3:01:43.9 50.82
440 3:02:35.9 Jenny Duff Unattached 206 F 152 FV45 35 6:04/K 3:02:14.0 55.35
441 3:02:52.1 Graham Clark Unattached 123 M 289 M Sen 95 6:05/K 3:02:36.4 46.58
442 3:02:55.1 Heidi Shubrook Unattached 601 F 153 FV35 30 6:05/K 3:02:21.5 52.12
443 3:02:55.2 Nicola Darling Unattached 175 F 154 FV35 31 6:05/K 3:02:21.6 52.32
444 3:03:13.8 Casey Trueman Long Eaton Running Club 673 F 155 FV35 32 6:06/K 3:03:03.3 52.46
445 3:03:50.9 Holly McCain Beeston AC 432 F 156 F Sen 28 6:06/K 3:03:13.1 51.44
446 3:04:02.2 Samantha Baines Ukrunchat 29 F 157 F Sen 29 6:07/K 3:03:32.0 51.31
447 3:04:09.1 Ian King Fenland Running Club 384 M 290 MV45 67 6:08/K 3:03:45.6 51.16
448 3:04:15.6 Derek Chapman Unattached 115 M 291 MV55 16 6:07/K 3:03:41.2 54.91
449 3:04:23.8 William Breslin Team Derby Runner 72 M 292 MV40 57 6:09/K 3:04:16.8 48.99
450 3:04:36.9 Peter Weatherill UKnetrunner 697 M 293 MV45 68 6:09/K 3:04:16.3 49.75
451 3:04:36.9 Paul Arthur James Unattached 362 M 294 MV65 4 6:08/K 3:04:02.2 60.39
452 3:04:42.7 Anna Mulligan Freeman Long Eaton Running Club 471 F 158 FV40 33 6:09/K 3:04:31.6 53.76
453 3:04:47.1 James Abrahams Unattached 2 M 295 M Sen 96 6:09/K 3:04:29.1 46.1
454 3:05:19.0 Laura Froggatt Long Eaton Running Club 247 F 159 FV40 34 6:10/K 3:05:08.2 53.16
455 3:05:50.5 Emma Potter Rutland Running & Triathlon Club 537 F 160 FV40 35 6:10/K 3:05:14.7 53.01
456 3:05:50.5 Paul Rogerson Rutland Running & Triathlon Club 563 M 296 MV65 5 6:10/K 3:05:14.9 61.24
457 3:06:09.2 Jackie Howarth Unattached 342 F 161 FV60 3 6:12/K 3:05:51.9 66.33
458 3:06:14.8 Susan Doherty Jog Belper 197 F 162 FV45 36 6:12/K 3:06:02.3 54.81
459 3:06:15.0 Karen Hindle Unattached 326 F 163 FV45 37 6:12/K 3:06:04.0 54.27
460 3:06:22.4 Sandeep Chauhan Kimberley and District Striders 120 M 297 M Sen 97 6:12/K 3:05:45.5 46.24
461 3:06:29.2 Rachel Howard Bushfield Joggers 341 F 164 F Sen 30 6:13/K 3:06:23.8 50.58
462 3:06:35.1 Sarah Hall Vegan Runners UK 290 F 165 FV35 33 6:12/K 3:06:12.7 51.29
463 3:06:47.4 Joanne Muff BRJ Run and Tri 470 F 166 FV45 38 6:13/K 3:06:25.2 55.24
464 3:06:53.7 Lili Zhou Stamford Striders 737 F 167 F Sen 31 6:12/K 3:06:11.5 50.47
465 3:06:54.4 Melanie Cook Sutton in Ashfield Harriers & AC 147 F 168 FV45 39 6:13/K 3:06:33.6 55.21
466 3:06:59.3 Stephanie Holyoak Yaxley Runners & Joggers 336 F 169 F Sen 32 6:13/K 3:06:26.5 50.57
467 3:06:59.5 Steve Megson Yaxley Runners & Joggers 444 M 298 M Sen 98 6:13/K 3:06:26.5 46.09
468 3:07:11.7 Steve Banks Lincoln & District Runners 35 M 299 MV45 69 6:14/K 3:06:52.0 50.33
469 3:07:14.7 Katherine Gibbons Unattached 265 F 170 F Sen 33 6:14/K 3:06:47.0 50.38
470 3:07:56.1 Elaine McMillan Eye Community Runners 436 F 171 FV40 36 6:15/K 3:07:29.4 52.42
471 3:08:13.8 Laura Mead Eye Community Runners 439 F 172 FV35 34 6:16/K 3:07:47.1 51.07
472 3:08:13.9 Katie Oakes Unattached 486 F 173 FV35 35 6:16/K 3:07:45.4 50.84
473 3:08:26.2 Chas Campen Werrington Joggers 104 M 300 MV50 48 6:16/K 3:08:11.0 50.87
474 3:08:36.1 Phil Bracken Unattached 68 M 301 MV50 49 6:17/K 3:08:16.7 51.28
475 3:08:44.3 Lee Meakin Shelton Striders 443 M 302 MV45 70 6:17/K 3:08:18.2 48.26
476 3:08:44.4 Christine Purslow Shelton Striders 542 F 174 FV55 6 6:17/K 3:08:18.1 61.93
477 3:08:44.5 Liz Phillips Shelton Striders 524 F 175 FV45 40 6:17/K 3:08:18.2 55.97
478 3:09:12.3 Sally Leech Stamford Striders 400 F 176 FV55 7 6:18/K 3:08:46.4 60.18
479 3:09:14.2 Rachel Brown Ramsey Road Runners 87 F 177 FV35 36 6:18/K 3:08:50.3 51.06
480 3:09:24.8 Chris Gibbons North Norfolk Beach Runners 264 M 303 MV50 50 6:18/K 3:08:45.3 50.61
481 3:09:46.8 Phil Lengthorn Unattached 404 M 304 MV45 71 6:19/K 3:09:36.0 48.81
482 3:10:33.7 Simone Ashley-Norman Unattached 20 F 178 FV35 37 6:20/K 3:09:58.9 49.86
483 3:10:40.5 Brian Foston Lincoln & District Runners 242 M 305 MV70 1 6:21/K 3:10:21.3 60.99
484 3:10:52.7 Debbie Montague Werrington Joggers 457 F 179 FV45 41 6:21/K 3:10:24.7 53.48
485 3:10:56.1 Jonathan Chapman Gainsborough & Morton Striders AC 116 M 306 MV40 58 6:21/K 3:10:23.4 47.31
486 3:10:58.3 Vikki Hearn Gainsborough & Morton Striders AC 313 F 180 FV35 38 6:21/K 3:10:26.1 49.75
487 3:11:22.8 Simon Goodchild Unattached 270 M 307 MV45 72 6:22/K 3:11:08.7 47.59
488 3:11:37.8 Erica Coney Lincoln & District Runners 141 F 181 F Sen 34 6:23/K 3:11:16.7 49.35
489 3:11:58.4 Fay Scrivener March AC 583 F 182 FV45 42 6:23/K 3:11:40.4 53.17
490 3:11:58.4 Teilo Pearce March AC 518 M 308 M Sen 99 6:23/K 3:11:41.3 44.72
491 3:12:04.2 Helen Treece Team Derby Runner 671 F 183 FV50 21 6:24/K 3:11:52.1 57.06
492 3:12:16.5 Alan Bayliss Unattached 44 M 309 M Sen 100 6:24/K 3:11:53.8 45.27
493 3:12:51.7 Nina Wright Yaxley Runners & Joggers 734 F 184 FV45 43 6:25/K 3:12:19.3 52.93
494 3:12:54.2 Cathryn Gregory Unattached 281 F 185 FV45 44 6:25/K 3:12:15.5 52.92
495 3:12:57.1 Helen Joy Team Derby Runner 377 F 186 FV40 37 6:25/K 3:12:44.9 50.7
496 3:13:12.2 Lisa Preece Unattached 540 F 187 FV45 45 6:25/K 3:12:31.7 54.68
497 3:14:05.8 Sarah Brown Werrington Joggers 88 F 188 FV45 46 6:27/K 3:13:21.0 52.59
498 3:14:24.5 Julia Galloway Unattached 252 F 189 F Sen 35 6:28/K 3:13:56.7 48.52
499 3:14:26.4 Lee Sutton Unattached 640 M 310 M Sen 101 6:28/K 3:13:58.4 44.02
500 3:14:38.3 Carry Murphy Yaxley Runners & Joggers 473 F 190 FV45 47 6:28/K 3:14:12.6 52.45
501 3:14:38.7 Yvonne Goodsell Eye Community Runners 271 F 191 FV50 22 6:28/K 3:14:13.0 55.61
502 3:14:55.9 Carole Tumber Skegness Coasters 675 F 192 FV50 23 6:28/K 3:14:13.1 56.93
503 3:15:15.2 Jayne Wallis Skegness and District Running Club 686 F 193 FV55 8 6:30/K 3:14:53.8 58.31
504 3:15:35.4 Katy Hewis Caistor Running Club 320 F 194 FV50 24 6:30/K 3:15:03.8 56.74
505 3:15:57.4 Linda Penman Unattached 522 F 195 FV50 25 6:31/K 3:15:44.5 55.93
506 3:16:03.9 Chris Allison Caistor Running Club 11 M 311 MV50 51 6:31/K 3:15:43.6 50.22
507 3:16:03.9 Fran Allison Caistor Running Club 12 F 196 FV50 26 6:31/K 3:15:43.4 57.33
508 3:16:05.5 Olly Holland Unattached 330 M 312 M Sen 102 6:31/K 3:15:24.5 43.43
509 3:16:07.2 Angela Fisher Nuneaton Harriers 237 F 197 FV60 4 6:31/K 3:15:44.1 62.96
510 3:16:26.0 Fran Carlin Unattached 106 M 313 MV40 59 6:32/K 3:15:59.6 45.61
511 3:16:48.3 Charlotte Sortwell Yaxley Runners & Joggers 618 F 198 F Sen 36 6:32/K 3:16:07.7 47.93
512 3:16:48.4 Charlotte Cole Yaxley Runners & Joggers 139 F 199 FV35 39 6:33/K 3:16:15.2 48.28
513 3:16:48.7 Lucy Hurley North Herts RRC 349 F 200 F Sen 37 6:33/K 3:16:34.8 47.93
514 3:16:48.9 Naomi Parkinson North Herts RRC 504 F 201 F Sen 38 6:33/K 3:16:34.8 47.93
515 3:16:52.8 David Rimmer Unattached 556 M 314 MV40 60 6:33/K 3:16:24.8 45.88
516 3:16:58.2 Gary Norman Unattached 483 M 315 MV55 17 6:33/K 3:16:40.9 50.9
517 3:17:04.0 Jonathan Summers Unattached 636 M 316 M Sen 103 6:34/K 3:16:47.5 43.73
518 3:17:11.9 Abbie Alderson Stamford Striders 9 F 202 FV35 40 6:33/K 3:16:44.7 48.75
519 3:17:12.1 Polly Schwarz Stamford Striders 580 F 203 F Sen 39 6:34/K 3:16:45.0 47.84
520 3:17:17.6 Scott Mathie Stamford Striders 430 M 317 M Sen 104 6:34/K 3:16:51.2 44.12
521 3:17:20.4 Julia Thomas Stamford Striders 659 F 204 FV40 38 6:34/K 3:16:53.4 49.25
522 3:17:20.6 Clare Morley Stamford Striders 462 F 205 FV45 48 6:34/K 3:16:53.5 52.29
523 3:17:24.3 Steve Hammond Unattached 292 M 318 MV55 18 6:34/K 3:16:59.4 51.74
524 3:17:24.6 Sue Hammond Unattached 293 F 206 FV55 9 6:34/K 3:16:59.6 59.21
525 3:17:29.1 Zoe Parkes Unattached 503 F 207 FV40 39 6:34/K 3:16:47.3 49.89
526 3:17:30.7 Andrea Mettam Mablethorpe Running Club 447 F 208 FV50 27 6:34/K 3:16:49.0 54.14
527 3:17:40.9 Matthew Wilkinson Team Derby Runner 714 M 319 M Sen 105 6:35/K 3:17:28.3 43.09
528 3:17:44.7 Megan Skelhorn Unattached 610 F 209 F Sen 40 6:34/K 3:17:02.6 47.7
529 3:17:45.5 Sarah Coupland Skegness and District Running Club 156 F 210 FV35 41 6:34/K 3:17:10.3 48.61
530 3:17:45.5 Charmane Holgate Skegness and District Running Club 328 F 211 F Sen 41 6:34/K 3:17:10.1 47.82
531 3:18:15.6 Zoey Wurfel Stamford Striders 735 F 212 F Sen 42 6:35/K 3:17:41.0 47.63
532 3:18:29.3 Tracy Adams Fenland Running Club 6 F 213 FV45 49 6:36/K 3:18:02.9 50.92
533 3:18:54.5 Valerie Lindsey Long Eaton Running Club 406 F 214 FV65 3 6:37/K 3:18:40.5 69.96
534 3:18:55.4 Liam Skelhorn Unattached 609 M 320 M Sen 106 6:36/K 3:18:13.0 42.81
535 3:19:14.6 Jane Brown Werrington Joggers 86 F 215 FV65 4 6:37/K 3:18:37.9 66.67
536 3:19:33.6 Anne Kirk Ramsey Road Runners 388 F 216 FV50 28 6:38/K 3:18:56.6 56.33
537 3:20:00.2 Sue Britten North Norfolk Beach Runners 77 F 217 FV55 10 6:39/K 3:19:29.6 56.93
538 3:20:05.7 Bryan Albon Stamford Striders 7 M 321 M Sen 107 6:40/K 3:19:55.3 42.91
539 3:20:19.6 Michelle Lewis Unattached 405 F 218 FV40 40 6:40/K 3:20:06.3 49.57
540 3:20:39.3 Claire Stilgrove Stamford Striders 629 F 219 FV40 41 6:40/K 3:20:00.1 48.44
541 3:20:54.0 Tracey Graney Unattached 274 F 220 FV40 42 6:41/K 3:20:15.3 49.85
542 3:20:59.2 Laurence Carty Eye Community Runners 109 M 322 MV45 73 6:41/K 3:20:29.8 46.08
543 3:21:11.5 Jane Deville Lincoln Lakeside 191 F 221 FV40 43 6:41/K 3:20:28.2 49.77
544 3:21:11.5 Nicola Culliford Lincoln Lakeside 169 F 222 FV35 42 6:41/K 3:20:28.1 48.03
545 3:21:54.2 Maria Jarvis Unattached 364 F 223 FV40 44 6:42/K 3:21:14.1 48.14
546 3:21:54.3 Rosa Jarvis Unattached 366 F 224 FV35 43 6:42/K 3:21:14.2 47.4
547 3:22:01.9 Mark Hayes Unattached 312 M 323 MV45 74 6:44/K 3:21:45.8 45.85
548 3:22:06.4 David Lunn South Derbyshire Road Runners AC 411 M 324 MV50 52 6:43/K 3:21:26.5 48.28
549 3:22:52.8 Sophie Cornish Unattached 155 F 225 FV35 44 6:45/K 3:22:18.2 47.63
550 3:23:18.3 Adam Holliday Chasewater Runners 331 M 325 MV40 61 6:45/K 3:22:42.9 44.43
551 3:23:18.4 Fiona Parker Chasewater Runners 502 F 226 FV45 50 6:45/K 3:22:43.2 50.21
552 3:23:25.4 Joanne Clarke Fenland Running Club 127 F 227 FV35 45 6:46/K 3:22:59.3 47.5
553 3:23:55.6 Karen Barringer Bedford Harriers AC 41 F 228 FV50 29 6:47/K 3:23:27.0 52.44
554 3:23:55.6 Nicholas Barringer Bedford Harriers AC 42 M 326 MV50 53 6:47/K 3:23:27.0 46.61
555 3:24:15.8 Janice Coglin-Hibbert Tri-Anglia Triathlon Club 138 F 229 FV40 45 6:47/K 3:23:33.8 49.03
556 3:24:41.4 Tracy Carr Unattached 107 F 230 FV45 51 6:49/K 3:24:31.9 49.38
557 3:24:55.3 Donna Marris Unattached 422 F 231 FV40 46 6:49/K 3:24:39.2 47.43
558 3:24:55.4 Adam Cadle Caistor Running Club 102 M 327 M Sen 108 6:49/K 3:24:39.1 41.9
559 3:25:14.2 Celia De Blasi Stamford Striders 182 F 232 FV45 52 6:49/K 3:24:40.4 49.25
560 3:26:06.9 Mark Morris Werrington Joggers 464 M 328 MV45 75 6:52/K 3:25:52.3 44.94
561 3:26:37.3 Mike(michael) Connor Werrington Joggers 144 M 329 MV65 6 6:53/K 3:26:21.2 54.51
562 3:27:07.2 Ellis Parker Unattached 501 M 330 MV40 62 6:53/K 3:26:34.7 43.61
563 3:27:11.0 Louise Morris Bushfield Joggers 463 F 233 F Sen 43 6:53/K 3:26:41.1 45.65
564 3:28:23.8 Matthew Benton Eye Community Runners 51 M 331 M Sen 109 6:56/K 3:27:54.5 41.36
565 3:28:46.0 Sarah Cobb Unattached 136 F 234 FV45 53 6:57/K 3:28:15.0 48.9
566 3:28:46.2 Claire Hampson Unattached 294 F 235 FV40 47 6:57/K 3:28:15.3 47.97
567 3:29:23.6 Neil Carrington Huntingdonshire AC 108 M 332 MV45 76 6:57/K 3:28:42.0 45
568 3:30:15.6 Larry Corkrey Bedford Harriers AC 153 M 333 MV75 1 7:00/K 3:29:45.9 64.53
569 3:31:08.7 Kimberley Ward-Pawson Unattached 691 F 236 F Sen 44 7:01/K 3:30:37.7 44.73
570 3:32:13.7 Tracie McGuire Cleethorpes AC 434 F 237 FV45 54 7:04/K 3:32:01.0 48.1
571 3:32:23.8 Adam Blake Yaxley Runners & Joggers 57 M 334 MV45 77 7:04/K 3:31:51.7 43.98
572 3:33:24.0 Rebecca Clift Newark Striders Running Club 134 F 238 F Sen 45 7:06/K 3:32:45.3 44.2
573 3:33:24.1 Stacey Atkins Newark Striders Running Club 21 F 239 FV35 46 7:06/K 3:32:45.1 44.85
574 3:34:29.9 Diane Hufford Riverside Runners 346 F 240 FV55 11 7:08/K 3:33:54.7 55.24
575 3:34:29.9 Trevor Hufford Riverside Runners 347 M 335 MV60 8 7:08/K 3:33:54.8 48.52
576 3:35:10.2 Adele O'Conner Unattached 488 F 241 FV40 48 7:10/K 3:34:58.6 46.54
577 3:36:16.7 Parjit Mandair Unattached 417 F 242 FV45 55 7:12/K 3:35:48.2 48.84
578 3:37:21.9 Sarah Lemmon March AC 403 F 243 FV40 49 7:14/K 3:36:52.6 45.68
579 3:37:40.3 Sharon Thomas Werrington Joggers 660 F 244 FV40 50 7:15/K 3:37:24.8 46.01
580 3:38:22.2 Paul Timmins Unattached 663 M 336 MV40 63 7:16/K 3:37:49.6 40.69
581 3:38:37.9 Janet John BRJ Run and Tri 372 F 245 FV35 47 7:17/K 3:38:15.5 43.6
582 3:38:39.6 Nicola Jane Bailey Unattached 27 F 246 FV35 48 7:16/K 3:38:09.8 43.96
583 3:38:39.9 Michael Burke Wootton Road Runners 95 M 337 MV50 54 7:16/K 3:38:09.1 45.03
584 3:39:08.1 Eleanor Rodgers Bishop's Stortford Running Club 560 F 247 FV45 56 7:17/K 3:38:38.9 48.21
585 3:39:09.7 Pam Hemingway Riverside Runners 317 F 248 FV55 12 7:17/K 3:38:33.6 51.95
586 3:40:48.5 Darren Barratt Stamford Striders 39 M 338 MV45 78 7:21/K 3:40:26.7 41.59
587 3:41:00.7 Fiona Stevenson Stamford Striders 628 F 249 FV45 57 7:21/K 3:40:17.5 45.73
588 3:41:12.1 Gilly Anderson Fenland Running Club 14 F 250 FV35 49 7:22/K 3:40:45.5 43.1
589 3:43:34.2 Caroline Hall Werrington Joggers 287 F 251 FV50 30 7:26/K 3:42:52.6 48.42
590 3:47:07.4 Yvonne Buckley Grantham Running Club 94 F 252 FV55 13 7:33/K 3:46:33.9 51.47
591 3:47:20.2 Sharon Stancer Eye Community Runners 626 F 253 FV45 58 7:34/K 3:46:49.8 45.39
592 3:47:28.3 Claire Cook Werrington Joggers 146 F 254 F Sen 46 7:34/K 3:47:08.7 41.47
593 3:47:46.1 Martin Kirk Ramsey Road Runners 390 M 339 MV45 79 7:34/K 3:47:08.8 41.01
594 3:48:02.8 Heather Green Newark Striders Running Club 278 F 255 FV45 59 7:35/K 3:47:23.3 46.32
595 3:48:03.2 Jenny Palmer Newark Striders Running Club 497 F 256 FV40 51 7:35/K 3:47:23.4 42.9
596 3:48:17.7 Kayleigh Owens Unattached 495 F 257 F Sen 47 7:36/K 3:48:12.1 41.32
597 3:51:09.0 Terence Cross Stamford Striders 163 M 340 MV65 7 7:41/K 3:50:41.1 49.24
598 3:52:36.4 Emma Clayton Wigston Phoenix 132 F 258 FV45 60 7:44/K 3:51:54.2 43.45
599 3:54:12.1 Kerry Sambells Unattached 574 F 259 FV40 52 7:47/K 3:53:34.9 42.76
600 3:56:28.3 Jayne Stringer Yaxley Runners & Joggers 634 F 260 F Sen 48 7:52/K 3:55:47.3 39.99
601 4:03:36.4 Suzanne Orr March AC 490 F 261 FV45 61 8:06/K 4:03:07.1 43.36
602 4:05:31.4 Gillian Holmes Werrington Joggers 334 F 262 FV60 5 8:10/K 4:05:00.7 52.51
603 4:08:58.9 Vanessa Marsden Werrington Joggers 423 F 263 FV35 50 8:17/K 4:08:39.5 38.44
604 4:15:22.5 Ross Haddow North Norfolk Beach Runners 285 M 341 MV60 9 8:29/K 4:14:44.4 42.36
605 4:16:30.4 Laura Sutherland Caistor Running Club 638 F 264 F Sen 49 8:32/K 4:15:46.9 36.78
606 4:16:30.4 Fiona Craig Caistor Running Club 158 F 265 FV35 51 8:32/K 4:15:46.9 37.48
607 4:16:36.6 Anthea Moisey Unattached 455 F 266 FV45 62 8:32/K 4:15:57.7 39.39
608 4:26:13.2 Charlotte Banks Dagenham 88 Runners 34 F 267 F Sen 50 8:51/K 4:25:35.1 35.43
609 4:30:55.9 Maurice Tompkins Skegness and District Running Club 666 M 342 MV70 2 9:01/K 4:30:38.4 43.44
Overall Place Gun Time Name Team Bib Gender Gen Place Category Cat Place Pace Chip Time Age Grade %

 

What's My Time