BSSF races 1 & 2 Pembrey

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Results Download

Last updated 20:50 7/01/18

Rigs

DR8 RNB     DR6 RNB     DR6     DR4      DR4 RNB

DR8 RNB 

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 John Carter 1 00:28:20.2 Open 00:14:53.6 00:13:26.6 17051 DR8 RNB

DR6 RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Mary Carter 6 00:23:33.3 Open 00:11:48.0 00:11:45.3 17052 DR6 RNB
2 Paul Pateman 5 00:23:35.1 Open 00:11:48.9 00:11:46.2 17244 DR6 RNB
3 Gareth Bowyer 4 00:24:16.3 Open 00:12:02.2 00:12:14.1 17038 DR6 RNB
4 Vince King 7 00:28:52.4 Open 00:14:24.5 00:14:27.9 17111 DR6 RNB

DR6

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Jason Bellcourt 8 00:41:50.8 Open 00:21:19.7 00:20:31.1 17237 DR6

DR4

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Vickie Pullin 65 00:20:52.6 Open 00:10:35.8 00:10:16.8 17009 DR4
2 Ben Peters 54 00:25:16.4 Open 00:12:47.3 00:12:29.1 17153 DR4
3 Dan Wagstaff 62 00:34:11.2 Open 00:17:05.7 00:17:05.5 17202 DR4
4 Kat Brown 58 00:34:34.1 Open 00:17:12.4 00:17:21.7   DR4
5 Paul White 63 00:37:37.7 Open 00:18:04.5 00:19:33.2   DR4
6 Jamie Davis 57 00:38:24.5 Open 00:18:17.9 00:20:06.6 17063 DR4
7 Craig Martin 56 00:42:57.0 Open 00:22:30.7 00:20:26.3   DR4
8 Matthew Smith 55 00:45:26.4 Open 00:20:19.8 00:25:06.6 17220 DR4
9 Georgina Bellcourt 60 00:52:42.8 Open 00:34:33.3 00:18:09.5 17238 DR4
  Steve Flynn 64 23:36:21.6 Open   00:24:21.6   DR4

DR4 RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Mary Carter 66 00:26:19.2 Open 00:13:11.0 00:13:08.2 17052 DR4 RNB
2 Ems Hammersley 67 00:28:18.8 Open 00:14:25.1 00:13:53.7 17088 DR4 RNB
3 Sharon Grocock 72 00:28:22.0 Open 00:14:20.7 00:14:01.3 17008 DR4 RNB
4 Josh Vijay 68 00:29:21.8 Open 00:14:28.7 00:14:53.1 17253 DR4 RNB
5 Jessica Wright 69 00:29:58.8 Open 00:15:12.3 00:14:46.5 17217 DR4 RNB
6 Sophie Blyth 70 00:30:13.1 Open 00:17:01.4 00:13:11.7 17033 DR4 RNB
7 Joe Swiffen 71 00:31:34.2 Open 00:15:22.8 00:16:11.4 17006 DR4 RNB

Bike-Jor

DBM      DBM RNB      DBMV      DBMV RNB

DBW      DBW RNB      DBWV      DBWV RNB

DBM

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Danny Fitzgerald 11 00:21:57.4 Elite 00:11:06.7 00:10:50.7 17013 DBM
2 Paul Chandler 12 00:24:07.4 Elite 00:12:13.2 00:11:54.2 17053 DBM
3 Billy McKenzie 14 00:31:42.3 Elite 00:17:09.2 00:14:33.1 17023 DBM
4 Kevin Lamport 13 00:34:11.9 Elite 00:17:36.9 00:16:35.0   DBM

DBM RNB 

DBMV

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Gareth Bowyer 29 00:22:56.4 Veteran 00:11:33.0 00:11:23.4 17038 DBMV
2 Jason Pascoe 17 00:23:14.2 Veteran 00:11:46.6 00:11:27.6 17149 DBMV
3 Colin Spalding 19 00:24:02.4 Veteran 00:12:04.3 00:11:58.1 17181 DBMV
4 Tim Ellis 18 00:24:28.8 Veteran 00:12:26.3 00:12:02.5 17068 DBMV
5 James Lewington 23 00:27:00.6 Veteran 00:13:53.3 00:13:07.3 17235 DBMV
6 Alan Sherwin 20 00:28:59.6 Veteran 00:14:10.4 00:14:49.2 17175 DBMV
  Simon Stretton-Downes 21 00:15:53.1 Veteran 00:15:53.1   17189 DBMV
  Andy Mott 22 00:17:24.8 Veteran   00:17:24.8 17015 DBMV

DBMV RNB 

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Stuart Hanson 25 00:25:27.4 Veteran 00:12:53.1 00:12:34.3 17093 DBMV RNB
2 Chris Hannan 16 00:31:28.6 Veteran 00:16:13.2 00:15:15.4 17092 DBMV RNB
3 Andrew Gibson 26 00:31:35.2 Veteran 00:15:44.7 00:15:50.5 17242 DBMV RNB

DBW

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Vickie Pullin 30 00:20:53.5 Elite 00:10:32.8 00:10:20.7 17009 DBW
2 Victoria Rock 31 00:24:40.8 Elite 00:12:22.7 00:12:18.1 17167 DBW
3 Jennifer Broadfoot 37 00:27:07.4 Elite 00:13:30.1 00:13:37.3 17250 DBW
4 Jackie Haskins 34 00:28:08.8 Elite 00:14:18.5 00:13:50.3   DBW
5 Bex Cleary 36 00:28:36.7 Elite 00:14:15.4 00:14:21.3 17236 DBW
6 Emily Thomas 33 00:29:58.3 Elite 00:14:48.0 00:15:10.3 17194 DBW
7 Sarah Hanson 32 00:30:10.6 Elite 00:15:31.3 00:14:39.3 17221 DBW
  Laura D'Allen 35   Elite 00:15:06.4     DBW

DBW RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Coco McKenzie 38 00:41:37.8 Elite 00:19:54.0 00:21:43.8 17163 DBW RNB

DBWV

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Kim Mazzucca 40 00:23:19.4 Veteran 00:11:25.1 00:11:54.3 17126 DBWV
2 Lisa Stone 47 00:24:44.4 Veteran 00:12:33.0 00:12:11.4 17186 DBWV
3 Cherry Fairley 43 00:24:47.4 Veteran 00:12:44.0 00:12:03.4 17071 DBWV
4 Wendy Holmes 45 00:25:11.5 Veteran 00:12:46.2 00:12:25.3 17097 DBWV
5 Chantelle Goddard-Jones 41 00:25:18.6 Veteran 00:12:46.3 00:12:32.3 17005 DBWV
6 Claire Spencer 46 00:27:28.0 Veteran 00:13:53.2 00:13:34.8 17182 DBWV
7 Tracy Evans 48 00:31:10.9 Veteran 00:16:18.6 00:14:52.3 17254 DBWV
8 Ellyn Freitas Camacho 42 00:33:10.8 Veteran 00:17:54.8 00:15:16.0 17004 DBWV

DBWV RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Anna Williams 39 00:47:04.4 Veteran 00:24:04.1 00:23:00.3 17212 DBWV RNB

Canicross

DCM      DCMV      DCW      DCWV

DCM

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Ben Robinson 102 00:31:51.7 Elite 00:15:53.9 00:15:57.8 17165 DCM
2 Josh Pocklington 106 00:39:03.0 Elite 00:19:26.1 00:19:36.9 17262 DCM
3 Robert Russell 104 00:43:31.7 Elite 00:21:32.5 00:21:59.2 17169 DCM
4 Przemyslaw Waclawek 103 00:46:17.1 Elite 00:23:06.5 00:23:10.6 17201 DCM
5 Josh Coombes 105 00:54:28.2 Elite 00:25:26.0 00:29:02.2 17257 DCM

DCMV

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Jason Pascoe 108 00:35:38.3 Veteran 00:17:50.1 00:17:48.2 17149 DCMV
2 Matthew Robinson 109 00:36:33.8 Veteran 00:18:14.7 00:18:19.1 17166 DCMV
3 Tim Ellis 107 00:37:03.2 Veteran 00:18:22.8 00:18:40.4 17068 DCMV
4 Ian Littlewood 111 00:42:33.6 Veteran 00:21:26.6 00:21:07.0 17233 DCMV
5 Simon Stretton Downes 110 01:00:08.6 Veteran 00:29:25.3 00:30:43.3 17189 DCMV

DCW

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Louise Mitchell 118 00:38:37.3 Elite 00:19:00.1 00:19:37.2 17137 DCW
2 Sarah Pepper 113 00:40:06.7 Elite 00:20:04.3 00:20:02.4 17152 DCW
3 Lucy Mathews 115 00:40:45.0 Elite 00:20:27.8 00:20:17.2 17124 DCW
4 Kate Nicholas 120 00:41:51.3 Elite 00:20:54.6 00:20:56.7 17223 DCW
5 Ashleigh Bailey 117 00:44:02.7 Elite 00:22:25.5 00:21:37.2 17255 DCW
6 Georgie Lambert 121 00:45:25.5 Elite 00:22:58.8 00:22:26.7 17224 DCW
7 Natasha Susnik 112 00:45:50.2 Elite 00:23:05.6 00:22:44.6 17010 DCW
8 Samantha Lane 123 00:49:52.0 Elite 00:24:48.6 00:25:03.4 17252 DCW
9 Agata aleksandra Zaremba 114 00:49:57.2 Elite 00:24:25.1 00:25:32.1 17218 DCW
10 Sara Kent 122 00:50:32.8 Elite 00:25:16.8 00:25:16.0 17249 DCW
11 Llinos Davies 119 00:54:08.9 Elite 00:26:38.4 00:27:30.5   DCW
12 Hayley Empett 124 00:54:25.9 Elite 00:25:21.7 00:29:04.2 17256 DCW
13 Non Davis 116 01:02:44.6 Elite 00:31:21.2 00:31:23.4 17016 DCW
  Cathrine Svensden 125   Elite 00:25:22.9   17261 DCW

DCWV

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Elaine Sherwin 127 00:39:56.1 Veteran 00:19:54.6 00:20:01.5 17003 DCWV
2 Susie Tawney 126 00:44:24.3 Veteran 00:22:37.1 00:21:47.2 17193 DCWV
3 Lindsey Pettit 134 00:46:02.5 Veteran 00:22:47.6 00:23:14.9 17258 DCWV
4 Beverley Hancock 136 00:50:11.8 Veteran 00:24:58.6 00:25:13.2 17090 DCWV
5 Claire Spencer 128 00:51:35.7 Veteran 00:25:05.0 00:26:30.7 17176 DCWV
6 Mandy Williams 133 00:51:43.4 Veteran 00:25:53.2 00:25:50.2 17214 DCWV
7 Louise Littlewood 135 00:52:04.9 Veteran 00:26:24.8 00:25:40.1 17234 DCWV
8 Jenny Brown 131 00:55:06.2 Veteran 00:27:33.4 00:27:32.8 17044 DCWV
9 Ellyn Freitas Camacho 138 00:57:37.0 Veteran 00:29:07.5 00:28:29.5 17004 DCWV
  Tina Usherwood 129   Veteran 00:38:16.0   17182 DCWV
  Cushla Lamen 130   Veteran 00:23:23.4   17199 DCWV

Scooters

DS2      DS2 RNB      DS1      DS1 RNB

DS2

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Nick Stone 79 00:22:02.0 Open 00:11:06.2 00:10:55.8 17188 DS2
2 Josh Vijay 80 00:24:13.2 Open 00:12:01.0 00:12:12.2 17253 DS2
3 John Carter 81 00:26:24.4 Open 00:13:12.1 00:13:12.3 17051 DS2
4 Emma Edwards 82 00:35:11.0 Open 00:16:37.2 00:18:33.8 17268 DS2
5 Bethan Fitzgerald 78 23:08:47.5 Open   00:13:47.5 17013 DS2

DS2 RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Vickie Pullin 87 00:25:47.0 Open 00:12:55.4 00:12:51.6 17009 DS2 RNB
2 Stuart Hanson 85 00:28:07.2 Open 00:14:17.3 00:13:49.9 17093 DS2 RNB
3 Colin Spalding 84 00:31:03.4 Open 00:15:15.3 00:15:48.1 17181 DS2 RNB
4 Ellyn Freitas Camacho 88 00:34:04.2 Open 00:17:32.9 00:16:31.3 17004 DS2 RNB
5 Ems Hammersley 86 00:34:27.3 Open 00:16:55.0 00:17:32.3 17088 DS2 RNB
6 Cherry Fairley 89 00:50:32.4 Open 00:25:09.5 00:25:22.9 17071 DS2 RNB

DS1

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Mark Mazzucca 91 00:23:42.7 Open 00:11:51.3 00:11:51.4 17127 DS1
2 Mike Stone 92 00:25:40.5 Open 00:13:03.3 00:12:37.2 17114 DS1
3 Trevor Milford 94 00:27:08.2 Open 00:14:16.0 00:12:52.2 17192 DS1
4 Kim Mazzucca 98 00:27:09.1 Open 00:13:57.7 00:13:11.4 17126 DS1
5 Scott Bell 97 00:27:32.3 Open 00:13:56.1 00:13:36.2 17027 DS1
6 Simon Lamen 96 00:29:16.2 Open 00:14:34.0 00:14:42.2 17144 DS1
7 Colin Spalding 99 00:29:31.3 Open 00:14:34.6 00:14:56.7 17181 DS1
8 Claire O'Brien 95 00:29:32.0 Open 00:15:06.1 00:14:25.9 17134 DS1
9 Mark Swiffen 93 00:31:43.5 Open 00:16:07.2 00:15:36.3 17187 DS1

DS1 RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Nick Stone 100 00:29:32.2 Open 00:14:34.9 00:14:57.3 17188 DS1 RNB
2 Andrew Gibson 101 00:38:53.6 Open 00:19:18.7 00:19:34.9 17242 DS1 RNB

All Junior Events

DBMJ     DR4J     DR4J RNB      DR2J      DR1J RNB      DS1J    

DS1J RNB      DCYB      DCYG      DCSB      DCSG      DCMJ      DCWJ

DBMJ

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Rowan Saxton 27 00:24:12.7 Junior 00:12:29.2 00:11:43.5 17170 DBMJ

DR4J

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Amy Saunders 75 00:42:34.9 Junior 00:22:33.3 00:20:01.6 17248 DR4J
  Connor Bellcourt 77 23:02:39.4 Junior   00:17:39.4 17239 DR4J

DR4J RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Holly Gibson 74 00:28:19.6 Open 00:14:02.9 00:14:16.7   DR4J RNB

DR2J 

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Paige Davis 139 00:40:40.6 Open 00:20:48.8 00:19:51.8 17246 DR2J

DR1J RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 George Carter 140 00:31:41.1 All Ages 00:15:46.1 00:15:55.0 17050 DR1J RNB

DS1J

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Amy Saunders 142 00:21:50.9 Open 00:11:27.2 00:10:23.7 17248 DS1J
2 Kyran Peters 141 00:22:10.3 Open 00:11:07.2 00:11:03.1 17270 DS1J

DS1J RNB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Holly Gibson 143 00:30:43.4 Open 00:14:55.6 00:15:47.8 17243 DS1J RNB

DCYB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Jonathan Ingram 145 00:30:12.3 Youth 00:14:29.3 00:15:43.0 17104 DCYB
2 Logan Bell 144 00:37:32.6 Youth 00:19:30.3 00:18:02.3 17028 DCYB

DCYG

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Henrietta Watson 146 00:36:58.0 Youth 00:18:19.1 00:18:38.9 17206 DCYG

DCSB

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Bob Carter 147 00:35:43.8 School 00:17:45.6 00:17:58.2 17049 DCSB

DCSG

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Elsie Instone 148 00:34:23.9 School 00:16:38.5 00:17:45.4 17266 DCSG

DCMJ

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 William Eadon 150 00:24:55.7 JUnior 00:12:25.8 00:12:29.9 17231 DCMJ
2 Rowan Saxton 153 00:25:07.5 JUnior 00:12:33.3 00:12:34.2 17170 DCMJ
3 Felix Smith 149 00:32:01.3 JUnior 00:16:35.9 00:15:25.4   DCMJ

DCWJ

Pos Name Race No Time Category Day 1 Day 2 Membership # Class Short
1 Ella Hancock 151 00:33:14.7 Junior 00:16:09.5 00:17:05.2 17227 DCWJ
  Holly Gibson 152   Junior 00:19:13.0   17243 DCWJ

 

 

What's My Time